Ktoré meranie teploty je presnejšie?

michalka12
15. sep 2008

Ahojte, prosim vas o radu. Moj syn mal teraz 1 rok. teraz na vecer chytil teplotu 39. Dali sme mu Paralen cipok. teplotu som mu merala s cumlikovym teplomerom. Ktore meranie je presnejsie, v ustach alebo v zadocku? Maly je aj troska malatny.
Mali ste niekto s tymto skusenosti? Kedy treba utekat na pohotovost?
Dakujem velmi pekne za pomoc.

koniarova
15. feb 2011

@evina313 Veľmi ďakujem za info. Popýtam sa v lekárni.

nada351
3. máj 2011

moj syn mal 40 teploty a isli sme hned na Pohotovostnu,dala mu rektodal a fenistil a to bolo vsetko...ideme domov na aute a moj syn mi zmodrel a prevratil oci jazyk mu zapadol takze uz ked dieta ma 39,5 hned mu davam diazepan....

petulienka25
30. júl 2011

Ahojte,moja nelka tiez horuckuje pohybuje sa to okolo tych 39.....myslim ze to ma zo zubkov tazko znasa ked jej idu.Zrazam kej to sirupmi,cipkami a zabalmi.Ale behom 1-2 hodin sa jej teplota vrati..........negrcka len je nepokojna.O tom diazepane som este nepocula.uz si neviem rady........

koniarova
30. júl 2011

@petulienka25 Jediná rada, behni s ňou na pohotovosť. Pochybujem, že je to zo zubov 😖 . A keď sa jej teplota vracia tak rýchlo, bude niekde iný problém.

lussyanna
30. dec 2011

baby my sme dostali z 39 teploty febrilne krče a brala nas zachranka v sanitke jej davali umele dychanie a rektalny diazepan do zadku a poležali sme si 7 dni v nemocnici ale sice z horučkami ešte 2 dni ale bez krčou a tento krat ked už ma 37,5 kazali nam davat ddiazepan tabletku a striedam jej panadol nurofen a paralen najlepšie su čipky rychlejšie zaberaju alieky sa nemusia davat každe 6až 8hodin ale možu sa raz za čas dat po 4 hodinach povedali mi to v sanitke teraz berieme drahšie probiotika a do teraz musim poklopat sme od augusta nemali teploty boli sme raz chory ale bez teploty mala bola niekedy každy mesiac chora mala stale afty nafukovalo ju stažovala sa nam často na bruško no zatial chvalabohu nič a dnes nam od rana plakala nedobra bola z nosa jej tiekol zeleny soplik horučky mala do 37.3 išly sme za doktorkou pozrela ju hrdlo mala v pohode crpčko mala 8 povedali nam že je to vyroza mame davat niečo na odhlienenie kvapky do nosa to je všetko prišiel večer a mala nam začala strašne a hrubo kašlat stažovala sa na hrdlo chrapčalo je na prieduškach dala som jej fenistil ako nam kazala ked sa to zhorši a dala som jej calciovi sirup a rektodal a dieta bolo do hodiny ako vymenene len sa hrala a hrala a to sme chceli ist po antibiotika ale uvidime zajtra rano jej dam ešte jeden pokrijem to calciovim a fenistilom a uvidime ja si myslim že mi mamičky si niekedy dokažemepomoct aj takto a nemusime hned utekat na pohotovost lebo do deti nam natrepu antibiotika aj ked nemusia prajem vam vela štastia a dobru noc

elilly
20. sep 2013

ahojte, vzdy zavisi aj od toho ako a kde sa teplota meria .. mna islo uplne rozhodit, ked som merala 3 krat po sebe a stale mi nameralo odlisnu teplotu - a rozdiel bol v rozmedzi 37 az 38,7 .. do 38 nezrazam teplotu antipyretikami vobec, preto som bola stale na vazkach, ci teda zrazat-nezrazat .. teraz mam infra teplomer (Thermoval duo scan), meria na cele (neriesim odratavanie), ma podsvieteny displej (taze meriam aj v noci, bez toho aby som maleho zobudila) a hlavne aj trikrat po sebe nameria tu istu hodnotu 😉

silvapokorna
12. jan 2014

@elilly ahoj, prosim ta. ja mam najnovsie tiez tento teplomer. velmi mi pomohlo video na stranke tuto www.themoval.sk. meranie na cele je v pohode, to mi ide dobre. Ale v uchu sa mi stale podari podari namerat rozne teploty. vies mi prosim ta poradit, cim to bude? je nejaka finta na to? lebo niekedy mala spi v takej polohe, ze sa k celu nedostanem a iba to ucho trci. 😀 dakujem.

jankavt1
4. sep 2015

Jednoznacne ortutovy teplomer. Inak s digitalnymi su velke vykyvy teploty. Ja mam nastastie doma asi 15 ortutovych teplomerov. Mam doma aj ine teplomery ale niesom s nimi spokojna. Co meranie to iny vysledok.