Hnedé špinenie po vyšetrení sondou

mariamisko
27. mar 2023

Prosim stalo sa vam ze ste mali hnedy vytok po vysetreni sondou? Som v 10tt zo spodu ma este nevysetreuje palpacne iba sondou...prisla som domov isla na wc a hnedy vytok bolo toho malicko no bolo...mali ste to niekto dakujem

anavixy
27. mar 2023

Zo spodu by ta ani nemali vysetrovat palpacne, nema to zmysel, iba rizika.. obzvlast ked krvacas aj po sonde. Hnedy vytok nie je nic ine nez slabe krvacanie, po vystereni byva (v podstate) bezne, ak by si krvacala inzenzivne a jasnou krvou, treba ist na pohotovost.

cookie29
27. mar 2023

Normalne. to lekar na to neupozornil? Predpokladam ze "zo spodu" je endovaginalne... kedze pocas tehotenstva je krcok prekrveny, tak staci ze je trosku podrazdeny alebo praskne cievka.

mima1608
27. mar 2023

Je to normálne. Lekár ťa na to mal upozorniť. Mne moja doktorka vždy po vyšetrení povedala, že ak budem špiniť tak nemám stresovať.

mariamisko
autor
27. mar 2023

@cookie29 ja som v obrovskom strese pretoze som po 2 potratoch teraz som ako na nozoch....a prvy tyzden pri tomto tehu som aj vela krvacala ja som vystrasena jako zajac...takze aj po sonde mozem mat hnedy vytok? Je pravda ze ma zabolelo ako mi ju vkladala

helcanw
27. mar 2023

Ano po vysetreni zo spodu vždy mozes mat spinenie, aj keby si nebola tehotná. Ja som bola v nedeľu na pohotovosti, kvôli slabému krvácaniu a upozornila má lekárka, he po vysetreni zo spodu môžem ešte mat taký slabý hnedý výtok. Pokial nie sú bolesti a nie je to čerstvá krv malo byt to byt ok.
@mariamisko

295anicka
27. mar 2023

Tak moj doktor mi v tehotenstve nechcel urobit ani preventivnu prehliadku, lebo by ma musel vysetrit zo spodu, a do takeho rizika on ist nechce

cookie29
27. mar 2023

@mariamisko poznám. Mala som tehu po MA a anembryomole. O nervy. A prvý trimester som krvacala (hematóm) takze som chodila na pohotovosť a ku gynekologické ako na klavir. A po každom vysetreni spinila

mariamisko
autor
28. mar 2023

@cookie29 vcera som mala svetly hnedy vytok dnes tmavy ...nie je toho vela ale stres obrovsky

floki1994
28. mar 2023

@mariamisko hlavne klud...stresom si robis viac zle...a tiez som po potrate chapem ten stres ale naozaj to skodi tebe aj malickemu...je to bezne-mohla len prasknut nejaka cievka..pokial krv nie je jasno cervena je to ok..vyloz nohy, oddychuj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre