Čo znamenajú krvavé hlieny v stolici u 5 mesačného?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

môj 5 mesačný synček má už viac ako mesiac krvavé hlieny v stolici. Je dojčený a už sme začali aj s príkrmom. Gastro vyšetrenie bolo iba sono a vraj ja mám mať prísnu diétu. Držím ju viac ako mesiac. Asi sa jedná o BKM, žiaľ bez efektu. Krvný obraz má v norme. Stolica potvrdila krv, ale nič iné sa nenašlo.

Ako mu môžem pomôcť?

Aké iné možnosti liečby odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

a držíte diétu naozaj správne? Nemáte v strave zaradené bezlaktózové produkty?

Tie sa tiež nemôžu obsahujú totižto BKM. Alebo maslo? Alebo "iba"občas mliečko do kávy.

Skúšali ste využívať probiotiká Probiofix imun baby? Nezačali prejavy krvi pri zavedení príkrmov?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas