Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

jani6969
25. nov 2017

@frisnica26 ja som kupovala pred mesiacom z toho linku co som davala vyssie ale zeny pisali ze aj pilulka ma akciu teraz. Len ja uz nepozeram teraz lebo mame.

mirkapo
25. nov 2017

@adalea tekute mozes dat aj do dzusu, alebo caju, ale nesmie to byt teple. moji si zvykli na tu chut a v pohode tu jednu odmerku vypiju..

a u tabletiek sa pise ze mozes aj vysypat na lyzicku, aj tak sa to dostane do zaludka..

adalea
25. nov 2017

@mirkapo ďakujem

merymaja10
18. feb 2018

@misi78 ahoj ako podávate tekuté kolostrum kúpila som nechutene nevedela som ze je tak hnusne a mala to nechce musím to do nej naliať nasilu no nechcem ju trápiť a neviem ci to môžem pridať do mlieka aby som to nejak do nej dostala

ludka140281
18. feb 2018

@samsara mám skusenost,ked mi obe deti dostali vysoke teplotyukecali ma na kolostrum,kupila som z lr(už som sa aj registrovala a objednávam si vyrobky)...sice cena katastrofa,,neskutočne drahe,,ale dávat som im mala každu hodinu čajovu lyžičku....dávala som len jednej,,lebo som chcela vidiet či to bude ozaj fungovat,,druhá dostala lieky na zníženie teploty a obklady....tá s kolostrom bola do rána fit....druhu som nechala 2dni a nakoniec som tiež dala kolostrum,,,do večera teploty prestali....od vtedy ,ked maju obe teploty,alebo su chore,,tak si beriem...inak bežne nie,,lebo u nas rozhoduje aj cena..mi máme teda skvelu skusenost,len po otvorení treba do 2 týždnov spotrebovat

nuska
18. feb 2018

@merymaja10 mozes aj s dzusom zmiesat. Len nie s teplymi.

001sara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lwi
21. feb 2018

Ahojte, prosím o radu alebo skúsenost. Syn nastupuje do škôlky (20m) a dr odporúča imunoglukan. Viete mi napisat rozdiel v zložení, účinku oproti delta colostru? Okrem ceny. Ďakujem.

mirkapo
21. feb 2018

@lwi zalezi od dietata, mladsiemu staci obyc. cecko, starsi uz bral od imunoglukanu, cez isoprinosin a kopec ineho a nezabralo nic az tekute kolostrum, popr. sauna. teraz sme presli na wobenzym, tak uvidime ci to bude mat efekt, lebo davat dvom detom tekute kolostrum je dost narocne na financie

zuzkamargit
21. feb 2018

kolostrum je super pri akutnych stavoch, je naozaj financne narocne. Pri dlhodobom uzivani je zasa top aloe, to sa v rozpocte da utiahnut

nuska
21. feb 2018

@mirkapo skuste colostrum kapsule. To financne vychadza lepsie. Davam aj mensiemu tak ze tobolku otvorim. Da sa tiez zvysit davkonie ak sa nieco objavi. Alebo teraz su v akcii Cistus Incanus kapsule. Tie sa mi tiez dobre osvedcili. A je to cista bylinka. Este aj ta kapsula je prirodna.

alexis13
26. feb 2018

prosim vas ake je správne dávkovanie ? každý deň určite množstvo a určité obodbie? potom prestávka? alebo ako lebo raz som čítala takto a raz že keď sa prejavia nejake priznaky choroby vtedy plus zvyšenie davky dakujem

mirkapo
26. feb 2018

@alexis13 my sme davali 8ml rano nalacno, ked bolo zle tak rano aj vecer 8ml.. ale na zaciatku ak to ide preventivne tak staci 8ml ( nezapijat teplym napojom )

14lenka80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lwi
6. mar 2018

A výrazne sa zníži účinok keď to dám aj pocas dňa? Syn mi to totiž nechce vypiť nalacno. Cez deň ho skôr zabavim a vypije to..

nuska
6. mar 2018

@lwi môže aj počas dňa, ale nie spolu s jedlom. Ak sa podá s jedlom, môže sa stráviť bez využitia účinných látok. Takže aspoň pol hodiny pred nejakým jedlom, nemusí byť hneď ráno.

brunkova
6. mar 2018

Myslite, ze kolostrum by pomohlo aj na reumu?

nuska
6. mar 2018

@brunkova áno, aj na reumu je dobré

14lenka80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinalulejova
14. mar 2018

Ja osobne kolostrum pouzivam uz roky, odporucila mi ho kamaratka na imunitu, pretoze som casto byvala prechladnuta aj 5x do roka. Davam si 1 tabletu denne a musim povedat ze po par mesiacoch uzivania sa mi polepsilo.

Beriem ho uz 3 roky, a byvam chora max 2x do roka, aj to myslim ze priebeh liecby je lepsi a rychlejsi uz ked na to dojde. Skus dat do googla kolostrum (colostrum) skusenosti a najde ti kopec stranok, kde si o nom mozes precitat. Ja som sa prvy krat k nemu dostala cez tento clanok https://www.polakova.sk/kolostrum/

Je tam pisane napr. povod, rozdiel medzi kravskym a kozim kolostrom, zlozenie uzivanie. Kazdopadne si isto precitaj toho viacej a utvor si nato nazor sama. A na zaver, ja ho kupujem z eshopov, v lekarni nemaju tie co si kupujem ja (L+R colostrum a tie sa mi osvedcili, takze nebudem menit znacku). Pekny den vsetkym 🙂

optimistka
6. jún 2018

Tí, ktorí dávate deťom kapsule alebo perličky od LR, viete mi presne poslať obrázok produktu? Pri všetkých kapsuliach píšu pre mužov a ženy, nikde pre deti. Sú pre deti nejaké špeciálne, alebo je len upravené dávkovanie? Ďakujem

smoni
6. jún 2018

@optimistka perličky už nie sú. Tobolkove viete dať deťom aj vysypané bud na lyžičku alebo v jedle. Moji to vedia rozhryst.
Tekuté môžu už od 1/2roka

nuska
8. jún 2018

@optimistka tekute mozu deti od pol roka. Na kapsuliach je od 3 rokov ale len preto ze to mensie neprehltnu ale da sa dat tak od 1 roka tym ze sa vysyoe obsah na lyzicku. Ja tak davam synovi a velni mu to chuti 😉 Davkovanie je rovnake. Tym sa neda predavkovat. Pri akutnych stavoch davam aj viac. Ked mi teraz mne ako 35rocnej hrozili kiahne od syna tak som jedla kapsulove ako lentilky 😂 a vysledok bol len ze som mala v pohode priebeh bez teplot vysokych tak ako deti. Takze super. Detom som tiez davala a tiez pohoda. Ak by si chcela viac info napis, viem aj nejake tie zlavy vybavit 😉

baby21
8. jún 2018

Ahojte, my mame od caprimilk kozie kolostrum a som velmi spokojna, ked na deti ide choroba, alebo na pisilnenie imunity rano a vecer vysypem tobolku do jogurtu, jedla, atd. Prijemna chut.

frisnica26
20. júl 2018

@baby21 ahoj.a kde kupujes to kozie colostrum?ja dávam deťom od značky delta.aka je prosím ťa cena.dik

14lenka80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frisnica26
23. júl 2018
frisnica26
28. júl 2018

@baby21 ahoj, prosím ťa môžeš mi dať vedieť kde to kupuješ, nemôžem to nájsť alebo celkovo dobre kozie kolostrum, dakujem

baby21
28. júl 2018

@frisnica26 ahoj, kupila som ho v: prirodna lekaren, ruzinov, no da sa aj v eshopoch napr: https://www.drmax.sk/capramilk-kozie-kolostrum/

baby21
28. júl 2018

@frisnica26 tu som kupila: https://prirodnalekaren.com. Paci sa😉