Ktoré kúpele sú naj na skoliózu u 13 ročného dieťaťa?

katariinkka
8. jún 2011

Ahojte, aké máte skúsenosti s "skoliózu" ochorením chrbtice u detí...?
Doktorka nám povedala že máme vybaviť kúpele, tak sme išli do poisťovne podali sme tam žiadosť....po dvoch týždňoch sa nám ozvali že ešte treba správu od doktora...
Mám pocit ako keby to bol nekonečný príbeh veď tá správa, ktorú žiadajú bola aj v tej prvej žiadosti....:-?
čo poviete ktoré kúpele by boli najvhodnejšie pre dieťa vo veku 13 rokov...?

danielik79
9. jún 2011

@katariinkka na skoliozu je výborná kováčová len teraz neviem aké sú tam poplatky ja som tam bola ako 13ročná a bolo tam v celku dobre a je tam aj škola počas školského roka.

katariinkka
autor
29. jún 2011

@danielik79 No tak aj my sme sa teda nakoniec rozhodli pre Kováčovú. Ako je to tam s ubytovaním...?
Ďakujem 😀

danielik79
29. jún 2011

@katariinkka s ubytovaním teraz ako je tam neviem vtedy sme boli po troch na izbe a každý mal k dispozícii 1skriňu a kúpelňa a wc boli spoločné vizita sa robila raz do týždňa ale čo som sa aj informovala je to dosť obnovené.Skús pozrieť stránku www.kupelekovacova.sk

katariinkka
autor
29. jún 2011

@danielik79 áno to som už pozerala ale je tam uvedená jedna chata....
Veľmi pekne ďakujem za info...

danielik79
29. jún 2011

@katariinkka skús si nagoogliť liečebný dom Marína tam chodia deti

katariinkka
autor
29. jún 2011

@danielik79
Aha áno aj tá pani z poisťovne spomínala tento dom.

danielik79
29. jún 2011

@katariinkka dúfam že si našla čo si potrebovala 😉

katariinkka
autor
30. jún 2011

@danielik79 áno dakujem 🙂

katariinkka
autor
30. jún 2011

@danielik79 áno dakujem 🙂

krasnulka
9. aug 2011

Mamičky, chcem sa spytat na kupele pre 4 a pol rocneho syna. Byva velmi casto chory a boli sme poslany na imuno-alergologicke vysetrenie. Tak mu z krvi zistili nizsiu imunitu a lekarka mu aj predpisala liecky na posilnenie imunity. Hned syna odporucila do kupelov, vraj ma narok. Ale, ak by sme mali ist do kupelov, tak by sme chceli ist vsetci ako 4-clenna rodina-viem, budeme si to sami uhradzat, s tym pocitame 🙂 len by som chcela vediet, ktore ste tam boli, kolko vas to vyslo na osobu a ci mozme byt ako 4-clenna rodina alebo by som musela ist sama so synom

alubab
28. apr 2013

Má z Vás niekto skúsenosti s operáciou skoliózy u 13 roč. dieťaťa?
Ďakujem

slavuska30
28. apr 2013

@katariinkka ahoj, môžem sa opýtať, to doporučenie na kúpele dávala obvodná či ortopéd? Ja som bola nedávno s dcérou na preventívke (13R) a obvodná povedala, že má ploché nohy a skoliózu, mám odporučenie na ortopéda, tak ju idem objednať, som zvedavá, čo povie..na ploché nohy už mala ortopedické vložky, tak predpokladám, že zas jej ich predpíše, len neviem, čo s tou skoliózou..vďaka

katariinkka
autor
15. jún 2013

@slavuska30 Ahoj, prepač že tam neskoro, ale už som tu dlho nebola ;)

Odporúčanie nám vydala p. doktorka obvodná. To sa podalo na poisťovňu. Tá ortopedička v podstate len pozrie chrbát určí presné číslo zakrivenia, prípadne pošle na cvičenia. V tej pojisťovni to však dosť dlho trvá myslím že aj dva mesiace, takže odporúčam čo najskôr podať, aby to vyšlo na letné dni. Myslím že tie kúpele v celku pomohli. :P Keby niečo daj vedieť ;)

sandrika1986
20. júl 2021

Kovacova...mate niekto novu skusenost ?