Koľko musí byť pleseň na stene, aby uškodila dieťatku?

gledis
3. dec 2011

Ahojte, som zhrozená práve som našla v rohu kde je postielka pleseň, nie je jej veľa ale ked si predstavím že malá tam každý deň pri tom spala, hrúza.Nie je tam dlho lebo minule som tam pozerala a nič tam nebolo.Neviete koľko musí byť pleseň v byte aby škodila malému dieťaťu?A ešte aj posledný týždeň kašle takým suchým kašlom, mňa asi vykotí.

anjelicek26
4. dec 2011

@kalman - nam to nastastie do posledneho centu preplatila poistovna, aj elektriku, aj vsetko, nove podlahy, vymalovanie... inak si to ani neviem predstavit, skoda bola 17000€ , bolo to cele prizemie, vsetky miestnosti chytene 🙄

gledis
autor
4. dec 2011

baby čo hovoríte na tento odvlhčovač máte ho niekto doma http://www.klimaobchod.sk/Odvlhcovace/Odvlh-ova...

anjelicek26
4. dec 2011

@gledis - aku to ma spotrebu elektriny? Ja sa v tom nevyznam, my sme mali tri fukare a dva odvlhcovace a mesacne to stalo 800€ na elektrine, je pravda, ze bezali non-stop, ale ta suma bola desna 🤐

gledis
autor
4. dec 2011

tak mňa sa nepýtaj ja som z toho tiež jeleň, manžel mi kázal že mám nejaký objednať a podla recenzii čo som našla je tento najlepší

anjelicek26
4. dec 2011

@gledis - no takato investicia pred vianocami nepotesi, ale asi to inak nepojde, ak sa rosia okna, tak je vlhkost prave kvoli tomu v miestnosti, plesen "len" vdaka tomu je vlastne dobre, ze to nie je v muroch, staci poriadne vypeckovat kurenie a odvlhcovat a bude to mozno jednorazova zalezitost, savo a bude dobre...

gledis
autor
4. dec 2011

@anjelicek26 no to mi hovor, inak to boli peniaze odložené na drevo tak dúfam že nepomrzneme 😀 , jak sa hovorí na posr...ho aj hajzel padne

gledis
autor
4. dec 2011

ja sa len bojím že ked budeme mať ten odvlhčovač tak tu zas budeme mať suchý vzduch a to tiež nieje deťom dobre, potom že treba dať zase mokrý uterák na radiator aby sa v noci osviežil vzduch ale ved to je zase ďalšia vlhkosť tak to je začarovaný kruh nie

gledis
autor
4. dec 2011

ešte mi nieje jasné toto ten odvlhčovač sa utomaticky vypne keď je už v miestnosti správna vlhkosť či ako alebo až ked ma plnu nádržku?

inffinity
9. dec 2011

@gledis nečetla jsem ted příspěvky výše,ale nám se přestaly rosit okna jak sem začala více topit a hodně vetrat.. v kuchyni jsem mela furt zarosené okna a, ale stabilně vypnuté topení tedka jsem ho začala na noc zapínat a od té doby jsem okna neutírala.. to samé v ložnici na noc sme vypínali spíme tam všichni tři, vždy vlhko pokré rohy plísen tedka topíme stále vetráme a nemáme ani vlhký roh natož plísen (tuk tuk) předtím jsem každé ráno ve všech pokojích utírala okna a v ložnici jsem měla až do poloviny mokré a to sme meli při spaní otevřené dveře. nevím nakolik to máte ale nám stačí ty ceresity, topení a vetrání.. (bydlíme na přízemí) držte se! je to humus ☹

gledis
autor
10. dec 2011

@inffinity aj ja som kúpila ten cerezit a dnes čuduj sa svete okná neboli zarosené tak to asi pomohlo musím zaklopať ale aj tak ideme kúpiť odvlhčovať na elektrinu lebo ked budem aj prádlo v zime sušiť bude tu zase vyšia vlhkosť a jedna baba mi písala že si to nevie vynachváliť, máš pravdu je to hnus ja sa toho hrozne bojím ked som tu čítala tie hrôzostrašné príbehy čo pleseň spôsobila malým deťom

hoffo
25. feb 2015

plesen je velmi nebezpecna a nielen pre deti ale vseobecne. V prvom rade treba hladat pricinu preco v izbe mame vlhko a tym podporujeme rast plesne. Pokial dodrzime niekolko zasad ,maximalne minimalizujeme jej vyskyt a to jenasledovne. Snazime sa v izbe zabezpecit rel. vlhkost v rozmedzi 45-55% , teplota cca 21C. Lebo ak toto nezaistime (VETRANIM,KURENIM),a povrchova teplota stien klesne pod 12C, vznika kondenzat a tym podporujeme rast plesi. Ak uz plesne mame urcite ich nenicte napr. savom je toxicke a skodi podobne ako plesen, ja mam vyskusane napr. VitalProtect , je omnoho ucinnejsi a setrnejsi k zdraviu.

martina833
25. feb 2015

@hoffo prosim ta, kde sa da kupit ten VitalProtect?