Krvná skupina dieťaťa

jarkacekanova
9. nov 2021

Ahojte chcela som zistiť ak manžel má krvnú skupinu 0 a ja mám AB+ a malej som zistila že má A+ ma stim niekto problém tie(a nebola som z nikim iným okrem manžela). ďakujem za radu

malinoismum
9. nov 2021

@jarkacekanova My sme sa toto ešte na základnej škole učili 🙂

jarkacekanova
autor
9. nov 2021

@malinoismum takže ak máme takú skupinu tak dieťa môže mať inú

alexandra2468
9. nov 2021

Manzel je 00.
Vy ste AB.
Takze dieta moze byt A0, alebo B0, cize moze mat krvnu skupinu A, alebo B.

jarkacekanova
autor
9. nov 2021

@alexandra2468 ďakujem za odpoved

jarkacekanova
autor
9. nov 2021

@malinoismum ďakujem pekne takže tak isto bude aj pri ďalšom bábätku

tosomja
9. nov 2021

@jarkacekanova ja mám 0, muž AB, syn má 0, dcéra A

magdalenal
9. nov 2021

@tosomja no, syn nemôže mať 0, ak má manžel AB, lebo jedno "písmenko" má od otca, teda 0 a jednu od matky ( u teba buď A alebo B), teda syn má mať A alebo B...

lienka9
9. nov 2021

@jarkacekanova manzel ma 0 ja AB a obe deti maju B

ailiba
9. nov 2021

@jarkacekanova ak ty máš AB a muž 0, tak tvoje dieťa bude mať A, alebo B. Inú šancu nemá (presnejšie A0, Alebo B0). Takže všetko je tak, ako má byť.

tosomja
9. nov 2021

@magdalenal ani nesranduj také 😄😄 idem hneď pozrieť, či som dobre videla 🙈

ibrunova
9. nov 2021

@lienka9 aj u nás tak

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bejba18
9. nov 2021

@tosomja dobre hovorí 😀ešte existuje tzv bombay gén , pripadne môže mat niekto zle určenú skupinu , stretla som sa s tým párkrát že si mysleli od mala že má napr A a v 18 zistili iné

tosomja
9. nov 2021

@bejba18 tak jedine že muž má inú. Ale udava všade AB 🙄 ani mu nehovorím radšej. Lebo nás pošle na dna 🤣🤣🤣

bejba18
9. nov 2021

@tosomja môže byt že malému zle určili , lebo deťom ta cca pol rola ešte vyvíjajú tie antigeny na erytrocyzoch a protilátky ktoré určujú ks

lulliky1
9. nov 2021

@bejba18 mne zistili, až keď som mala 21 rokov, že nemám krvnú skupinu 0, ako som mala vedenú v zdravotnej karte do tej doby, ale AB. Čiže som v nemocnici spôsobila trochu chaos

tosomja
9. nov 2021

@bejba18 má 0-, brali mu nedávno, ma skoro 2roky 😄 no sranda.

barla5
9. nov 2021

Môj muž má AB (ako vojak daroval krv) a svokra vraj mala 0. Podľa tej tabuľky to nie je možné, ale on trvá na tom, že je to tak. Svokra už nežije, tak sa to nedá zistiť. No ja si myslím, že minimálne jeden z nich má zle určenú krvnú skupinu.

jarkacekanova
autor
9. nov 2021

@tosomja ja tiež nechcem hovoriť manželovi lebo hneď nás pošle na dna

tosomja
9. nov 2021

@jarkacekanova 🤣🤣🤣 no ale sranda. Si to musím zistiť u doktorky, lebo mi to bude teraz vŕtať v hlave 😄 či mi nevymenili decko 🤣🤣

aleshka_supermama
9. nov 2021

@jarkacekanova môj tato ma 0 moja mama AB sme 3 súrodenci sestra a ja mame A brat B.

magdalenal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mostlyharmless
9. nov 2021

@malinoismum chýba mi tam ešte jeden variant - otec 0 a matka A 🤭

alexandra2468
9. nov 2021

@mostlyharmless
Ak je jeden 00
Druhy A0/AA
Dieta moze byt krvna skupina A, alebo 0

mostlyharmless
9. nov 2021

@alexandra2468 ďakujem, si zlatá 😊

elenka.k
9. nov 2021

@jarkacekanova jasné, aj náš má 0 po mojej mamine 😉 a my s mn. nemáme 0

bejba18
9. nov 2021

@elenka.k 😀😀vôbec to nefunguje ako si myslíš , nemá rozhodne 0’po mame 😉

elenka.k
9. nov 2021

@bejba18 😝 má, má .... 😨 nebude v tom genetika??

bejba18
9. nov 2021

@elenka.k je to genetika ale iným spôsobom ako si myslíš . Dieta vždy dedi krvnú skupinu po otcovi aj matke resp dedi alelu ktorá určuje skupinu . Príklad ak máš ty A - alelovy zápis skupiny je bud AA alebo A0, manžel napr tiež A , tak isto , vaše dieta . A to môže zdediť od oboch práve tu 0’preto má 00 čiže 0, keby zdedili napr od teba A a od muža 0 má A0 ale A je silnejšia alela tak da prejaví ako A. Neni to take zložité ako to vyzerá 😃

alexandra2468
9. nov 2021

@bejba18 zdedil po babke 😂