Kŕmenie cez nasogastrickú sondu

24dzin24
4. mar 2016

Je tu nejaka maminka, co krmi babenko cez sondu? Chcem vediet, budite ho, ked idete krmit alebo len nakrmite v spanku??

bajana
4. mar 2016

v nemocnici sme deti vzdy zobudili, prebalili a trosku mliecka sme kvapli aj do ust, aby sa "naucili", ze brusko sa plni cez usta...a ty mas dietatko doma?

fanta3
4. mar 2016

My sme tiez vzdy budili v nemocnici, resp sama sa budila na to ze je hladna, tak sme skusili co to z flase vypit a potom dosondovali. Tak ako pisala @bajana aby sa dietatko ucilo cez pusinku aj papat, vybudovat saci reflex. Pripadne sa skus popytat priamo v skupine predcasniatka alebo mame dieta ztp, skor by tam mamicky mohli mat skusenosti so sondovanim dietata.

24dzin24
autor
5. mar 2016

@bajana @fanta3 ano v nemocnici sme to aj my tak robili, ale sme uz doma a ona sa nie zakazdym na ten cas zobudi alebo je medzi krmeniami zobudena a polhodinu pred papanim zaspi.. a niekedy nemam sancu ju zobudit, len sa prebere, 2krat slabo cucne a spi dalej... skusim sa este tam popytat

fanta3
5. mar 2016

No ja by som ju budila len z toho hladiska aby sa ucila. My sme tiez zo zaciatku krmili takym stylom, ze ju papanie velmi oslabovalo a unavovalo, nevladala tahat, tak trosku tahala a viac menej ja som jej to z flase striekala rovno do pusy (dcera moja ma aj raztep makkeho podnebia, takze sa nevedela dobre prisat, tak sme ju nechali trosku tahat, pak som stlacala dudel, aby to tieklo aj trosku samo a to ju zmotivovalo a zas potiahla). Takto sme sa krmili, bolo to o nervy, dlho to trvalo a samozrejme krce v rukach, co som musela ruku vykrutenu aby som mohla ted dudel na flasi stlacat, ale stalo to za tu namahu. Naucila sa sama papat. Tiez nas pustali domov s tym ze asi budem musiet dosondovavat, ale teda ja som sa toho dost bala a nechcela som sondovat a nastastie dcerka zabojovala a ani som nemusela. Skus sa urcite aj sestriciek spytat, myslim ze nic by sa nestalo kebyze jej das aj v spanku, akurat potom nechat odgrgnut, ale z toho hladiska aby sa sama naucila aj, tak by som ju budila. Nema malo zeleza ked je spava? Drzim palce.

michala.s
5. mar 2016

@24dzin24 Ahoj ja som maleho krmila aj v spanku, ked spinkal nebudila som ho nasilu. Nemal ziaden saci reflex. Ale ked sme dosli domov, tak sme mu zakazdym ked bol hore davali cez flasku, to sme robili uz v nemocnici a ked sa dostal na svoju davku bez dosondovania, tak som sondu vytiahla a odvtedy papal vsetko cez flasku sam.

24dzin24
autor
5. mar 2016

@fanta3 nemala by mat malo zeleza, a mne sa ani nezda ze je spava, ale prebudit ju je ozaj umenie, niekedy sa to ani neda, a ked sa podari, je nervozna, a inak celkovo je taka drazdiva na dotyk, skusila som aj tak, ze ked sa sama zobudi na hlad, ale to nebolo vobec dobre, ani mi to nesedelo s liekmi, ktore uziva v urcity cas... a ako dlho ti trvalo jedno krmenie?? Mne tvrdili ze 20-25 minut maximalne

michala.s
5. mar 2016

@24dzin24 My sme malemu dali doma aj hodinu cas a zmenili sme mu rezim. V nemocnici mal kazde 4 hodiny, my sme zmenili na kazde 3 hodiny a mensiu davku tym padom a velmi mu to zapasovalo

24dzin24
autor
5. mar 2016

@michala.s aku velku davku ste mali ked sa naucil sam papat? Mne dajme tomu ze okolo tych 20 ml s trucom vypije, ale davku ma uz 80 ml tal to je malo, ked by to bolo vtedy ked mala 53 ml davku, skakala by som po plafon od radosti

michala.s
5. mar 2016

90ml 8x denne. Ale bol to boj, strasne sa jedoval ... Mal zahustene mliecko nakolko vsetko grcal prudom, tak sme dosli na to, ze mu z dudlika nejde tak lahko a preto sa jedoval. Zvacsili sme noznickami troska dierku na dudliku aby to aspon kapkalo a vtedy sa uz uplne sam rozpapal, ale na zaciatku co papanie to minimalne 45 minut. V podstate som ine nerobila len krmila a krmila

24dzin24
autor
5. mar 2016

Nasa tiez dost vracala a zahustovalo sa jej, a aj tak vracala, to len asi nemala svoje dobre dni, teraz jej uz 2 dni nezahustujem a fajn, negrca. Dudel sme kupili novy, ide jej to z neho lahsie, ale aj sa jej nechce vacsinou, pohodlnejsie je dat do sondy a rovno do zaludka... a ako dlho vam to celkovo trvalo, na dni cca?? Je to super ze sa vam to podarilo 😉

fanta3
6. mar 2016

My sme inak tiez mali vacsiu dierku v dudliku. Naucili sme sa na nemocnicne dudle, mali tam velkost 2 a take rozdudlovane, ze tiez to viac menej kvapkalo samo a sem tam potiahla dcera a sem tam som jemne stlacila dudel na flasi (jemne aby nemala vela mliecka naraz v pusine a nezabehlo jej). A teda tiez sme sa aj hodinu krmili. Zo zaciatku to bolo ozaj u nas len o odsavani mlieka a krmeni. Ty mas svoje mliecko ci umele? Ja som pol rokadavala svoje, potom sme presli na nutrilon HA, ktory sme neskor zamenili za humannu HA a ta nam sadla uplne super- inak ta humana ma taku hustejsiu konzistenciu.

24dzin24
autor
6. mar 2016

@fanta3 to sa ti muselo zle z tej flasky krmit nie? my davame dudel na striekacku a tak jej slabo streknem do ust a potom sama potiahne... mlieko som mala na začiatku svoje, keď som prišla za ňou do nemocnice trochu sa mi aj zvýšilo, ale začalo rýchlo aj klesať, aj som si kúpila na podporu tvorby, aj odsávala, a aj tak kleslo na 10 ml a menej... takže nič z mojho neni, neviem či to môže byť aj dedičné, lebo mamina nás troch vôbec nekojila, tiež nemala mlieko. no a tak dávame nutrilon ha, v nemocnici jej dali to a znáša ho dobre, tak pokračujeme s tým

fanta3
6. mar 2016

@24dzin24 hej nan tiez davali nutrilon Ha v nemocnici, potom sme raz boli hospitalizovani v biskupiciach na plucnom a nutrilon nemali, tak mi sestricka co mala na starosti stravu odporucila humanu ha. Nutrilon nam nerobil nejake problemy, len nam viac vyhovovala tu humana kvoly tomu ze je taka hustejsia. Inak zlozenim je to podobne ako nutrilon. No jo krmilo sa tazko, u nas bol problem nie len ta celkova slabost áe aj raztep a boli sme radi ze sme sa ako tak naucili papat. Verim ze aj vy to zvladnete, len treba vela trpezlivosti. Drzim palce.

24dzin24
autor
6. mar 2016

Nakoniec dobre ze nemali nutrilon a nasli ste si lepsie. Super, ze sa vam to podarilo 🙂 snad sa to aj nam coskoro podari, keby sa tak pri tom nerozculovala, tak by to bolo jednoduchsie, ale vydrzime aj to

fanta3
6. mar 2016

@24dzin24 jasne ze vydrzite, treba sa len obrnit trpezlivostou, ale ono to pojde 😉