Kedy začať s konvičkovaním u detí?

mogaa
31. dec 2019

KOčky od akého veku ste začali s konvičkovaním u detí? Je možno konvičkovať aj pri zelenách soplíkoch?

ixayxa
31. dec 2019

Syn mal 3,5 roka,keď sme začali nos čistiť konvičkou. Áno, je možné použiť aj pri zelených sopľoch.

mogaa
autor
31. dec 2019

@ixayxa ďakujem a prosím ťa nevieš či sa to dá použiť aj pri 2ročnej?

vojkri
31. dec 2019

@mogaa dvojrocna asi nebude spolupracovat este...ono je najelpsie ak si to dieta robi samo..nezlakne sa a vtedy to ide ako ma...asi by som pockala

mogaa
autor
31. dec 2019

@vojkri len stále je soplavá a všetci vychvalujú konvičkovanie, chceli sme preto vyskúšať.....v novembri začala chodiť do jasiel a je to katastrofa...v kuse soplavá

stanulienkat
31. dec 2019

My od 3 rokov,ale vyskusaj. Najprv jej to ukaz a mozno sa chyti.

petruldo
31. dec 2019

pri zelených sopľoch sa NESMIE konvičkovať - info z kúpeľov

janulik2008
31. dec 2019

@petruldo to som sla napisat

stanulienkat
31. dec 2019

@petruldo preco? Nam to vzdy pomohlo,zriedily sa hlieny a lahsie sa vysmrkala.

ixayxa
31. dec 2019

@petruldo prečo? Nám na Orl odporúčali.

zabina27
31. dec 2019

Náš malý začal až v 5 rokoch, malá má 3,5 a nejde jej to. Tiež by ma zaujimalo, ako je to pri infekčných soploch

gabulienka623
31. dec 2019

Pri zelených soploch je riziko bakteriálnej infekcie a pri konvickovani by sa infekcia mohla dutinami rozniest a vzniknúť z toho napr zápal ucha. My osobne konvickujeme od 3r denne, aj pri zelených soploch, nikdy z toho zápal nemala a aspoň sa sople rozriedia a ide to lepšie von.

sunny8
1. jan 2020

Veľa šťastia 🍀 ja hľadám všetky ine možné riešenia sama by som to sebe nedokázala urobiť a nie ešte trápiť dieťa 🙈 😅

kukulienka83
1. jan 2020

Nájdi si video na YouTube a sama zhodnotis či je dcérka podľa pokynov to robiť. Ak to bude robiť nesprávne môžete narobiť viac škody ako osohu, ako už spomínali rozšíriť zápal do uší. Môj to robí od júna to mal skoro 5 a naučili ho to v kúpeľoch. Tiež som skúšala, je to čudný pocit, ale aké tiež si to chválim, pomáha nám to veľmi

zabina27
1. jan 2020

@kukulienka83 čo je to nesprávne? Keď pri tom zle dýcha alebo keď sa robí pri soploch alebo čo ešte môže byť zle?

kukulienka83
1. jan 2020

@zabina27 keď je napr.nostek zapchaty, môže to zatiect do uší, upchať dutiny, spôsobiť zápal. A keď nedýcha správne, stečie do hrdla a tá slaná voda teda nieje chutná a dieťa to už ťažko donutite potom robiť

angi07
1. jan 2020

@mogaa my pouzivam flasku clin sin aj ja aj maly.( od 4 rokov) nestacim to chvalit je to uzasna vec pri zelenych soplikoch! uplne vycisti aj to co nevie vyfukat a paradna ulava v dutinach. tu je ta vyhoda ze hlavu nedzis sikmo ale rovno .ALE!!! AJ TU PLATI ZE KED NEVIE DYCHAT NOSOM OD SOPLIKOV NAJSKOR TREBA SPREJ DO NOSA ABY PLYNULE VEDEL DYCHAT NOSOM AZ POTOM VYPLACH!!! ja osobne som to raz robila ze mala som jednu dierku zanesenu a veru stlacila som to do ucha.bolest neskutocna.takze ak dodrzis postup iba skratis nadchu a urychlis vyprazdnovanie dutian.aspon sa tam nebudu hemzit bacily.

ixayxa
2. jan 2020

@sunny8 práve syn akceptuje konvičkovanie a neznáša sprej.

avlv
4. feb 2020

My konvickujeme hlavne pri hustých zelenych. Dôležité je konvickovat správnou technikou aby sa hlien nedostal do uší. Nesmie hlavu zaklonit,vtiahnut ten soplik do usi.Keď je dieťa malé a nespolupracuje je to viac na škodu.