Kedy u vašich detičiek nastúpila kolika?

ppetinka
14. júl 2021

Ahojte, mám 1,5m dcérku. Doteraz mala občas bolesti bruška, bola nespokojná, ale dalo sa to vydržať. Od včera obeda ju však začali trápiť kolíky. Po podaní Devitu bola ako vymenená. Plač, kopanie nožičiek, nepokoj ....dr. kázala vysadiť na 3 dni devit a dávať ku každému kojeniu Espumisan. Dnes sme teda prvý deň bez Devitu, ale kolíky dcérka dostala večer aj tak. Od 19,30 do 22,30...zdriemla si na necelú hodinku a rev ..a dookola. 😭😭😭😭 Nechápem, prečo jej tie koliky nastúpili až teraz ako 1,5 mesačnej ? Nemôže mať skôr nejakú infekciu v tráviacom trakte ? Ďakujem za odpovede.

nikpa
14. júl 2021

@ppetinka nezjedla si len ty niečo z čoho ju môže bolieť bruško, kapustu, strukoviny? Lebo podľa toho čo opisujes sa to podobá na koliku a na bolesť bruska. Ako ta napadla infekcia? Kde by k nej prisla keď len kojis. Ma vetry a kaká? Synovia mali skoro od narodenia premnožené eColi v stolici, non stop vodnatá stolica, nadúvanie, nevedeli sa vyprdiet. Dávala som espumisan L ale nepomohol, až sab simplex ako tak zabral a potom rektalna rurka. Pomohli až probiotiká infant Dophilus ale až asi po mesiaci užívania.

junovedievca
15. júl 2021

@ppetinka aj ja ti odporucam vymenit espumisan.radsej sab simplex a kludne aj 4x alebo Simethicobe baby.a cvicit nozickami,masirovat brusko.podla mna to bude nie ze kolika ale zastavene vetry

ppetinka
autor
15. júl 2021

@nikpa nie nezjedla som nič, na to si dávam pozor :( proste začalo to od pondelka po podaní Devitu od obeda :( Včera som ho teda vynechala, kŕče dostala raz cez deň a potom večer, čo bol masaker od 19,30-22,30. A teraz ráno po kojení zase kŕče a rev :( Masirujem, tlačíme nôžky k brušku, dávam na bruško. Ráno,keď som prebalovala,tak trošku pukla, inak nič :(

nikpa
15. júl 2021

@ppetinka tak asi zastavené vetry, sab simplex, cvičit a masirovat alebo rektalna rurka. Poznam ten hrozný plač pri zastavenych vetroch 🙏 držím palce nech sa jej rýchlo uľaví

sasii_sasii
15. júl 2021

@ppetinka nasmu malemu tiez nastupili koliky az okolo mesiaca, ustupili ked mal 3 mesiace. Ale u nas to bol rev od vecera od 8 do rana do 1 🙄 davala som mu sab simplex, bio gaiu a neskor probiofix. Vyskusala som este aj vseliake ine kvapky na koliky, ale teda mozem povedat ze po ziadnych to nezmizlo 🙄

lulka321
15. júl 2021

@ppetinka nám kolíky nastúpili, keď mala malá 2 mesiace a celé nám to trvalo 3 mesiace. Takže sme si užili trojmesačnú koliku ako z knižky. Prerevala 3 mesiace v kuse, deň noc, aj keď noc bola trošku lepšie. Nepomáhali maste, cvičili sme každý deň x-krát, len aby sa jej uľavilo. Rektarnu rúrku sme používať nechceli, aby nemala v budúcnosti problém s vyprázdňovaním. Za mňa to bolo horšie obdobie ako keď jej išli zúbky.

ppetinka
autor
15. júl 2021

@lulka321 och to ma nestraste 😭 doteraz sme to mali ako tak v pohode, od utorka čistá katastrofa. Včera mala koliky len večer, dnes po každom jedle 😭😭😭 najhoršia je tá bezmocnosť....Masirujem, cvičíme, dávame probiotiká, dnes sme kúpili coliprev, lebo espumisan nič moc tak uvidime

ppetinka
autor
15. júl 2021

@sasii_sasii 🙄 my zatiaľ skúsili espumisan ale nič moc ...dnes sme kúpili coliprev, tak uvidíme. Ale dnes teda kričí po každom kojení 😭😭😭

sasii_sasii
15. júl 2021

@ppetinka coliprev som tiez skusala, najvic zaberal sab simplex v kombinacii s probiotikami a este babycalm.
prajem vela sil 🙂 pre mna to bolo jedno z najnarocnejsich obdobi

ppetinka
autor
17. júl 2021

Ďakujem Vám všetkým. Ešte som sa chcela opýtať, ako vaše detičky prospievali pri kolikach ? Moja za mesiac pribrala 1,23 kg ..je pravda, že lákala málinko, väčšinou mala len kaknute v plienke. Ako jej začali kolíky, začala aj viac kakať, plne plienky mala, nie stále, ale aj 2-3x do dňa. Pred kolikami som ju vazila a vyzeralo,že pribrala 190g ...včera som sa zhrozila, lebo akokeby schudla (alebo to vykakala všetko ???) A za týždeň nabrala len 40g ? Je to normálne ? V stredu ideme do poradne, až sa bojím, čo bude s váhou :(

halci
17. júl 2021

Dcere nastupili koliky ked mala asi 2 mesiace. Rektalnu rurka bol do 3 mes 3 tyzdne nas verny spolocnik. Dcera pekne priberala, len ten vecny rev. Preslo to. Nema ziadne problemy s vyprazdnovanim.