Kto má skúsenosť s kvapkami BioGaia?

dadinka123
7. nov 2010

Ahojte, chcela by som vedieť, či niekto používa probiotické kvapky BioGaia a aké má s kvapkami skúsenosti. Ja mám 2 mesačné bábätko, s veľmiky bolesťami bruška a tiež aj s vetríkmi, ktoré sú dosť veľké a bolestivé. Naša pediatrička nám aj doporučila vyskúšať tieto kvapky, ale už 3 den má malinká dosť riedku stolicu - skoro až ako hnačku a aj mi zvracala. ☹
Ďakujem za odpovede ☹

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika1111
11. okt 2012

bio gaia kvapky sú od 3 mesiacov. ak dávaš skôr tak zníž dávku z 5 kvapiek denne ako je písané na 3 kvapky denne...alebo 2 kvapky - uvidíš sama.

adik109
11. okt 2012

nám pomohli veľmi, sú síce drahé ale nám infants tak dobre nezaberal. Aj moja prvý asi týždeň hnačkovala a potom sa to pekne ustálilo, kakáme každý deň už bez bolesti

pavlikova
11. okt 2012

Nám sa pri kolikách a prdíkoch najviac osvedčili masáže bruška pred každým papaním, podľa knihy od Jany Hašplovej(stojí okolo 6 eur). Nemohli sme ani spať v noci a náš malý strašne trpel a neustále plakal.Akékoľvek probiotiká nám to len zhoršovali.Až po cca 2-3 mesiacoch ich začal tolerovať, dovtedy mal z nich neskutočné hnačky, že nám ich vyslovene doktorka zakázala. Masírovala som ho cca 2-3min pred každým papaním a jemu sa to páčilo, pekne kakal každý deň.A ešte nám pomohol espumisan baby.

3livka3
27. nov 2012

Baby prosím Vás o radu...už 2 týzdne dávam mojej malej biogaiu a az dnes som si všimla že treba uchovávat v chladničke a doteraz som uchovavala v izbovej teplote.Neviem ako sa mi to mohlo stat,že som si to skorej neprečítala,mrzí ma to.....máte s tým niektorá skusenosti?ublížila som tak malej?

jajamalka
27. nov 2012

@3livka3 myslím, že ublížiť si neublížila, len neviem, či to malo nejaký účinok... 😒 ináč, mňa priamo v lekárni pri kúpe upozornili, že sa majú skladovať v chladničke, ináč by mi to tiež asi nedošlo 😉

maca211
3. jan 2013

mamicky ako mam spravne uzivat biogiu 5 kvapiek denne ale kedy ?? proste pred jedlom ? pred kazdym jedlom davam 15 kvapiek sab simplexu a mozem sucastne aj biogiu davat ?

hromik
3. jan 2013

ahoj, kazde dieta je ine a na aplikaciu probiotik reaguje inak. ja som pri dcere podavala bioagaia kvapky v 7mesiaci a ustupilo jej vracanie a aj bolesti bruska, zacala pekne spavat a pravidelne kakat. pri synovi som tieto kvapky skusala v podobnom veku, no ten zacal mat poriadne hnacky, a kym som prisla ze je to z probiotik s nie z patogenov co niekde pri skumani oblizol. takze vysad biogaiu a popozeraj sa po inom type probiotik. ale ja osobne radim, vyckaj kym dietatko vyzreje, u deti je jeden z najlepsich lekarov cas. minimalne do pol roka by som nepodavala nic.

lea55
15. jan 2013

Ahojte, biogaia je dobrá, používali sme ale teraz mi lekárka poradila nové Actibax, my užívame lentilky čokoládové a sú veľmi chutné, ale núkali mi aj kvapky že majú, stoja tolko isto ako biogaia ale je tam 10ml za rovnakú cenu a sú od 0 veku tak možno skúste tie, ja mám dobré skúsenosti. 😵

agi75
15. jan 2013

Hej aj my mame ACTIBAX kvapky vraj su lepšie ako Bioagaia, nemusia byť v chladničke a efekt je veľmi dobrý, pravidelná stolica, . Mali sme aj lentilky aj tie su dobre.

petruska755
15. jan 2013

My tiež uživame ACTIBAX a okrem toho že usporim 10 eur oproti biogaii sa mi zda samotny efekt lepší ako pri inych detskych probiotikach. nam ich odporučila pani doktorka po antibiotikach, sama hovorila ze je to neičo nove a vela lekariek je skeptickych na biogaiu lebo to ani nepoznaju alebo nechcu skusit niečo nove. Ale som rada ze mame taku pani doktorku ktora skusa aj nove probiotika ved biogaia je tu sto rokov.

garfildik
15. jan 2013

3livka3 tým že si kvapky nedala do chladničky už nebudú mať také účinky, dieťaťu neublížiš len toľko koľko malo ísť živých bakterii do hrubeho čreva sa ich tam ani nedostane a nepomôžu. a preto je Bioagia v tomto nevýhodna aj ked je tu, už 100rokov xixi...ja dávam malej Actibax probio kvapky kt.nemusia byť skladované v chladničke a sú už od novorodeneckého veku čiže 0. a aj po otvorení je rovnako účinný liek čiže super aj na dovolenku. u malej vidím veľmi dobre zlepšenie odkedy užívame Actibax kvapky probio

fatima30
15. jan 2013

biogaia je super my sme ich pouzivali na koliky a zabrali na 100 percent skoda ze som o nich nevedela skor.davali sme asi od 3 mesiacov lebó sme to nevedeli.

adra22
15. jan 2013

@petruska755 a odkiaľ kupujete ACTIBAX?

l_e_n_o_c_k_a
13. feb 2013

nas maly ma problem s kakanim, niekedy aj tyzden nekaka, a ked uz chce kakat, tak strasne tlaci (tlacenie mu trva aj pol dna) myslite ze by biogaia spravidelnila stolicu?

lvka
13. feb 2013

Velmi dobru skusenost, nic ine maly uz ani nedostava, dokonca som jednu flasticku nasadila preventivne aj teraz cez zimu

terkalr
22. feb 2013

Aj ja davam dcerke teraz asi 4 dni tieto kvapky...a vecer uz nemala take silne koliky a vcera dokonca vobec vecer neplakala...tak moze to byt kvapkami,alebo sme uz presli tym kolikovym obdobim...a dodam ovela viac si poprdkava a aj stolica sa upravila 🙂 A to som skusala Sab,Espum. aj Infacol a az teraz sme tusim nasli tie spravne kvapky.

buba183
3. mar 2013

mi sme kupili masticku pupik davali sme espumisan a zaberalo to uzasne po prebdenych nociach sme hajali dobre nedam dopustit na tu masticku a bio gaia pouzivame doteraz na floru v zaludku

veronicka1901
3. mar 2013

my, nepomohlo, vyhodene peniaze

lenkaetika
11. apr 2013

Mamulienky, zbytočne vyhadzujete peniažky !!! Naozaj pomôže len vyčkať. My sme sa trápili 4 mesiace. Všetky mastičky, kvapky sú chemický nezmysel ! Neverte !!! Teplé obklady na bruško a lietadielko - vodorovná poloha na mojich rukách a kolísavé pohyby, ako lietadielko. Keď boli črievka ako keby vo vzduchu dole bruškom. To zaberalo. Staré pôrodné baby by vám povedali - bábätko sa do 4. mesiacov čistí a ukladajú sa črievka na miesto. Vydržať !!!!

zsigi
23. apr 2013

My užívame ActiLac - mimi a veľmi pomáha. Ale začali sme len teraz, lebo malý (3 mes.) mal dva dni zelené silné hnačky a ryžový ani mrkvový vývar, k tomu Smecta a Kulíšek medzi dojčením mu až tak 100% nezaberali. Akonáhle som pridala probiotiká, stav sa zlepšil 😉

elliah
23. apr 2013

spokojnost,hoci sa rychlo minaju, davala som aj 2mesacnej dcerke, lebo sme brali antibiotika a 3 rocny syn uziva pravidelne...

sonulikus
24. máj 2013

mamicky , ktore davate BioGaiu probiotika, takym uz mesacnym babatkam ako to riesite ked musite ich dat take chladene rovno z chladnicky ved uz len to nemoze dobre posobit na take male mimino ☹

wercsi83
24. máj 2013

sonulikus my sme vyberali z chladničky ked som zacala vecer kojit. manzel nakvapkal na lyzicku a kým maly dostal do pusy to nebolo take studene. ved tych 5 kvapiek v umelohmotnel lyzicke pri izbovej teplote sa rýchlo zohreje. 🙂 nás malý neprotestoval a pomohlo to 😉

zuzdu
24. máj 2013

my sme mali BioGaiu keď sme chytili salmonelu a skončili sme v nemocnici (vracanie, hnačka, teploty....)a nepoznám lepšie a kvalitnejšie kvapky, čo sa týka množstva živých kultúr. Tiež sme to mali v chladničke a žiaden problém s príjmom nebol, ja som si odstriekala trochu mlieka na lyžičku a doplnila kvapkami. Užívali sme ju dlho ešte aj potom-dokonca všetci v rodine. Dali nám ešte od HUMANY také rozpustné minerály na doplnenie minerálov v krvi, nakoľko sme boli dosť dehydratovaný. Ak zvraciate treba hlavne veľa piť-veľa. Ak je riedka stolica a zvracia, asi by som dala smectu (ale to neviem, či je pre 2-mesačné bábätko vhodná). ALe ako som vravela, hlavne veľa piť, aby ste neskončili v nemocnici ako my. Veľa šťastia.

v.slniecko
24. jún 2013

my mame 3 mesacne dvojicky a BiGaiu pouzivame asi od 2 tyzdna.. odporucala mi to porodna asistentka, ked videla ako sa trapime s bruskami... uz 2x sme skusili prestat s tymito kvapkami v domneni, ze nase baby su uz dost velke a zvladnu to, ale po 3-4 dnoch placu v "stereo vydani" sme nakoniec skoncili v lekarni a kupili nove balenie. 😀 Je to sice veeelmi drahe pri dvoch detoch, ale za ten pokoj to stoji...

alenka777
24. jún 2013

dcera brala dlhodobo, nevidela som žiaden efekt....

betka12
6. júl 2013

moja 2mesacna dcerka je na nutrilone Ha.na zaciatku ju zapekalo a trapila sa moc.s kvapkami bio gaia nam teraz pekne kaka kazdy druhy den a bez placu.iba vona je uz len citit ziadny plac.staci stolica u malych detoch aj kazdy 2den??????

turistka
6. júl 2013

@dadinka123 my sme pouzivali biopron junior, alebo Biopron Laktobacily Baby BIFI+ a netreba to ani uchovavat v chladnicke 😉

lee_bella
9. máj 2014

ahojte, ja mam od dnes boi gaiu, je tam pisane ze uschovavat pri izbovej teplote...tak neviem...vsetky pisete o chladnicke, moja dcerka ma 3 mesiace,nemame koliku ani reflux aj vetry ma ako sa patri ibaze teda pol dna fakt tlaci kym sa vykaka a aj to za sprievodu hykavych nadychov tak myslite ze aj na toto je bio gaia dobra??? nekupovala som to ja, ja nekupujem co nepoznam nuz ked to uz mam tak budem vdacna za odpovede