Kolostrum. Je naozaj taký dobrý?

samsara
18. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať,či máte niekto skúsenosti s užívaním kolostra,je to na podporu imunity,minule bola v ,,Dámskom magazíne na STV1" téma,týkajúca sa kolostra a velmi ho vychvalovali ,,ako zázrak alternatívnej medicíny",tak by ma zaujímali všetky Vaše ,či už negatívne,alebo pozitívne skúsenosti s týmto prípravkom.
Na internete som si niečo o tom našla,ale radšej uvítam osobné skúsenosti,či je to naozaj také dobré,alebo iba zbytočné vyhodenie peňazí.
Ďakujem.

karolina03
25. máj 2017

cena je zaujimava ,ale ak pozriete davkovanie to vychadza na 8 dni,a colostrum od LR je podla davkovania na 15 takže ked by ste chceli uživat to bio colostrum tiež 15 dni musite kupit dve balenia a koniec koncov to vychadza cenovo 38eur,dalej samotne bio colostrum nema certifikát,ale iba ta spoločnost ktora vyraba to colostrum je vlastnikom certifikácie

slniecko323
25. máj 2017

@karolina03 myslim, ze aj flasticka na 8 dni plne postacuje pri akutnom priebehu ochorenia. Aj tak sa po otvoreni musi spotrebovat za nejaky cas (do mesiaca). Za vyskusanie nic neda. Ak pomoze, je to parada, ak nie, zakupi si od LR s certifikatom 😉

veronicka1901
25. máj 2017

@karolina03 ja detom kupujem toto kolostrum, starsej uz kapsule, mensej som kupila pri chorobe tekute a vystacilo jej na 14 dni.,Tak neviem, ja nevidim akosi rozdiel v obsahu ucinnej latky. Starsia berie tento druh uz druhy rok, to s pridavkom betaglukanu a selenu a uplne jej to vyliecilo herpesy. Takze za mna urcite ano.

chippita
29. máj 2017

Pre zaujímavosť, mail z firmy e-colostrum. Odpovedať na otázku aký je rozdiel medzi ich výrobkom a LR

Dobrý den,

náš produkt „tekuté BIO-colostrum 125“ pochází od stejné výrobce jako tekuté colostrum od společnosti LR. Jejich dodavatel je stejný jako je dodavatel náš – Colostrum Technologie Rs, Königsbrunn.

Společnost Colostrum Technologie je jediným výrobcem a prodejcem tekutého kravského mleziva v Evropě. (když srovnáte všechny lahvičky prodejců, jsou naprosto stejné-125ml, desing lahvičky)

Zásadní rozdíl je, zda se jedná o konvenční kvalitu nebo BIO-kvalitu. Naše Bio-colostrum 125ml navíc v BIO kvalitě.

Certifikát Institutu Fresenius je určený pro Německý trh. Našemu produktu Certifikát Fresenius uděluje výrobce, ne my společnost ACE Trade. Dle potravinářské a zemědělské kontrole v ČR je nutnost vlastnit certifikát KEZ.

Zásadní rozdíl mezi naší cenou a cenou konkurence, vyplývá pouze z toho, že jsme zvolili naprosto odlišný systém prodeje než konkurence, která prodává systémem Multilevelu.

Systém Multilevelu má své výhody v osobním prodeji, nicméně na sebe váže řádově vyšší potřebu zisku, jelikož se jedná o systém pyramidového prodeje.

Neboť jsme přímým prodejcem naše filozofie firmy je, přiblížit se širokému spektru zákazníků a nabídnout colostrum za dostupné ceny a navíc v Bio-kvalitě.

Naše společnost- www.acetrade.cz

Dávkování tekutého Bio-Colostra:

Tekuté Bio-colostrum můžete podávat od půl roku věku. Denní dávka tekutého Bio-Colostra je 1-2 polévkové lžíce denně, podávat před jídlem a nezapíjet horkým nápojem. Po otevření lahvičky colostrum uchovávejte v lednici a spotřebujte do 14dnů po otevření. Pro posílení imunity se doporučuje 1 pol. lžíci denně, nejlépe ráno na lačno. Pokud se bude jednat o virózu, pooperační stav nebo dlouhodobou rekonvalescenci, můžete denní dávku zvýšit na 2pol.lžíce (odpovídají 15ml.)

tinka3636
14. jún 2017

Prosim vas ake vyhody su pri registracii?

nuska
14. jún 2017

@tinka3636 pisem

13zuzana13
21. jún 2017
Používateľ 13zuzana13 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 13zuzana13.

Maminky ak mate zaujem o 100% kolostrum tak mi napiste spravu 🙂

bajpuska25
11. júl 2017

Tak mame tiez to colostrum od firmy LR a poviem Vam fakt neverila som tomu .... a myslela som si zbytocne zasa vyhodim peniaze ale kolko penazi som za tie 2 roky nechala v lekarni tak reku vyskusam a som velmi milo prekvapena naozaj je to zazrak predislo sa antibiotikam ...maly mal 3 dni teploty rano vecer a vcera sme dali colostrum na noc a maly je bez teploty a vyborna vec je este LR sprej prvej pomoci ma roznorode vyuzitie ten sme striekali do hrdla pretoze ma zapal ludia tie veci su sakra drahe ale stoji to zato !!! 😉

tinka3636
17. júl 2017

maminky ak mate zaujem o colostrum so zlavou..tak sprava

miselka007
11. sep 2017

Prosim vas kedy je najlepsie uzivat Colostrum od LR? Potrebujem uz nieco pre 3,5 rocneho krpca kedze nastupil do skolky. A ako dlho ho moze uzivat?Dakujem 😊

petjka
11. sep 2017

@miselka007 odporúčam kúpiť teraz, majú zľavu, dvojbalenie, čiže kura na mesiac za 63, normálne stojí okolo 76 na mesiac, dealer od ktorého kupujem to dáva svojim deťom už od roka, ja som prvý krát dala synovi keď mal 4, skôr som nevedela že to existuje, teraz som mu kúpila opäť nech má dobrú obranyschopnosť na jeseň, nám to pomohlo velmi

zuzubb007
11. sep 2017

za mňa vyhodené peniaze na kolostrum, sama som to kupovala asi pol roka, lebo som tajne dúfala, že dieťa nebude bývať choré a prd makový, mala som pocit, že ešte horšie ako keď sme to neužívali, a to som kúpila to najdrahšie tekuté kolostrum kvalitné, žiadne polokolostrá zmiešané, je to imunita dieťaťa po roku v kolektíve sme si odskákali choroby a teraz za dva roky sme brali 1x antibiotiká, musí si tým dieťa prejsť

mirkapo
25. okt 2017

@miselka007 ak mozem poradit, ja mam na svojich detoch uz vyse roka vyskusane colostrum od Delta colostrum a mali sme s nim take vysledky ako s colostrom od LR.. a je hlavne lacnejsie.

orieska325
25. okt 2017

Ja som davala synovi kolostrum konkt.Deltu a nejak to nepomahalo bral ho vyse roka..skusila som echinaceu a super.

nuska
25. okt 2017

@miselka007 vzdycky je najlepsie uvazovat nad prevenciou ako riedit uz problem. Lebo potom sa nedtihne dat imunita dokopy a uz je dieta zas chore. Potom uz nepomoze ani colostrum. Takze ak je choroba tak urcite. Ale treba zacat mysliet na to este ked je dieta zdrave. Teraz na jesen to uz ide tazsie a potom ze to nefunguje. Teraz by som dala zvysene davky, kura aspon 6 tyzdnou a potom este tabletkova forma mesiac. Neskoncit s tym ale podavat bud ine doplnky alebo pikracovat v colostre. Ja striedam. Davam aj aloe a probiotika. Tie tomu este pomahaju. Dolezite je tiez ci ma dieta nejake alergie alebo intolerancie. Lebo ak su tak obzvlast treba vtedy mysliet na probiotika lebo imunitny system je viac narusany. U nas to super funguje. Ak chcete poradim.

mirkapo
25. okt 2017

@orieska325 ja mam zase dobre skusenosti. min. rok ho zacal brat v septembri a bol zdravy kym ho bral, akonahle dosli zasoby do 3 dni uz soplil.. ked sme nasadili opat vsetko ok. teraz idem vyskusat inu znacku, tak uvidim ci tiez budu take vysledky

smoni
25. okt 2017

U nás a v okolí kolostrum top pri rôznych zdravotných problémov. Je dôležité mať dobre vybrané, lebo... No niektoré nie sú tak kvalitné kvôli spracovaniu, miesta kde sú kravičky chované, ako dlho je zbrane. Je rozdiel či prvých 12hod. Alebo až 72ho.
Ja používam od LR, ustajnenie vďaka nemu rôzne druhy chorôb, dokonca mne osobne veľmi pomohol pri zápale vaječníka

stanulienkat
25. okt 2017

Ja som kolostrum uzivala dlhodobo a nijaky zazrak sa teda nekonal. Zase nejaky mytus a nadhodnotene ucinky.

rudkocam
26. okt 2017

@mirkapo akú značku ste prosím mali?

elli210286
26. okt 2017

@rudkocam nam pomahalo kolostrum z tejto stranky http://www.bio-colostrum.cz/produkty-kategorie-...

mirkapo
26. okt 2017

@rudkocam asi pol roka sme s prestavkami fungovali na Delta colostrum https://www.pilulka24.sk/vyhladavanie?term=delt... tu maju najlacnejsie, a ak do konca roka kupite 6kusov 1ks je zdarma a potom vyjde lepsia cena.

akurat dnes mi pride to od Health&colostrum ktore tu dala
@elli210286 ano dnes mi dorazi, tak som zvedava..

elli210286
26. okt 2017

@mirkapo nam nezaberalo naozaj nic,bola som fakt zufala- to co inym detom zaberalo,na nas neplatilo. Toto kolostrum sme uzivali asi 3 tyzdne v tekutej forme a asi dalsie 3 mesiace v tabletkovej forme a pomohlo velmi velmi... len aby ste boli v obraze- mali sme anginu na anginu a aj kazdy mesiac laryngitidu... nech pomoze aj Vam

mirkapo
26. okt 2017

@elli210286 moj starsi od kedy nastupil do skolky.. stale sople, 4dni v skolke v piatok som ho uz brala domov a doma 2tyzdne, dal sa dokopy a opat to iste.. v mesiaci bol max. 7-9dni v mesiaci.. toto sme zacali davat min. rok v septembri a nevynechal ani jeden den kym to bral, v decembri prestal brat a o 3dni sople, tak sme opat nasadili v januari a opat pohoda. od aprila uz nedavam, lebo uz je lepsie pocasie a teraz som opat nasadila koncim augusta.. tiez vyberieme tak 2-3flasky, potom ideme na tabletky, ale ked vidim ze na neho nieco ide tak davam opat sirup.. Teraz nastupil mladsi do skolky a ten isty scenar, tak super, ze akurat teraz dorazil kurier a mozme od zajtra zacat, nech uz ide do skolky, lebo doma to je na nervy 🙂 drzte sa

elli210286
26. okt 2017

@mirkapo no tym sme si presli,par dni skolka a vkuse doma...drzte sa aj vy😉

petjka
26. okt 2017

@mirkapo a ktorú značku kupujete? Vdaka

mirkapo
26. okt 2017

@petjka o 3 prispevky vyssie som dala link na Delta colostrum a elii dala link na health&colostrum

jani6969
26. okt 2017

Ahojte ja som objednavala odtialtohttp://eshop.biogroupeu.com/biogroup/COLOSTRUM-...
a tiez dobra skusenost, je to kombinacia kozieho lahsie stravitelneho a hovadzieho kolostra. Neviem co je na tom lepsie ale mali dobru cenu tak som objednala . A teraz maju zas tak opat objednam.

frisnica26
26. okt 2017

@elli210286 my pijeme od firmy LR tiež sme často chorí a aj cistus v práškovej forme, ale všetko je to dosť drahé. ale idem sa opýtať či to dávate nalačno? alebo len poobede ked prídu chalani zo škôlky medzi jedlom. dakujem za radu. tiež piju aloe vera gel pred dvoma rokmi atb na atb, minulý rok už to bolo lepšie, ale tento rok zase neviem teraz maju anginu a to sme nikdy nemali, malemu už davam aj rectodelt čipky 3 noc lebo som myslela že ho zadusí, hrdielko ho boli a len plače chudáčik, starší je to lepšie, ale stiahlo na priedušky a to už dobera atb.

elli210286
26. okt 2017

@frisnica26 davali sme na lacno...prave preto ze LR je drahe,sme hladali lacnejsiu a rovnako kvalitnu nahradu...pre mna proste LR je pyramidovy predaj a sumy su preto tak vysoke,lebo na tom musi vela ludi zarobit🙄 ale to je moj nazor len....

nuska
26. okt 2017

@frisnica26 colostrum tekute na lacno urcite. Min pol hodiny pred jedlom a nesmie sa miesat s teplymi napojmi. Drzat v chladnicke po otvoreni. Tabletkove sa moze aj po jedle ak ho nechate v kapsulke. Ak sa vysypava tak tiez pred jedlom.