Molusky na očnom viečku u 3 ročnej dcérky

lunas
3. jún 2012

Maminky prosím zapojte sa do diskusie, ktorá máte skúsenosti s moluskami u detí. Dcérka ich mala na ľavej strane tváre asi 17, kožná nám ich odstránila, ale žiaľ aj rozniesla, chvíľku bol pokoj a potom to začalo, Začali sa znova vyhadzovať, a najhoršie, že dve ma na ľavom viečku a v kútiku. Užívali smedlhodobo aj homeopatiká, ale žiaľ stále ich máme. Čo poradíte? Kožná nám povedala, že z očka sa to dá odstrániť len pod celkovou anestéziou. Ale myslím si, že sa to znova rozvleče po odstránení. Ďakujem za rady a skúsenosti.

lela1
3. jún 2012

Lunas,neviem či budeš tomuveriť alebo nie,my sme mali ten istý problém a jediné čo nám pomohlo bola bylinka čistec rovný,tou som malému molusky potierala a robila som čaj z tejto bylinky,ktorý malý počas dňa pil potroche,toto mi poradila jedna stará babička a zabralo na 100%

mona270
5. jún 2012

@lunas tak mi máme tiež skúsenosti s moluskami, malý ich mal na zadočku. Kožná lekárka mu ich vyberala ostrou lyžičkou, ale tiež sa mu potom rozniesli. Potom som mu to sama začala prepichovať sterilnou ihlou a dezinfikovala som to Betadinom pri každom prebaľovaní, už nemá na zadočku skoro nič. Tento poskup som našla na nete a môžem len odporučiť.

lunas
autor
5. jún 2012

@lela1 aha tak bylinka? No skúsim ju zohnať niekde v obchode s bylinkami. Snáď ju zoženiem.

lunas
autor
5. jún 2012

@mona270 Z tváriičky to robím aj ja, že prepichnem príp. vytlačím a dezinfikujem s betadine, taktiež som sa to dočítala na nete, len neviem čo s tým očným viečkom robiť. Tam si to netrúfam odstraňovať sama. Preto čakám, že niekto napíše, kto má s tým skúsenosti práve tam.

lunas
autor
7. jún 2012

@lela1 tak dnes som zohnala tú ázračnú bylinku, tak od dnes začneme potierať čajíkom. Dúfam a verím, že nám to pomôže 🙂

lela1
7. jún 2012

Lunas,držím vám prsty,chodila som s malým na kožné molušky mu vypalovali a rástlo mu to znova,nám pomohla až táto bylinka,tak dúfam že pomôže aj vám,ja som malému robila aj odvar na pitie z tejto bylinky,trošička som mu dávala piť,po lyžičkách,je to na prečistenie organizmu.

janinah
7. jún 2012

@lunas tiež sme sa moluskami natrápili a nemal mi kto poradiť 😒 mať dnešný rozum a skúsenosti tak dám dieťa do celkovej anestézie a jedným vrzom všetky molusky vyberiem a mám svätý pokoj a netrápim dieťa i seba nekonečným potieraním a vytláčaním....som zdravotník a robím na očnej sále a tie deti s moluskami v okolí očiek semtam máme na sále,vtedy im samozrejme vyberáme všetky molusky,nielen tie z okolia oka

sjuz
7. jún 2012

Nasa mala ich mala na chrbatiku (4) a na nozicke dalsie 2. Kozna jej ich nechcela lyzickou vybrat, ze mame radsej kupit v CR alebo v Rakusku Infectodell. ze u nas to stale caka na schvalenie. Stoji to okolo 10 Eur. Asi 4 dni sme molusky potierali (treba natierat kym nescervenaju) no a ako nahle ostanu cervene treba len cakat. Vacsina zmizla do 2 tyzdnov, posledne 2 az teraz po 6 tyzdnoch. Nevyhoda je ze k ockam sa to tusim nemoze davat, treba pozriet letacik da sa najst aj na nete v cestine.

mcoya
13. jún 2012

ahoj ja som tiez skusala kadeco. Lokalne bol najlepsie asi cesnak, ten zabral okamzite, len je to dost silne, treba dat len kustik a presne na miesto. Na ocku by som to mozno nechala len par hodin. Ja som to na telicku nechala malemu cez noc. Zcervenalo to, vysusilo sa, odpadlo a bolo. Zvnutra som mala homeopatiu. Este sem tam tee tree oil. Ale ten cesnak bol podla mna najlepsi, len maly ho uz potom nechcel. 😒

lunas
autor
23. júl 2012

@lela1 ahoj lela1°, tak dcerka mala na tom viečku dve dost už velke tie molusky, ajedna nam už odpadla min. týžden, tak sa radujem, lebo už sme boli na zajtra objednaní na príjem na detske oddelenie, aby jej to chirurgicky odstranili, ale zrusim to, budeme poctivo dalej čajikovat a potierať a verím, že odpadne aj druhá moluska. A vám sa ako stratili po tej bylinke? Tiež odpadli? celkom ma to zaujíma, lebo nám to už aj vzškrabovali z tváričky, ale vždy nám to kožná len viac rozniesla. Moc ďakujem za radu tej bylinky 🙂

lela1
24. júl 2012

@lunas ahoj,ani nevieš aka som rada že som ti pomohla,my sme najskôr tiež chodili ku kožnej na to vyškrabávanie,ale roznášalo sa mu to ešte viac po celom tele,pomohla až táto bylinka,po nej sa to stratiloúplne a doteraz nemá malý po moluškách ani pamiatku,dočítala som sa,že molušky sa dávajú vtedy ked ma dieťa oslabenú imunitu,takže by som dávala ešte niečo na podporu imunity,drží vám palce a potom sa ozvite ako to dopadlo. 🙂

lunas
autor
29. aug 2012

ahoj, takže zázračná bylinka nám zničila aj druhú molusku z viečka, takže nemusíme ísť na chirurgiu 🙂 som veľmi šťastná, za túto radu, pekne ďakujem ešte raz, dcérka má zase krásne očko 🙂 Prajem všetko dobré, majte sa!

lunas
autor
29. aug 2012

@lela1 ahoj, takže zázračná bylinka nám zničila aj druhú molusku z viečka, takže nemusíme ísť na chirurgiu som veľmi šťastná, za túto radu, pekne ďakujem ešte raz, dcérka má zase krásne očko Prajem všetko dobré, majte sa!

lela1
29. aug 2012

@lunas Aj ja vám prajem všetko dobré,som rada že som vám pomohla,hlavne nech ste zdraví 🙂

t1nka
31. aug 2013

Vidim, ze je to uz stara tema, ale neda mi > Syn mal 3 roky, mal molusky na tvari a na spodnom viecku. Kozna povedala, ze si to netrufa vybrat, ze len v nemocnici v anesteze atd. Poslala nas za imunulogickou, ta na ordinovala Isoprinosin (maly nebyval vobec chory, takze lieky na podporu imunity sa mi nejak nezdali) ale ten vobec nezaberal. Asi mesiac som mu ho davala a nic, resp. trochu ich aj pribudlo, tak som mu ho vysadila. Potom sme mu ich zacali doma vytlacat. Kazdy den som vytlacila tu bielu hmotu z jedneho "vyzreteho", a poriadne vydezinfikovala Betadinom, islo to jednoducho. Ten co mal na viecku sme mu vytlacili dvomi vatovymi tycinkami (mal ho na viecku pri mihalniciach ale bol velmi "makky", slo to lahko) a dezinfikovali oftamoseptonexom, pomohlo to. Ani to zrejme nebolelo, neplakaval pri tom, v klude doma, ziaden stres, a za mesiac bolo po moluskoch.

tajnickas
16. jan 2014

Ak by to este niektoru mamicku zaujimalo, je to virusove ochorenie ktore suvisi s oslabenou imunitou. Nam pomohol liek ISOPRIMOSINE, uz to nejaka mamicka spominala. Je na lekarsky predpis.
Berie sa sice dva mesiace ale dcerke zmizlo vsetko po tyzdni. Mala to na tvaricke
Uz to bol aj esteticky problem. Ked si predstavim ze by jej to mali vypalovat ci vytlacat apod. je mi zle. Drzim palce.

saxana36
19. feb 2014

@tajnickas ten liek Vam predpisala kozna?

tajnickas
19. feb 2014

@saxana36 detska lekarka

kamilkka
25. feb 2014

Dá sa na slovensku kúpiť Infectodell? Máte skúsenosť niekto s touto stránkou?
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1531426-inf...

danca7
26. feb 2014

urcite odporucam infectodell..presli sme tym a mame to zasebou....zohnala som to dogsimon lekaren len postovne bolo drahe,nedavno som jednej mamicke posielala nacate balenie za postovne,mozno sa este najde mamicka ktorej doma zostalo a nepotrebuje...

harcarova
24. apr 2014

ahojte, jedine co nam zabralo na molusky, s ktorymi sme sa trapili viac ako pol roka bolo KOLOIDNE STRIEBRO a posilnovanie imunity. uz sme mali masticky, tinktury, zasypy, ist aj do nemocnice na vyskrabavanie...nic nic nepomohlo. len potierat vodou z koloidneho striebra a posilnovat imunitu (homeopatika, C...podla zvazenia). VRELO odporucam. viac ak chcete emailom tatiana.bohmerova@gmail.com

darty13
24. apr 2014

@lunas môj starší syn ich schytal na kožnom, asi rok sme sa s tým trápili stale sa vracali. Potom nám alergologička predpisala Imunor na posilnenie imunity. Odvtedy máme pokoj 🙂

zuzana77777
12. nov 2014

@lela1 ahoj, chcem sa opytat tento prispevok si zakladala par rokov dozadu. Moj syn ma molusky - pravdepodobne z plaveckeho vycviku. Kupila som si cister rovny a chcem sa opytat na postup. Natierala si kazdy den molusky, alebo v akom intervale je to najlepsie? Ja som ho kupala v odvare z cistca, ale moc velku zmenu nevidim. Ja viem, ze mam byt trpezliva, ale ak toto precitas daj mi prosim vediet. dakujem moc za odpoved! zuzana

lela1
12. nov 2014

@zuzana77777 ahoj,molušky sú prejavom oslabenej imunity,čiže posilnit imunitu,ja som maleho v čistci kúpala,každý den natierala odvarom tak často ako sa dalo a tento odvar dávala aj pit ako čaj,molušky nám postupne mizli približne za 2 týždne,prajem skoré uzdravenie 🙂 🙂

zuzana77777
13. nov 2014

@lela1 ahoj, dakujem za odpoved. Na imunitu mu doktorka dala sirup + ja mu davam 100 % rakytnikovy olej a dnes idem kupit cistec rovny a teda ako pises natierat odvarom a davat mu ho pit. Uz sa to dlho vlecie a som z toho nestastna. Este raz dakujem za odpoved 🙂

hegrik
15. nov 2014

Ahojte tak mam 20 rokov mozem povedat, ze s moluskami mam problém uz dost dlhho cca 7-8 rokov na viecku a okoli oka. Chodila som na zmrazovanie tekutim dusikom, prepichovanie a dokonca aj v celkovej anesteze a vsetko mi tam vybrali a vysledok ?? Katastrofa. Po "zakroku" som bola len cela no to sa neda opisat ako som vyzerala amoluska sa po zahojeni ran opat vratili. Zacala som jest homeopatika na niaky cas mi pomohli,ale opat som si ich nasla :( takze vyskusam tu bylinku. Taká je moja skúsenost dakujem za bylinku budem skusat 🙂

luky1109
11. jan 2015

@lela1 Vypadá to tak, že aj naša malá 6-ročná ma tieto molušky. Zatiaľ na zadočku a po nohách. Známa kožná lekárka nám poradila potierať jablčným octom. Chcem sa spýtať, či ten čistec je ten istý, čo sa používa, keď sa robí z očí (používa sa, keď niekto niekoho uriekne a podobne, ľudia dnes proti tomu nosia tie červené náramky okolo ruky) Ďakujem

lela1
12. jan 2015

@luky1109 áno ten istý,bylinka sa volá čistec rovný 🙂

alexiska77
12. jan 2015

My sme mali molusky s ktorými sme sa veľmi dlho trápili, keď ich bolo len pár kožná ich vybrala ostrou lyžičkou, ale ako už bolo vyššie písané rozniesla ich a poztm ich mala snáď aj 100 po celom trupe. Vyskúšali sme kadečo, ale jediné po čom začali ustupovať po pár dňoch bola propolisová tinktúra, otázne je či zabrala naozaj tinktúra alebo bo tých všetkých procedúrach a potieraniach kadečím proste začali miznúť. Mne sa to od dcérky prenieslo do očného kútika, to mi odstránila očná v lok. anestéze elektrokauterom, odvtedy tam nemám nič a mala som aj na prostrednom článku tretieho prsta na ruke, to sa stále zväčšovalo a vyzeralo to už ako riadna bradavica a tam pomohlo len riadne vypálenie dusíkom do riadnej hĺbky, snáď sa nám to už nevráti. Prajem všetkým veľa zdaru, ktorí sa s moluskami trápia, dokážu fakt poriadne znepríjemniť život :(.

luky1109
13. jan 2015

@lela1 Skúšame ho zatiaľ piť a potierame ichtocylom, tak uvidíme