Kiahne a hnačka

anavila
5. jún 2012

Viem že je mnoho tém o kiahňach ale chcem sa opýtať, či vaše deti mali aj hnačku ked mali kiahne....moje totiž hnačkuju uz tretí den, a takisto maju aj kiahne...neviem ci to spolu súvisí...vopred dakujem za odpovede

xlucia
5. jún 2012

@anavila nehnackovali. nevidim tam suvis. teraz je velmi vela crevnej chripky

zuzu31
6. sep 2012

my mame vysyp velmi podobny kiahňam ... pluzgiere su naliate bielou alebo priesvitnou tekutinou, niektore su mensie neiektore vecsie, su na rukach - na pstoch aj na dlaniach, a tiez vela na chodidlach a prstikoch na nohach, ale aj na celych koncatinach, a okolo pusinky. Predchadzala mu teplota asi 2 dni 38,6 a prve dva dni hnacka velmi zapachajuca.

ALE .... kiahne to nie sú, vraj je to uplne nove výrusove ochorenie, ktore sa objavilo len tento rok

vikusa18
13. sep 2012

@zuzu31 ahoj vies o ake ochorenie sa jedna lebo aj my mame take iste vyrazky a su len okolo ust,na dlaniach,na chodidlach a na zadocku na bruchu a chrbte nemame nic.Doktorka nam povedala ze su to kiahne.Hnacky sme nemali.

zuzu31
17. sep 2012

@vikusa18 ... dnes som bola u lekarky, ma to uz aj nazov, nezapametatelny, ale je to nove vyrusove ochorenie, siri sa vzduchom, cize nakazlive jak hovado ... moc o tom nevedia, trva to asi tak tyzden kym sa to zahoji a infekcne su pravdepodobne aj tie zaschnute pluzgieriky. a potom sa zacnu supat nohy aj ruky, tam kde boli tie pluzgiere, dnes mi lekarka povedala ze aby som sa nezlakla ked jej aj nejaky nechtik zlezie .. no pliaga. vraj je to uz cele leto rozsirene, a teraz ked zacali skoly skolky tak to pojde ...

moon1979
8. jún 2015

@vikusa18
@zuzu31 toto ochorenie sa volá ruky, nohy, ústa 🙂 práve preto, že výsyp je charakteristický práve na týchto miestach