Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

nuska
26. okt 2017

@elli210286 LR ma certifikaty kvality tak aj preto je drahsie. Ak sa zaregistrujes alebo mas znameho tak mozes mat lacnejsie, naozaj sa to oplati. Pri tom na registraciu staci vacsi nakup. Nie len colostrum ale aj ine produkty su dobre na imuntu deti a tak sa to oplati. Bezne za ludia registruju do eshopov, chodia vam potom email a mate zlavu smiesnych 5% mozno aj menej. Tu vam pride domov katalog a mate moznost az 35% zlavy dozivotne za kupu 4ks colostra napr. ale da sa aj inak.

jani6969
27. okt 2017

Ano aj pre mna LR drahe, ako sa tu pise pyramidovy predaj, preto som riesila a hladala lacnejsie a hlavne silou aby bolo super a toto kombinovane kozie a hovadzie od Biogroup ja malej vysypem bud do mliecka alebo dam na prazenicku a v pohode. Neriesim ci nalacno a podobne. Tento rok len raz chory.

mirkapo
27. okt 2017

@jani6969 presne, mne sa tiez nepaci ten pyramidovy predaj, ked som sa raz pytala ze ci mi vie niekto objednat, tak ano ale lacnejsie nie.. co je podla mna somarina, oni zo mna maju vyhody a ja mam platit tie strasne vysoke ceny? tak potom aku to ma hodnotu, ked "vyvoleni" si to vedia kupit s 35% zlavou a este aj na tom zarobia.
Idu mi strasne na nervy. Preto som aj ja hladala nieco lacnejsie a hlavne nie pyramidu, kde sa ti budu snazit rozpravat tie omacky co im tlacia do hlavy len aby videli pred ocami peniaze.

miroslavhronecml
27. okt 2017

Dobrý deň objednáva tu niekto lr?

rudkocam
27. okt 2017

@jani6969
@mirkapo
LR ma šialenú cenu. Nech má certifikát aký chce, je to o biznise! 6x125ml za LR výživový doplnok OBSAHUJÚCI kolostrum chcú cez 200€! Ja som to tohto roku prešvihla, no budúci si dohliadnem a kolostrum beriem priamo od farmara. 100ml za 10€. 100% čisté a dokonca kozie kolostrum. Za 100€ mám liter bez pyramídy a pokoj na celú sezónu 🙂

nuska
27. okt 2017

@rudkocam a ako udržíte ten liter kolostra čerstvý po celú zimu, aby sa nepokazil? A ak si zoberiete 6ks colostra od LR tak je blbosť sa už rovno nezaregistrovať. Stačí dať svoje meno, adresu, podpis a kuriér vám to domov prinesie za cenu 168,10EUR, minulý mesiac menej a máte zľavu do konca života aj na iné produkty od firmy. Každý ma tu možnosť. K ničomu vás to nezaväzuje. Dostanete peknú kartičku vernostnú a prístupové údaje na stránku. A ak si k tomu kúpite ešte 1 zubnú pastu napr. tak vám ešte aj pošlú nejaké 4 eura na účet naspäť ako poďakovanie, že ste u nich spravili veľkú objednávku.

rudkocam
27. okt 2017

@nuska v mrazničke 🙂

pupavka345
9. nov 2017

@maminuska tak premýšlam, keď človek umelo do seba pchá chémiu, aký to má vplyv na jeho pečeň, črevnú flóru..?
tu čítam, po vysadení nachladnutie..atd, znova po nasadení zlepšenie stavu.? mm, tu niečo nehrá!
Ok, môže dodať potrebné látky na boj proti vírusom, baktériám ALE za akú cenu. Cena cca okolo 50 € plus žalúdok, pečeň a obličky zaťažené chémiou. Však alternatívou je skôr zelenina, ovocie, prechádzky, pohyb, postupné utužovanie, prírodné antibiotiká..z môjho pohľadu oveľa lacnejšie a šetrnejšie k telu a čo viac, človek si buduje skutočnú imunitu, nielen chvíľkovú.

nuska
9. nov 2017

@pupavka345 tou chemiou myslis colostrum? Lebo to je ciste prirodne, ziadna chemia, prave o to ide aby sa detom nedavala chemia. A prave preto he to drahe, ze je to ciste. To je taky paradox, ak kupis nieco bez cukru, bez chemie, ciste, mala by si usetrit. Lebze kedze je to vzacne, musia pouxit viac naozajstneho, tak je drahe. Prechadzky, ovocie a zelenina je urcite super. Urcite odporucam. Az na to ze ovocie a zelenibu treba naozaj kvalitnu lebo to co je v obchode je strasna. Aj WHO upozornuje na ubytok vitaminov v ovoci a zelenine za posledne roky. Niekde sa hovori o strate az 50%. Navyse je tam tiez ta chemia, ak beratam tu z vlastnej zahrady. Ale to zas nie kazdy ma tu moznost dopestovat si. Vela deti, co sa stretavam navyse odmuetaju ovocie, zeleninu jest. Nie moje ale co riesime zdravotne problemy.

mirkapo
9. nov 2017

@pupavka345 suhlasim s
@nuska aj ked sama nemam rada tieto MLM firmy a katalogove veci.. neda sa do deti dostat tolko ovocia a zeleniny ani masa, aby mali denne tolko vitaminov kolko by mali mat. a tiez sme skusali otuzovanie, chodenie do sauny bolo to fajn nehovorim, ale poslednu dobu je to narocne na cas..
O colostre som zacala uvazovat ked som si vyskusala na starsom to, ze som ho po troch rokoch zacala kojit ked sa narodil mladsi syn, pol roka bol kojeny a pol roka zdravy, prestala som ho zasobovat mojim mliekom a uz prisli opat dni kedy nebol fit.. po nasadeni colostra bol opat ok.. takze sa nemozeme bavit o colostre ako o chemii..

michaelas13
24. nov 2017

@mirkapo prosim Vas, aka je denna davka tekuteho kolostra a kolostra v kapsuliach? Je medzi tekutym a tabletami nejaky rozdiel? Ja mam plane kupit tablety...tak neviem.. a uziva sa kazdy den bez nejakej pauzy? Dakujem!

mirkapo
24. nov 2017

@michaelas13 tak s istotou vam neviem povedat, len to co som si nastudovala pri mojich detoch.. ak uz je problem tak je lepsie tekute, ale mam kamaratky ktore davaju rovno kapsule.. ja zacinam tekutym a potom ideme na kapsule. Kapsulu davam 1x na den, rano nalačno. a tekute sa dava 8ml na den, ak je uz problem tak 2x8ml na den
u nas mam odsledovane, ze min. 2tyzdne kym zacnu zaberat, a kludne sa moze brat aj nonstop, my ich berieme od septembra do marca..

adalea
24. nov 2017

@mirkapo kapsule dávaš aj deťom? Moja 5-ročná je v škôlke stále chorá, skúšame tekuté, ale to jej nechutí, až ju z toho napína a kapsule nevie prehltnúť.

frisnica26
24. nov 2017

@mirkapo prosím ťa ty užívaš respektíve tvoje deti delta colostrum. ktoré tablety dávaš deťom lebo ich maju viac? diki za info

frisnica26
24. nov 2017

@adalea kapsule vysypať do trošku vody na lyžičku

jani6969
24. nov 2017

@rudkocam ved ja som pisala ze z mlm neberem ze to neuznavam radsej z lekarne alebo z internetovych lekarni vzdy si vystriehnem cenu a potom kupim. A vyjde lacnejsie a ma ten isty ucinok.

adalea
24. nov 2017

@frisnica26 ďakujem za odpoveď. Myslela som, že colostrum sa má vstrebať v čreve, keď ho vysypem, tak sa začne už v žalúdku. Nevadí to?

miriama11
24. nov 2017

@adalea ja davam delta colostrum.tiez jej to nechuti ale davam jej do toho normalne sirup ovocny ale zistila som ze nemoze byt hociaky sirup ale kvalitnejsi Yo alebo natur farma lebo ked som dala lacnejsi tak sa urobila taka cudna konzistencia

adalea
24. nov 2017

@miriama11 ja som kúpila aj ten s jahodovou príchuťou a ten je tuším ešte hnusnejší...a dávaš ho aj ako prevenciu alebo len počas choroby? Dík za typ, skúsim ten sirup

frisnica26
24. nov 2017

@adalea nie nevadí, pýtala som sa samozrejme že kapsula nemá taký účinok ako tekute colostrum, ale aj to pomahá . to tekute len pri chorobe lebo je fakt drahé a vydrží 2 týždne len

frisnica26
24. nov 2017

@jani6969 je teraz niekde akcia

miriama11
24. nov 2017

@adalea ako prevenciu.zatial brala 2balenia na konci leta a zaciatok skolky zvladla ok iba lahka nadcha .teraz brala 2balenie ale nedobrala lebo sme skoncili na infekcnom tak nemohla , taze pojde do kosa.uz je po zaruke.ale mne sa to zda ok .od januara bola v jednom kuse chora kasel sopel kiahne, mocove cesty .... cez leto sa to ukludnilo a ide to ok az do teraz

adalea
24. nov 2017

@miriama11 ďakujem za odpoveď. Naša prvý rok v škôlke čistá katastrofa, furt doma chorá, teraz druhý rok to isté, žiadne zlepšenie, tak uvidím, či toto zaberie

miriama11
24. nov 2017

@adalea tak prvy rok to je cista katastrofa a druhy od toho januara tiez bola u nas a teraz treti no pohoda zatial ale do skolky pojde az v januari taze ma dlllhe prazdniny

adalea
24. nov 2017

@miriama11 tak želám veľa zdravíčka, nech nás škôlkárske choroby obchádzajú

mirkapo
24. nov 2017

@frisnica26 davala som od Delta colostrum, teraz sme presli na Heath&colostrum ale nevidim taky ucinok ako u Delty.. takze dalsie kupim urcite Delta najlepsia cena vychadza cez pilulka24.sk

miriama11
24. nov 2017

@adalea dakujem to iste prajem aj vam

frisnica26
24. nov 2017

@mirkapo ale ktore presne tablety davaš detťom prosím ťa lebo od delty je viac druhov

nuska
24. nov 2017

@michaelas13 tekute je silnejsie. LR ma tekute 100%. Inde neviem. Ale ak ma jahodovu prichut tak asi tazko ☺ Tobolky su v LR 75%. Ja davam pri chorobe tekute aj 3x15ml a zaberie do 2 dni. Ale berieme aj na prevenciu doplnky takze urcite aj to pomaha ak ta imunita je stale posilnovana a nie len pocas choroby. Tobolky davam ako prevenciu 2 kapsule na den. Ak nemam tekute po ruke, vo sa teda snazim mat vzdy, tak davam tobolky aj 4xdenne. U dospeleho cloveka sa moze 1 tobolka kazdu hodinu. Tabletkove colostrum na imunitu striedam s inymi doplkami ako cistus, vitaaktiv, reishi, ... plus piju aloe takmer stale. Mladsi uziva aj probiotika lebo ma histaminovu intoleranciu.

mirkapo
25. nov 2017

@frisnica26 davam toto https://www.pilulka24.sk/delta-colostrum-cps-60 ale predtym berieme aspon 2 flase tekuteho..

a teraz pozeram ze uz maju aj prasok pre deti https://www.pilulka24.sk/delta-colostrum-aktiv-...