Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

luciaholpova
21. okt 2016

@himmerova27 predávate colostrum?

tipitopi
21. okt 2016

@himmerova27 kravské alebo kozie?

phillippa
21. okt 2016

@tipitopi
@luciaholpova kolostrum len kravské (hovädzie) ma efekt u ľudí lebo je veľmi podobné zlozeniu ľudského skoro totožne teda ho nas organizmus vie spracovať a využiť.

tipitopi
21. okt 2016

@phillippa a cena?

nuska
21. okt 2016

Ak by niekto mal záujem o Colostrum mám doma. Objednávala som väčšie množstvo takže mám lacnejšie ako po 1ks. Overený účinok na vlastných deťoch 🙂 Viac info aj tu

https://www.youtube.com/watch?v=TpijcK-ZntQ

Mám od firmy LR.

himmerova27
22. okt 2016

@luciaholpova colostrum je kravske. Kozie ma tiež účinky,ale nie tak silne. Spolracujem s firmou LR nemusite sa bat ceny. Pekný den.

himmerova27
23. okt 2016

@tipitopi colostrum ju kravske. Nasa mala ho užíva uz druhý rok. Do firmy LR som sa zaregistrovala kvôli cene, lebo moja LR poradkyna nikdy nemala žiadnu zľavu a keďže c mojom okolí je vela mamimiek,som sa rozhodla objednať a predavat za nakupne ceny.

romanakub1
7. nov 2016

@hoffka777 Kolostrum sa neodoberá teliatku, ale krave...

nuska
7. nov 2016

Ak by niekto chcel este mam za akciovu cenu par flasticiek z minuleho mesiaca. Expiraciu maju do 2018 takze sa daju odlozit do rezervy. Vzdy lepsie nasadit na zaciatku ako ked uz treba atb.

adka334
10. nov 2016

No ja osobne som za užívanie kolostra v prípade nedostačujúce imunity alebo popr keď už prepukne choroba a chcete byť rýchlejšie fit ...v prípade prevencie ..ja osobne to riešim tak , že raz mesačne si davame aj s detmi kocku mrazeného kozieho kolostra a môžem povedať , že viac ako 3 roky sme nikto neboli chorí a keď náhodou na nás niečo lezie tak si rozmrazime jednu malú kocku , užijeme a hotovo ..ako podpora funguje .....mam to zamrazené v sačkoch na ľad

chippita
14. nov 2016

@himmerova27 mozem sa opytat vasa mala ho uziva po cely rok? Alebo robite prestavky?

nuska
14. nov 2016

@chippita My tiež berieme colostrum ale nie stále. Priestriedavam to s vitaaktivom, reishi, cistus. Tekuté mám ale v zásobe, ak by niečo, a naozaj super účinkuje. Stále berú aloe vera gely.

tajomna21
14. nov 2016

@chippita my ho neberieme cely rok, berieme ho preventivne v tomto jesenno-zimnom oddobi ... a ked sa objavia priznaky nejakej choroby, tak vtedy nasadime vyssie davky, maly berie tekute ....

tajomna21
15. nov 2016

no na prvy pohlad to nevyzera zle ... ale ked si otvorite dole v clanku dalsie info, tak tam najdete, ze toto kolostrum je odoberane AZ 72 hodin po narodeni teliatka, co je uz dost neskoro ... v porovnani napr. so 100% kolostrom z LR, ktore sa odobera do 12 hodin po narodeni teliatka

karolina03
15. nov 2016

@chippita pri tom kolostre je uvedena krajina povodu amerika čiže pre europana je to nevhodne, tu by sme mali používat colostrum ktore je vyrobene tu v europe od kráv z europskych chovov pretože kravy žijuce v europe maju vytvorene protilatky na infekcie tu v našom prostredí kde žijeme aj my,nakolko tie v amerike zas na to jejich prostredie..

nuska
15. nov 2016

@chippita je to tiez z noveho zelandu kde tie bakterie mozu byt ine takze pre europanov moze byt neucinne.

chippita
15. nov 2016

@nuska Ale uskodit nemoze?

chippita
15. nov 2016

@tajomna21 pisu ze do 72 hodin tak asi tazko presne vediet ze kedy

tajomna21
15. nov 2016

@chippita hej, jasne ... ale keby to bolo skor, tak to uvedu ... pretoze ked si pozries vseobecne kolostra, tak najdes nizsie udaje .... a cim skor odobrate, tym lepsie ...

nuska
15. nov 2016

@chippita no to urcite nie; ale nieco kupovat nieco malo ucinne

stanulienkat
15. nov 2016

no ja som uzivala pol roka a teda ziaden zazrak sa nekonal. A to som mala vazne zdrav. problemy

riannka12
15. nov 2016

Ja som dávala svojim deťom colostrum od LR. Celkom sa mi to videlo.. Začala som však o účinkoch pochybovať, keď mi manžel mojej sesternice (Nemec - lekár) vysvetlil, že u nich sa lekári pozastavujú nad tým, ako môže kravské colostrum pomôcť človeku (hoci je podobné ľudskému). Vraj sa k tomu dosť často vyjadrujú aj veterinári. Je podobné, no organizmus je iný. On sa len zasmial a povedal mi, že je to všetko o biznise.Tak neviem, kde je pravda, čo si o tom myslieť. A, pravdupovediac, som z toho sklamaná.

tajomna21
15. nov 2016

@riannka12 pokial si videla ucinok a zmeny na detoch, tak ma dost prekvapuje, ze ta "odrovnal" nazor 1 doktora ... lekari poväcsine podporuju len to, co im nukaju farmaceuticke firmy, kazdy dr. je v "objati" inej, tak aj odporuca ine lieky, doplnky a pod. ... zavrhuju aj cinsku medicinu, bylinky a napriek tomu to funguje ... toto by sa dalo povedat o mnohych doplnkoch, ktore pochadzaju zo zivocichov, nie len kolostrum, ze organizmus je iny, ako to moze fungovat na ludoch ...

riannka12
15. nov 2016

@tajomna21 No, tie účinky na deťoch neboli nejaké viditeľné, tak som to potom prestala dávať a prešla som na Aloe od LR. S tým som maximálne spokojná. Vieš, ten lekár mal fakt dobré argumenty a boli dosť logické. Mám z toho zmiešané pocity. Samozrejme, že lekári sú, akí sú - veď si nebudú kydať do vlastného hniezda, to chápem. Ja len dúfam, že deti budú i naďalej zdravé a nebudem musieť siahať po žiadnych prípravkoch. 🙂

tajomna21
15. nov 2016

@riannka12 tak si pisala, ze sa ti to videlo, tak som to brala, ze ucinkovalo ... ono nie zbytocne sa hovori "kolko ludi tolko chuti" ... takisto ako u liekoch aj u doplnkoch u niekoho zabera, u niekoho nie ... to mas napr zralocie chrupavky na klby, alebo taky rybi tuk? ako to moze zabrat na cloveka?

riannka12
15. nov 2016

@tajomna21 Ja som úplne nezavrhla myšlienku, že to môže pomôcť. Ani som to neodsúdila. Len kvôli tým logickým argumentom sa na to pozerám trochu ináč. 😉

riannka12
15. nov 2016

@tajomna21 Videlo sa mi to v zmysle - zloženie, účinky a pod. Nie v zmysle - viditeľne to pomohlo mojim deťom. 🙂 Asi som sa zle vyjadrila. 🙂

jaska7
15. nov 2016

@lubos0470 S tým žiaľ nemôžem súhlasiť.LR má skvelú kvalitu a majú známka kvality Institut fresenia,čo znamená 100%kvalitu.

jaska7
15. nov 2016

Inak mám dojem,že LR je tu v plnom prúde.Nie je to len o produktoch,ale i o biznise.Každý si rád privyrobí a k tomu bónus,porieší si zdravie a pri registrácií si objedná za nákup.Ja som tak urobila a neľutujem.