Kolika, neutíchajúci plač

schelly19
4. feb 2019

Prosím Vás maminky o radu a skúsenosti. Už sme s manželom zúfalí. Malý má 6,5 týždňa a má koliku. Dali nám od tretieho týždňa kvapky Coliprev a probiotiká Nekadex. Medzitým sa ešte vyhádzal a nasadili mu Fenistil kvapky. Bojujeme s kolikou ale aj keď nemá práve kŕče stále plače ale že stále. Cez deň od rana od 7mej do večera do 9tej spí iba 3 hodiny aj to ked sme vonku v kočíku. Inak NONSTOP plače. Podávame si ho s manželom. Kolíšeme, mojkáme stále je podráždený. Vysadila som teraz ten fenistil lebo v letáku bolo písané že spôsobuje podráždenie.......
Maminky prosím vás je normálne že miminko prespí cez den iba 3 hodiny?
Už sme boli aj na sono bruška ale nič sa nenašlo. Doktorka povedala že ho nesmiem nechať plakať, že matka ho musí utíšiť...... Na chvíločku ho prebavíme, je ticho ale v zápetí hned place. Prosím vás poradte mi ak máte niekto takúto skúsenosť.

luba41
4. feb 2019

šatka a nosiť, nosit a nosit..pospí, naje sa pri tom , ukludní pri mame..

saskia_98
4. feb 2019

@schelly19 ja mam biopron probiotiká a espumisan L na koliky, popripade keď už toto nezabralo, pupik krem a ten zabral stale ale celý čas som drobca nosila na rukách a spala som postojačky keď som s nim pochodovala po dome a hojdala na rukách aby neplakal. Zaklad je nebyť pri ňom nervozna, pretože bábo to cíti a potom je nervózne tiež.

zuzipolo
4. feb 2019

@schelly19 súhlasím s názorom vyššie,do 2,5 mesiaca bola dcéra nonstop mne na rukách (muž bol doma v podstate len víkend)..skús kúpiť šatku alebo nosič aby si ho nemala stále na rukách,moja v Tom nechcela byť,takže od rána do večera som v podstate nič nejedla a nosila malú na rukách..treba vydržať,ono to prejde,aj keď je to teraz ťažké 🙂

shilla23
4. feb 2019

@schelly19 ak kojis tak to moze byt aj zle prisatie vtedy zvyknu byt koliky ked pocas papania prehltne vela vzduchu mozno mas silny tok mliecka a sa rychlo nahlta ale aj vzduchu .. ak je UM tak skus zmenit a pouzivat ant kolikovu flasku. Drzim palceky

ellaafi
4. feb 2019

@schelly19 nášmu malému pomáhala masáž bruška (používali sme pupik), nebol kojeny takže sme používali aj antikolikove fľaše a keď bolo úplne najhoršie použili sme aj rektalnu rurku. Tiež toho veľa počas dňa nenaspal, spal 3-4x po 20min. ale zato spal celú noc......... A skončilo to až keď sme začali zavádzať prvé prikrmy. Takže veľa trpezlivosti ono to raz skončí 😉

pininka
4. feb 2019

Nám pomáhal sa simplex ale nejaké veľké kolíky sme našťastie nemali. Inak mám spolužiačku ktorej mala takto pretrvala 4 mesiace a nepomohlo že absolútne nič. Ona schudla na hranicu podvýživy, doktorka jej zakázala.kojit,lebo nielen že sa bála čokoľvek jesť, ale mala z nej ťahala všetky vitaminy. Nakoniec sa to zlepšilo, ale aj tak si sama priznala že to bola psychiatria.

lula313
4. feb 2019

3 hodiny spanku máš ešte luxusne, naša vtedy ani toľko nespala, ale zase v noci spala ako drevo. Určite ten nosic odporucam, uľahčí Vám to zivot. U nás koliky trvali 6,5 mesiaca. Prajem pevne nervy

janynyna
4. feb 2019

@schelly19 za mňa sú lepšie kvapky Espumisan L a ak je malý na UM skus sa poradiť s lekárkou o zmene mliečka alebo skus mu dat urobiť testy na alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

natalka2711
4. feb 2019

@schelly19 podobne sme sa párkrát trápili s bruškom, od rána masáže bruška, teplé obklady, nosili sme sa na rukách, skackali na fiopte...až mi sestra poradila kontakt koža na kožu- malinkú som si v plienočke priložila k hrudníku a mojkala som ju. Do 2- 3 minút sa krásne utíšila a zaspinkala na mne. Držte sa, snáď kolika čo najskôr ustúpi.

miruslb
4. feb 2019

Aj my sme si tým prešli, do 6 týždňov.. Bol to horor, doslova masaker.. A doteraz vlastne neviem čo pomohlo, lebo som vyskúšala naozaj všetko. Veľa síl prajem

monikafeliz
4. feb 2019

@schelly19 my sme vyskúšali všetko , ale zabral jedine REGALEN od Energy, jedna kvapka za den, 21 dní treba brať. Nám zabral už na tretí den chvalabohu. Ale dobrali sme 21 dní

martinatom1
4. feb 2019

Nosiť v šatke/nosiči, tam sa aj dobre vygrgá po nakojení keď je v zvislej polohe. Nám robili problém niektoré mliečne výrobky v mojej strave- po vynechaní sa zlepšilo. Iba som to vypozorovala, nemáme otestované u doktora. Ďalej Vigantol zvykne spôsobovať kŕče v brušku.

schelly19
autor
13. feb 2019

Plne dojčím doktorkám nám zmenila Coliprev na Infacol, zakázala mi mliečne výrobky. najprv som mala pocit že Infacol zaberá ale posledné 2 dni má také krče že až piští pri tom 😢😢😢😢
Kúpili sme šatku a chvílku v nej aj vydrží, ale keď má kŕče, tak nepomáha ani tá. Končíme druhý mesiac a mám pocit že je to stále horšie a nie lepšie.
Aj vám detičky toľko plakali? Začínam si už pripadať ako zlá matka keď sú momenty keď ho nedokážem vôbec utíšiť ☹((((((((

zveva
19. feb 2019

@schelly19 a prdi? Rektalnu rurku skus. Dcere to pomahalo a potom ju utisilo jedine kocikovanie v zime. Cize ako debil som vo fujavici a snehu o 23tej v noci kocikovala decko po ulici- ale cusalo a spalo