Kedy išli vaše deti do škôlky po výbere nosných mandlí?

1mina
20. sep 2023

5rocna dcera bola minulý stvrtok na vybere mandli, z nemocnice nas prepustili s tim ze kontrola az o mesiac, 5 dni mimo kolektivu a do skolky ze maju deti ist o tyzden/dva - podla toho ako sa budu citit a ako budeme vidiet ze su ok. Dcera mala prvy dva dni zvysenu teplotu, odvtedy uz na nej nic neni vidiet (dnes je 6ty den po op.). Uz mi samozrejme pili usi kedy moze ist do skolky, tento rok este nebola uz si ide vyrabat skrkaci kalendar kolko dni jej ostava do skolky 😂 rozmyslam zeby som ju pustila pondelok, to by bol 11den od operacie, to uz by malo byt snad ok ? Doktorka sice vravela ze aj po tyzdni moze, ale viem ze niekto bol aj 2 tyzdne doma 🤷

eerikusik
20. sep 2023

@1mina moja bola až po 3 týždňoch a to nemala ani teplotu ani nič.

zuzki1
20. sep 2023

@eerikusik naši pôjdu po dvoch , ale teda mali včera kontrolu (to bol týždeň od vyberu) a dr hovorila že v pondelok môžu ísť ak sa nič neskomplikuje

zuzkaa1991
20. sep 2023

@1mina tiez by som dala po 15dnoch my sme našťastie boli v auguste a vydrzala 9dni v skolke uz od soboty je chora 🙈
Tiez moja nemala žiadne tazkosti krotila som ju 10dni nech neskace neplace atd....ale lekari odporucaju po 7 dnoch az 10dnoch do kolektívu odlabena imunitu otvorená rana 😇

fiafia
20. sep 2023

@1mina moja skoro po dvoch mesiacoch. Mali sme však komplikácie, hospitalizácia a potom prázdniny. Prečo dali kontrolu pi mesiaci? My sme mali dva týždne po kontrolu

1mina
autor
20. sep 2023

@zuzki1 to je super, no mna hneva tiez ze ziadna kontrola a ja mam zhodnotit ci je ok 😶

1mina
autor
20. sep 2023

@fiafia to neviem, tiez som citala ze vacsina ma kontrolu 10-14 den, nam dali kontrolu za mesiac aj mne aj spolubyvajucej 😶 a ked sme sa pytali ze ci mame dat baby do skolky az za dalsi mesiac (to este od septembra neboli a moja je predskolacka uz) tak doktorka povedala ze aj po tyzdni, dvoch ze ved uvidime ako im bude tak podla toho 🤷 ale tiez mi je to take neprijemne ze ja mam rozhodnut kedy. Vyzera ok, za skolkou jej je smutno, ale ako mam vediet ci ma ranu zhojenu ?

1mina
autor
20. sep 2023

@zuzkaa1991 no buduci tyzden by to bolo 11ty den, tiez by som ju pod tich 10 dni nedala asi... Uz mam vsetky varianty ze by sla pondelok 11den, od stredy/stvrtka to by bol 13/14 den alebo az dalsi tyzden to by bolo az 18 dni ja neviem 🤦 ja by som ju kludne nechala aj do konca mesiaca, ale zas narieka stale ze tam este nebola, na druhej strane bude tam tri dni a zas chora 😂 ach nervy mam ze nam nedlai normalne kontrolu kde by mi povedali ze moze ist a hotovo

zuzkaa1991
20. sep 2023

@1mina dufajte ze nebude chora 😁😁
Ja som fakt zvedavá kolko teraz vydrzi doteraz 3r vydrzala max 4dni v skolke preto sme dali prec mandlu. Moje stresy 🤣🙈takze verim ze bude tahat aapon 2 3 tyzdne

1mina
autor
20. sep 2023

@zuzkaa1991 no my sme mali minuly rok tiez katastroficky, preto cakam ze ochorie aj po jednom dni :D nedavali sme mandlu prec preto, hlavne kvoli usiam lebo jej to uz kazilo sluch, ale keby bola menej chora by to bolo super ale aj sa bojim dufat

zuzkaa1991
20. sep 2023

@1mina tak my našťastie sme uska mali ok len nonstop upchaty nos mala vkuse na spreji co skodilo takze som prekonala svoj strach a dali sme von vidim rozdiel v tom ze nema upchaty nos uplne ale aj tak musim 3krat denne streknut sprej inac jej nic nie je obcas zakasle..ale.aj tak ostala.doma dokonca týždňa......len v v nedeľu hrdlo ju bolelo a mala 39 teplotu pondelok nic 🙈našťastie

1mina
autor
20. sep 2023

@zuzkaa1991 bodaj by som aj ja videla nehaky rozdiel v chorobnosti . Nasa okrem tichbusiek ze nepocula jej tieklo fakt cely rok z nosa ale.ze furt - potom to ucitelka uz ani neriesila a sama mi hovorila ked som jej vravela ze pojde na tie mandle ze jej by to hadam aj prospelo ze ona ju cely rok nevidela zeby jej netieklo z nosa 🙈 ked este len to...ale dnes som bola na rodicku a uz mi tam hovorila ina mamina z triedy ze uz zacali tiez zelene sople a horucky, boze uz sa bojim ze tam zas bude dva dni a budeme dalsie 3 doma 😂

zuzkaa1991
20. sep 2023

@1mina tak my sme mali crevnu virozu našťastie obislo nas to a zlty sopel a teplotu jeden den sme.mali....tiez ucitelka ze mam davat.malu do škôlky takze minulý skol.rol.som.uplne nedoliecila.po tyzdni isla do škôlky ked nemala.upchaty nos ked.raz za cas išiel soplik alebo ked kaslala.ale to moze kaslat dieta aj dlhe týždne takze to tiez neriešili