Kontagiózne bradavice alebo molusky - liečba

bianka0111
19. feb 2014

Ahojte mamičky, chcem sa opýtat, či Ste si tiež prešli kožnou chorobou zvanou Molusky? ak áno ako Ste sa ich čo najrýchlejšie zbavili? Moja dcérka ich má čoraz viacej, kožná jej ich už dva krát vyberala takou lyžičkou, ale kedže dcérka má velmi suchú pokožku a neustále sa škriabe sama si ich prenáša z miesta na miesto...natieram jej ich Betadinom, a v lekárni som kupila tri druhy homeopatik...no zatial len čakame. Dakujem

saxana36
19. feb 2014

Syn to ma kup si roztok( zistim ako sa vola) maju ho len na objednavku v Rakusku a potieraj,nema sa to skrabat a pod.veci ,rozsiruje sa to ,skus pocitat po nete je tam vela rad,na kazdeho zabera nieco ine

bianka0111
autor
19. feb 2014

@saxana36 ok, poprosím Ta o ten názov potom, no s tým škriabaním je to velmi tažké. Dcérka má velmi ekzémovu pokožku, a teraz je jej obdobie, hrudník by som jej prirovnala ku krupici, a neustále ju to svrbí, myslím, že tým si to preniesla, najhoršie je, že v škole robia z toho vedu, aj ked viem, že to má viacero detí aj z iných ročníkov, len tým, že si to sama roznáša a má toho vela ju beru akoby bola roznášačka práve ona. Pritom keby sa neškriabe, zrejme by mala možno len jednu dve, ako ostatné deti ☹

saxana36
19. feb 2014

@bianka0111 INFECTODELL sa to vola,syn ma zas seboroi.dermatitidu tak viem o com hovoris,je to ich obdobie,molusky zatial dostal teraz prvy krat,dari sa ale velmi pomaly s tou liecbou,musim pockat de leta a vymáčat ho v mori,lebo nic ine nezabera ☹

lunas
19. feb 2014

ahoj, posielam ti link s temou molusiek, ktoru som zakladala ja, takze precitaj si 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/molusky-na-ocnom-viecku-u-3-rocnej-dcerky/

lunas
19. feb 2014

@bianka0111 takze precitaj si co som ti poslala, ale skutocne aj nam zabrala jedine ta bylinka a navzdy. Urcite to skus, stoji to aspon za pokus, drzim palce!!! 🙂

sakura77
19. feb 2014

Ahoj.u nas sa tiez táto hnusoba objavila, ani neviem odkial, v zivote som o tom doteraz nepočula. Moja ich nemala az tak hrozne vela, dlho mala len jednu a az potom po chorobe raz sa jej rozsirili.na koznom nam dali verrumal ale teda je to brutal, vypali az do koze, ale zaberie. No ale to v pripade ze je ich par.ja som je tie vacsie vytlacila, vzdy vecer po sprche jeden, muz ju drzal a ja " operovala", vytlačila to biele vnutro a ked zacala tiect krv tak betadine a zalepit.uprimne viac jak jeden denne som nezvládla lebo samozrejme ti radostou skakat dieta nebude.co bolu male tie som natierala " babskym" receptom- lupienky lalie nalozene v alkohole alebo liehu- to mu tu poradila jedna babenka a zhodou okolnosti moja mamina take mava zarobene kazdy rok.no a treba podporovat imunitu, ja som davala imunoglukan a potom mi tiez nahodne jedna poradila taky taliansky sirup AMP care junior, je vyslovene na podporu imunity na taketo virusove hnusy, aj na molusky.len ho nikde nemali ale v lepsej lekarni ti objednaju.a este aj homeo papala thuya 30 ch a dulcamara 9 po 5 guliciek.tak nejak dokopy vsetko, nieco z toho zabralo a po mesiaci pekne krasne zmizli.mala asi zo 15 takých vacsich na vytlacenie a asi tolko aj tych malinkych.tie sme len natierali.ale vraj aj cajovnikovy olej zabera natierat.mali sme kupeny aj original Molusan taku masticku, no ake to taky brutal smrad cesnakový ze ma z toho natahovalo, to sa nedalo ani dychat v dome, fakt brutal.tak to sme nedavali😀 tak neviem, poskusaj.minimalne ten sirup zozen, ono to treba hlavne zvnutra vyliecit.drzim palce 🙂

lays
19. feb 2014

Na noc priložiť platok čerstvého cesnaku a prelepit..zaručene a bezbolestne za tyzden preč.

crazybabenka
19. feb 2014

nám ich kožná "vypálila" dusíkom a potierali sme takou miešanou vodičkou

adamnela
19. feb 2014

@bianka0111 no my sme si tym tiez presli a napisem Ti moj postup. Bola som v lekarni, vysvetlila som co nas trapi a taka super mila starsia pani lekarnicka mi poradila, ze to mam malej potierat tymto: http://www.najlekaren.eu/regeneracia-pokozky/23... Ver ci never, ked sme prisli na kontrolu na kozne po par dnoch, tak dr. na seba velmi hrda, ze sa jej to podarilo vyliecit s jej nejakou predpisanou mastickou ( ktoru som jej davala 2 dni, ale nijake zlepsenie som nevidela, takze som prestala potierat tym ) ale zacala som tou gafrovou mastou a po 2 dnoch som uz videla zlepsenie. Sice strasne to smrdi a pyzamko sa uz nedalo poriadne oprat a v izbe strasidelny smrad, ale naozaj to pomohlo. Pekne to zaschinalo, az to pomaly jedna po jednej odpadavali same. Dr. fakt neverila vlastnym ociam a malej neostala ani jedna jazvycka, uplne nic. A teraz som sa zasa presvedcila, ze tam mast je naozaj dobra. Malu dlho trapil zader na nechte, cele sa jej to zapalilo a nic nepomahalo. Potom som si povedala, ze skusim gafrovu mast a cuduj sa svete, za 2 dni bolo po zapale.
Mali sme inak aj na zaciatku Infectodell aj my, ale mala neskutocne kricala, ze ju to stipe. Tak som nemala srdce jej takto jeden po druhom natierat. Touto gafrovou mastou som jej to natrela vo vacsom a ked isla spat, tak z paplona jej trcala len hlavicka a ruky a vsetko schovane, aby necitila ten smrad. Nemohla ani ruky vybrat, lebo ju napinalo. Ale to trvalo len par dni a potom sme si vsetci na to zvykli a ked sme videli, ze to naozaj pomaha, tak sme to vydrzali.
Dufam, ze som Ti pomohla mojou radou a drzim palce. daj potom vediet ako ste dopadli.

bianka0111
autor
19. feb 2014

Dakujem Vám krásne maminky...istotne Vaše rady zoberiem na vedomie a vyskúšam, aby som sa tých mršiek zbavila na vždy..: 🙂 🙂

bianka0111
autor
24. feb 2014

@adamnela vyzerá to tak že ichtamol zaberá 😀

adamnela
24. feb 2014

@bianka0111 tak si ho skusila, hm? To som rada, asi to pekne schne, ze? Uvidis este par dni a bude to mat fuc. Potom chvilku trva, kym bude mat pokozku ako predtym, lebo jej tam poostavaju take fliacky, ale to jej pekne casom zmizne, uvidis 🙂
Aj ja som ho teraz zasa zacala natierat malej na prst, zasa sa jej zapalil, ale teraz palec na ruke od zaderu. Ma tam pod tym dost hnisu, no uvidim. Najradsej by som jej to troska prepichla, nech jej vyjde ten hnis, ale neviem ako by som to mala urobit, kedze si to nechce dat ☹

bianka0111
autor
24. feb 2014

@adamnela hej hej,skusila, ano krásne to odchádza...natierame ráno a večer. Aj pach-nepach sa dá zvládnut 😀 ...no to ano prepychu sa detičky poriadne boja...ale to by malo hnis vytiahnut asi aj samo nie?

adamnela
24. feb 2014

@bianka0111 super, som rada, zesom Ti mohla poradit 🙂 Veru na ten pach sa da zvyknut, ked clovek vidi vysledky, tak treba zatat zuby 🙂
No dufam, ze to vytiahne same, uvidim co to bude robit nasledujuce dni. Musim tej masticke verit 🙂

kamilkka
25. feb 2014

@bianka0111 ahoj, my to tiež mame, kupila som tiež tu gafrovu masť, ale nevidim nejak zmeny ☹
za kolko dni vam to zabralo? a ako to vyzeralo, ked to začalo zaberať? diki...

bianka0111
autor
25. feb 2014

@kamilkka dcérka ich mala už velmi vela, kožná jej ich aj povyberala takou malou lopatkou, bolo to bolestivé a stále sa jej to rozširovalo...na boku ich mala aspon 15 a na ruke 10....teraz má na boku možno tri nové a na ruke jedno...ja jej to ani nevypychujem, stále jej to natieram a ono akoby sa to pomaly sušilo...plus som jej však v lekárni kupila tri druhy homeopatik...dve znich sa dávaju 5 tabl. denne...a ten posledný 5 raz za týžden...možno aj to k tomu dopomáha...neviem...

kamilkka
25. feb 2014

@bianka0111 diki, no my mame 10 na ruke a asi 10 na bruchu, ja som si myslela, že to je ešte málo, lebo som čítala, že maju aj po 100, to sa mi už zdalo veľa... tie homeopatika ti poradila lekárnička? ako sa volaju?

bianka0111
autor
25. feb 2014

@kamilkka komeopatika poradila lekárnička ano...Dulcamara 15 ch po 5ks kazdý den Thuya occidentalis 15ch tiež denne 5ks...a Vaccinotoxinum 30 ch 10ks raz za týžden...popýtaj sa v lekárni ...

kingstonka
28. feb 2014

@bianka0111 ahoj- ako pokracujete v boji? ... my bojujeme tak 2 tyzdne- starsie dieta celkom uspesne- lekarka zopar povyrezavala- potom som zacala kupat v tuzobniku, davat homeo a nakoniec som jej vsetky povytlacala a dezinfikovala - posilnujem imunitu a uvidime. dcera si to dovolila nechat vytlacit- trvalo to par dni, nie vsetky naraz- vedela co by ju cakalo v doktorky... ale nveviem ako s mladsim, davam homeo a nerozsiruju sa , aj sa mi zda , ze sa zmensili ale chcelo by to zbavit sa nejak radikalnejsie- na vytlacanie ani omysliet- nedovoli-dokonca aj v spanku ak sa len priblizm uz sa budi - skusala som aj jemne prepichnut -hned je hore- tak rozmyslam nad tou gafrovou mastou- naozaj pomaha?

bianka0111
autor
28. feb 2014

@kingstonka Ahoj, dcérka ich má pomenej už, ale stále sa jej vytváraju nové, nie vela...teraz má na hrudníku 2 z toho jedna je dost velká, ale tiež si ju nechce dat vytlačit...ak však po viacerých náteroch sama nezmizne, bude musiet príst na rad pani ihlička...snažím sa ju sledovat aby si neškrabala telo, ale pri jej suchej ekzémovej pokožke je to velmi tažké, takže si to takto pomaly prenáša...no aj napriek tomu si myslím, že to ustupuje...vela zdravíčka prajem

a2303
28. feb 2014

Moja dcérka ich mala, keď som bola tehotná so synčekom v 8 mesiaci 🙂 tak som s veľkým bruchom v noci aj hodinu operovala, skláňala sa nad malou. Ja som vždy počkala kým tuho zaspí, potom s ihlou jemne prepichla a dala betadin na to. Takto som postupovala vždy v noci a nakoniec zmizli. Na jednu väčšiu som vyskúšala jablčný ocot a ono to fakt zabralo 🙂 na vatičku som dala jablčný ocot, to som dala na molusku a prelepila. Nechala som takto pokial sa dalo, moluska zčernala a sama odpadla. Držím palce a prajem skoré uzdravenie.

a2303
28. feb 2014

@kingstonka Ja by som skúsila ten jablčný ocot, dat na vatu a prelepiť nám to fakt zaberalo. Prajem skoré vyliečenie.

erzulik
9. apr 2014

@a2303 ako dlho trvala liecna s jablcnym octom? To jej mam dat ocot na molusku a prelepit?

a2303
10. apr 2014

@erzulik ano prelepit a nechat aspon hod tak. moluska by mala sčernieť a potom sama odpadne. Nám sa takto podarilo molusiek zbaviť.

erzulik
10. apr 2014

@a2303 od vcera jej davam olej z cajovnika poieram 3 krat denne, ako to nezaberiedo konca tyzdna vyskusam jablcny ocot.

erzulik
14. apr 2014

@a2303 dnes som jej to vyskusala s jablcnym octom nepomohlo, dokonca sa jej okolo molusky objavili biele fliaciky cca 10 neviem co to je. Mala to prelepene1,5 hod.

a2303
14. apr 2014

@erzulik To musí byt prelepené aspoň 24 hod. A ten jablčný ocot to uplne vysuší. Nam to zabralo ale musí to byť jablčný ocot. Držím palce!

bejbulik33
14. apr 2014

Moja dcérka mala na členku taký rad molusiek, vypadalo to ako mala húsenička a potom sa jej to spravilo aj na hrudníku, nie moc, tak tri - štyri. Na jar som nahtrhala lastovičník a s tým som jej to potierala a zmizli same od seba. Lastovičník je perfektný aj na kurie oká a na bradavice. Mne osobne po potieraní tinktúrou z lastovičníka zmizlo mega kurie oko na nohe a malej tie molusky. Skúste, je jar, lastovičník rastie všade. Len bacha na styk s očami!!!

erzulik
14. apr 2014

@a2303 aha tak ja som jej to nechala iba hodinu, teraz som jej to zase natrela octom a necham az do zajtra. Pozerala som to je cele to ma biele len dufam ze to pomoze.... Zajtra sa ozvem

a2303
14. apr 2014

@erzulik držím palce, ale nech je to jablčný ocot.