Kolika

alenkaba
29. jún 2013

Dobry den chcela by som sa opytat mam 3tyzdnove babetko papame nutrilon ha a maly zacal mat zapchy.
Davam mu do mliecka Sab simplex ale nepomaha to.
Volala som pediatricke a ta mi povedla ze mu mam uvarit ovsene vlocky potom ich s cedit a nutrilon zarobit v tej vodicke
tak to robim zacal mat vetriky ale kakat kaka len s pomocou rurky.
Zda sa mi ze je to aj viac syte lebo pekne spinka dost dlho a menej preto aj papa chcela by som sa opytat ci ma stym niekto nejaku skusenost
a ci aj vase babetko bolo po tom vyvare take syte ze prespinkalo dost.Popripade co vasim babetkam pomahalo pri zapche ,Dakujem velmi pekne vopred za odpovede

daliana
29. jún 2013

@alenkaba Ak je na Nutrilone, vymeň HA za Nutrilon Comfort. Nám Comfort veľmi pomohol, žiadne koliky, žiadne zápchy a predtým to bol horor. Pozri si :
http://www.nutriklub.sk/products/view/nutrilon-...
a
http://www.nutriklub.sk/products/view/nutrilon-...
a ešte sme dávali Espumisan kvapky, aby odchádzali vetry a probiotiká Infant dophilus
papa 🙂

alenkaba
autor
30. jún 2013

daliana dakujem velmi pekne my papame nutrilon HA jednotku skusime to zmenit len neviem ci komfort alebo antikolik...
mam aj sab ssimplex kvapky a chcem kupit aj tie probiotika dophilus len neviem ci sa to moze kombinovat

drobcek26l
30. jún 2013

@alenkaba Ak to nezaberie, skús prejsť na mliečko Sunar Nutradefense HA. Je t mliečko špeciálne pre boľavé brušká. Nášmu drobcovi pomohlo až toto s kombináciou s kvapkami Bio Gaia

milota164
30. jún 2013

nam zaberal na koliku infacol

sofinkazarka
30. jún 2013

Našej dcérke nezabral ani Sab simplex, ani infacol, ani Bio Gaia, nám pomohli kvapky BabyCalm. U každého bábätká je to iné. Treba skúšať kvapôčky, alebo vymeniť mliečko.

alenkaba
autor
7. júl 2013

zmenili sme mliecko na nutrilon comfort plus infacol a sab simplex ...malynky ma sice uz stolicu a prdiky ale strasne riedku ako voda a zelenu bojim sa ze ma zapal...zajtra chcem volat lekarke uz som zufala neviem co to znamena mate stym skusenosti ???

jadinka
9. júl 2013

nášmu malému na koliky nepomohlo nič, len čas...do 3 mesiaca ich mal skoro nonstop, spával nám tak 10 minút a zase plač..dávali sme sab simplex, espumisan comfort (ten mu zaberá až teraz ked ma 5 mesiacov a občas ho bolí bruško, tak mu 10 kvapiek dám lyžičkou), rektálna rúrka jedine troška zmiernila koliku..v našom pŕipade sme jednoducho museli čakať až do 3 mesiacov a takpovediac z toho "vyrásť". Chodili sme s ním po doktoroch, nevedeli sme si dať rady, no odvšadial znela len odpoveď, dieťatko máte zdrave, krásne prospieva, musíte len vydržať..a naozaj, prešli 3 mesiace koliky boli preč 🙂 ako rodičia sme boli zúfalí, že malému nemôžeme pomôcť..ku kolikám sa pridružil ešte aj reflux, takže som materské mliečko musela začať zahusťovať..potom sme prešli už len na UM a to Nutrilon AR (anti reflux), samozrejme začalo ho zapekať..tak sme prešli na Nutrilon Anti-Colics, asi týžden trvalo kým si malý naň zvykol a potom už zapekanie prešlo a už je to v pohode, stolicu máva každý deň. Podotýkam, že meniť mliečko by sa určite malo pod dozorom pediatričky, aspoň ja by som sa neodvážila len tak meniť mlieko sama odseba...

zuzanababalu
9. júl 2013

ahojte,
prosim vas je mozne aby mal 4-mesacny chlapcek koliku? Doteraz bolo vsetko fajn, ale teraz nam nejako strasne puci, az cely ocervenie a ja nechapem, ze co sa deje. Doteraz kakal raz za tyzden, doktorka povedla, ze to je ok, ze sa mu to casom upravi, tak neviem ci sa mu to teraz upravuje, alebo teraz nastupila kolika, alebo zubky nam idu,...? 😖

ingmiriama
9. júl 2013

@zuzanababalu je to možné môj syn ju mal aj ako 6 mesačný

kotlik6
9. júl 2013

Ahoj,pokud máš problémy s nepravidelností,tuhým hovínkem,nebo prdíky… mám vyzkoušené super účinné a 100%přírodní, české kapičky , na prdíky a pravidelnou stolici, měla jsem také problémy u malé, od asi 1 měsíce měla šílené problémy, mazala jsem Pupíkem, věčně rourku v zadečku…dávala Sab simplex, Infacol, asi nejvíc zabral Baby calm, ale s nimi se to nedá srovnat…efekt okamžitý …asi v jejích 4měsících jsem jí začala pak pomalu dávat i rýžovou kaši na noc, měla i pak hodně tuhé hovínko, ale po několika kapičkách krásně změklo, dávala jsem jí je denně 4kapky 2× denně, pak i 5,6 podle věku. a chodila bez obtíží, kapky jí i chutnají, že si o ně sama říká, jsou jí 2 roky, dávám jí je teď už nepravidelně, ale přes to velice často…zabírají okamžitě,mám je doma v zásobě, nebo pošlu více info , nebo můžu i na mail-vejde se toho tam víc… ;)klidně ho napište do SZ
držím palečky Andrea

zuzanababalu
10. júl 2013

@kotlik6 ahoj, urcite ak mozes pls posli viac info na adresu zpazinova@yahoo.co.uk
dakujem🙂

kotlik6
10. júl 2013

Zuzi,poslala jsem ti to...Andrea

bubinko83
10. sep 2013

@ingmiriama ako s au vas prejavovala kolika a dokedy trvala? MOj ma 4 mesiace a ešte stale koliky trvaju ,je to možne ?

ingmiriama
10. sep 2013

@bubinko83 no u nás sa prejavovala veľkým plačom po kúpaní a napapaní vždy večer...uspala som ho na rukách a čakala či bude spať a zrazu plače a plače a takto to trvalo veru dosť dlho oni asi pominú keď sa budú dávať príkrmy

alenkaba
autor
21. nov 2013

@kotlik6 co ste to pouzivali za kvapky

ivicak8
17. dec 2013

my sme davali kvapky coliprev, su prirodneho zlozenia a obsahuju enzym laktaza. Pomahaju s travenim laktozy a su vhodne od narodenia. 100% spokojnost.