Krvavý hlien v stolici u štvormesačného bábätka

katttka1981
11. jún 2014

dievčatá asi pred týždňom som si všimla krvavé hlieny v stolici malého. Má 4 mesiace a je na UM. Je pravda že od štvrtého mesiaca sme pomaly začali dávať zeleninové príkrmy. Malého začalo preháňať tak sme zostali len pri mliečku no asi po takom týždni som si všimla tie krvavé hlieny. Včera sme boli u Dr, zobral vzorku a spravil výter. Výsledky sú vraj v poriadku. Boli sme aj na sone bruška, tam sa tiež nič neukázalo. No zaujímave je, že kaká vždy len ráno 3x tak po hodinke. V prvej a druhej stolici, sú tie hlieny len také priesvitne, niekedy slabo do ružová, no v tej tretej to sú už viac menej len hlieny a už krvavé, Nemámte s tým niektorá skúsenosť? Čo by to mohlo byť? už som z toho na prášky....

sakura77
11. jún 2014

@katttka1981 intolerancia laktozy by to mohla byt..nemenila si mliecko? moja mala hlienovu stolicu ked sme vymenili hypoleregenne za klasicke uz..museli sme sa vratit k hypoalergennemu znova...

slniecko2
11. jún 2014

@katttka1981 môj malý dostal salmonelu hneď po narodení, mal cca od druhého dňa krvavé hlieny, kontrolovali ho dve doktorky-každá povedala, že je to ok, že sa čistí- po troch dňoch na Jisku, infúzie, horúčky, našťastie ale nezačali odchádzať životné funkcie. Ja som celý čas z toho mala divný pocit, ja sama som tú salmonelu mala, ale nevedela som o tom (dr mi tvrdili, že som ok ☹ ). POslúchla som doktorky a môj syn skoro na to škaredo doplatil. Rada? stále domŕzaj, že to nie je v poriadku, vyžaduj preverenie všetkého- navštív všetkých odborníkov, ktorí by ti mohli pomôcť, ja neviem napr. gastro? držím palce, nech to nič nie je a fakt je to len nejaká banalita. ale aj doktori sa vedia seknúť. 🙄

amisa
11. jún 2014

mam s tim skusenost..a velmi cerstvu.. a velmi zlu.. urcite nedaj sa odbit lekarom.. nech zoberie krv nielen na CRP ale aj na ostatne parametre. Sleduj si dieta, ak bude mat bolestive krce okamzite utekaj do nemocnice. Urcite bombarduj lekara. tahalo sa to s nami skoro dva tyzdne a skoncili sme v nemocnici..kde slo fakt do tuheho.. A pritm na infekcnom nam povedali ze nam nic nieje ale to odhadli len zo vzoriek stolice.. az n chirurgii nam povedali ze v prvej vzorke nic nezistia vetsinou a casto ani v druhej niked az v tretej a niekedy vobec..ale je to tam, ta infekcia. Len v krvy to bolo jasne podla Krviniek... Nech urcite vylucia zapal ..

katttka1981
autor
11. jún 2014

my sme používali klasický nutrilon od 2mesiaca a nemali sme problém. No od kedy som našla tie hlieny, vymenili sme ho za nutrilon HA, ale zatiaľ sa mu to neupravilo.

silvia2103
11. jún 2014

My sme mali tiez mliecko nam museli vymenit...drazdi mu sliznicu

katttka1981
autor
11. jún 2014

@amisa ak sa smiem opýtať čo vám zistili? Krv na CRP nam zobral to bolo v poriadku. Ale teraz si ma vystrašila. Hneď zajtra tam pôjdem znovu.

katttka1981
autor
11. jún 2014

@silvia2103 aké za aké ste menili, my požívame sme používali Nitrilon klasik, teraz sme začali dávať Nutrilon HA a včera Dr. niečo splietal, že ak sa to nepolepší tak skúsime Nutrilom comfort.

amisa
11. jún 2014

zapalene crevo a potom ze t neliecili dlho, len nam hovorili o dietkach ..maly zil n diete skoro dva tyzdne a potom nastala invaginacia tenkeho creva (crievko sa mu vcucavalo do crievka, to sa zsituje na ultrazvuku, ale su to strasne bolesti), Vsetkemu sa dalo predist keby nam hned po par dnoch zobrali krv a hned predpisali antibiotika.. inak mna uz CRP dva krat riadne podrazilo u mojich deti..takze ho za taky svety gra nepokladam. Nechcme strasit ale krv v stolici nema co robit ! Ale zas nehisacit, ved asi tvoje nema bolesti ..to by si videla hned.. ale urcite to nenechaj len tak, nech urcite vylucia zapal.

amisa
11. jún 2014

ospravedlnujem sa za gramatiku ale ked si na to spomeniem , ako ma s krvavou plienkou posielali a odbijli tak mam tep ako kolibrik

luba41
11. jún 2014

@katttka1981 a iné problemy nemá? môže byť alergia na BKM / je to iné ako intolerancia laktozy/..pri tom vám nepomôže ani HA mlieko..skús si prečítať toto https://www.modrykonik.sk/alergia-na-mlieko/

womankc
11. jún 2014

nám sa tak prejavila alergia na laktózu, prešli sme na bezlaktózové , potom sme dávali kozie a zakysané výrobky mohol a do troch rokov sa to potom samo upravilo. Tiež mi zo začiatku nechcela veriť lekárka, lebo jeho preháňalo aj z môjho materského , mal úplné zelené hnačky a furt , že ako sa to mne zdá ,až keď začal mať až krvavý konečník z toľkého hnačkovania a tiež sem tam hlien, tak spravila testy , no potom už ma až zbytočne nastrašila, robila testy na všetko možné a teda hneď sa nám potvrdila tá intolerancia

silvia2103
11. jún 2014

@katttka1981 z nutrilonu Ha sme to mali presne a este sa mi aj cely vyhadzal..jemu ho nasadili este v nemocke a v momente kazdej druhej plienke krvavy hlien a sestricky aj lekarky na kramaroch mi vraveli ze vsetky deti z tohto nutrilonu Ha to pomaly maju..nam vymenili nutrilon alergy digestive care uplne bez tej zlozky krav.mlieka

silvia2103
11. jún 2014

Je to lahko stravitelny hydrolizat..tazsie mi kaka z neho ale je spokojny

alenka777
12. jún 2014

@amisa syn mal aj bolesti bruška?

amisa
12. jún 2014

@alenka777 najprv nie, az ked bolo velmi zle.

jana_eyre
12. jún 2014

@katttka1981 moja mala mala v stolici krv, ale iba raz.. citam, ze tvojmu brali vzorku, tak len chcem upozornit, ze existuje taky test na okultne krvacanie - beries ho sama z troch stolic, tam sa ukaze aj skryta krv, ktoru volnym okom nevidis..

my sme tento test dostali od doktorky dva krat - prvy krat ked kakala vodny kamen /nikto nevie odkial sa to v nej vzalo - mala ledva dva mesiace/ a druhy krat pri tomto krvacani.. nastastie oba krat v negativne..

drzim palce, nech to dobre dopadne, ja mam z krvi v stolici paniku...

dobromila1111
12. jún 2014

@katttka1981
My sme takto skončili na infekčnom, keď mal malý necelých 6 týždňov. Kakal často, hlieny v stolici, občas krv. Nič mu nezistili. Papali sme mlieko al 110, až do 6 mesiacov. Nemali sme to potvrdené, no zrejme mal intoleranciu na laktozu. Mával dovtedy aj koliky, tie nám pri tomto mlieku prešli.

alenka777
13. jún 2014

@amisa a teploty ste mali ?

demo
13. jún 2014

@katttka1981 alergia na mliečnu bielkovinu sa takto prejavuje. Bohužiaľ testy na potravinové alergie ju veľmi často neukazu a dieťa je bielkovine naďalej vystavené. Žiadajte predpis na UM pre deti s alergiou na mliečnu bielkovinu.

alenka777
13. jún 2014

@katttka1981 máte niečo nove? mame podobný problém....

amisa
13. jún 2014

@alenka777 nie nemal az ked bolo najhorsie.. to na tom bolo to zakerne

alenka777
13. jún 2014

@amisa mal hnačky alebo zvracanie? či nič , uplne v pohode a potom odrazu to prišlo?

motovidlo
13. jún 2014

@katttka1981 Najskôr je to alergia na mlieko, ako písali kočky vyššie. Neviem, u akej Dr ste boli, pýtaj sa na gastro a nedaj sa odbiť. Ako ti vysvetlili krv v stolici? Nikdy to nie je normálne, ani u dospelého ani u bábätka.

katttka1981
autor
13. jún 2014

@alenka777 áno, včera mi volali z ambulancie, že majú výsledky zo steru. Boli pozitívne na baktériu E.coli, tak nám nasadili antibiotickú liečbu a sa mi zdá, že pomalinky začína zaberať. Dnes sme ešte hlieniky mali, ale už neboli krvavé. U lekára ste už boli?

alenka777
14. jún 2014

@katttka1981 držím palce nech vám liečba čím skôr zaberie. áno k lekárke chodim už dva tyzdne ako na klavír...ale podla nej je všetko vporiadku...bola som vo štvrtok, aj včera, tak konečne zobrala ster a vzorky stolice na rozbor, v pondelok budu vysledky..

veronikak55
22. jún 2014

my s tym mame skusenosti s mladsim syncekom.. tiez tak reagoval na mliecko.. zmenili sme znacku plus lekarka nam odporucila nasadt aj probiotika na upravu crievok.. od vtedy na nich ficime..volaju sa Actibax.. su vhodne aj pre taketo drobceka ako mas ty.. a ked ti dali ATB.. urcite by som sa poobzerala po nejakych.. 🙂

lauricita7
31. aug 2014

ja mam tiez vyborne skusenosti prave s probitikami Actibax.. najrpv nam ich dali vzdy pri ATB.. potom sme ich nasadiili "len tak" na podporu imunity.. pediatricka nam ich odporucila aj kvoli brusku deti. na upravu crevnej flory.. nedam na ne dopustit 🙂