Krvavý hlien v stolici 2-mesačého bábätka

honey666
26. apr 2024

Ahojte, je tu niekto kto riesil krvavy hlien v stolici 2 mesacneho dietata? Mam dcerku ktora od narodenia ma problemy s kakanim, nekaka sama, pomaham rurkou, parkrat sa stane ze si prdne a z nej nieco vyjde , inak som najviac cakala 6 dni ci sa nevykaka ale to sa nedalo vydrzat dlhsie proste bola nespokojna a plakala tak sme dali čipok alebo rurku. Je len kojená. Doktorka odporucila probiotika tak sme teraz zacali uzivat infant dophilus, stolica isla na rozbor ci nema nejaky virus (cakam vysledky) a ak trhlinka alebo nieco tak by to nebola hlienova krv ale isla by jej normalna a bolo by toho viacej. Na gastro to vraj nie je.
Je tu niekto kto toto riesil? A nebolo z toho nic vazne ?? Doplnam že ten hlien bol maličky, mala ho tam asi dvakrat

anavixy
26. apr 2024

stolicu ma tuhu alebo kasovitu? Pokial ten hlien bol zvonka na stolici (co pri kasovitej je tazsie posudit), tak to pokojne moze byt krv z trhlinky/rany z konecnika. Hlien je normalna fyziologicka sucast stolice, krvavy hlien nie, ale ten sa mohol sfarbit aj pri kakani. Pokial je to ako primes stolice (a aj pokial je to nejednoznacne), tak pomyslat na abkm podla mna urcite, nakolko je aj problem s vyprazdnovanim. Kedze je dojcena, tak treba vyskusat eliminacnu dietu u teba, sice prisnu, ale to je to najmenej… a co sa tyka kakania, cakat mozes ked je dieta spokojne, pokial je dieta nespokojne a viditelne sa puci, tak treba pomoct s kakanim (takze ked potrebuje kakat kazdy den a nejde jej to, tak pouzi rurku kazdy den, ked je 8 dni uplne spokojna a az na 9. den sa zacne pucit, tak ju pouzijes az vtedy… zaklad je nerurkovat skor nez dieta citi potrebu kakat a snazi sa tlacit). Probiotika za mna ok, rozbir stolice ok, pockat na vysledky a ak budu negativne, tak vylucit abkm (zatial bez gastra, len tvojou dietou).

honey666
autor
26. apr 2024

@anavixy dakujem za odpoved, stolica taka pena niekedy tuhsia niekedy riedšia… mlieko som uz vysadila u seba , viem ze aj ine potraviny obsahuju BM tak to skusim odsledovat… uvidime cakam vysledky stolice… s prvym som mala toto iste do 3 mesiacov bol rurkovany potom bezproblemov a nema ani abkm ani nic.. uvidime jak s malou dufam ze nebdue mat tiez a vraj aj ked ma tak z toho deti vedia vyrast ze potom nemaju uz

katesocka
26. apr 2024

Moja mala krvavý hlien ako 4 mesačná, ale vo viac plienkach, boli sme v nemocnici a mala Campylobacter Coli.

anavixy
26. apr 2024

@honey666 ano presne, vacsina z toho vyrastie chvalabohu 🙂 vtedy byva casto aj zapcha, mnoho mamiciek na to pride az v neskorsom veku (myslim u 1-2r deti), ked je problem s kakanim… ale teda je mozne, ze je to sposobene len nezrelostou traviacej sustavy a chce to len cas. Drzim palce 🙃

honey666
autor
26. apr 2024

@anavixy ano dakujem, stolica vysledky v poriadku, a uz v dalsej dnesnej stolici nemala vobec nic krvave… ja verim ze to je len nezrelostou traviacej sustavy ako u prveho to bolo, este mesiac a verim ze zacne sama kakat dufam v to