Kúpalisko 4-tý deň po očkovaní

kaluzka
19. aug 2019

Chcem sa spýtať, synovia 12 a 13 roční boli vo štvrtok na očkovaní tetanus a čierny kašeľ. Obaja majú miesto vpichu zatvrdnuté a červené. Potieram to octanovou masťou. Myslíte, že ich môžem zobrať kúpať na kúpalisko do Rakúska či radšej nie?

17juraj17
19. aug 2019

@kaluzka Ja by som pockal az sa miesta vpichu ukludnia ( aspon tyzden). Teraz si telo vytvara protilatky a je zcasti oslabene. Mohlo by sa to zvrhnut ci uz od slnka alebo mozu chytit nejake svinstvo od ludi ci z vody.

patka06
19. aug 2019

Radšej nie, miesto vpichu je ešte citlivé a imunita oslabená ...nie sú vhodné telesné aktivity ani pobyt na slnku

iwesska
19. aug 2019

No urcite nie,ked to maju opuchnute,tak sa s tym organizmus stale nevyrovnal. Po ockovani ma byt kludovy rezim aspon tyzden. Nam aj rehabky s babom kvoli tomu prekladali.

kaluzka
autor
19. aug 2019

@17juraj17
@patka06
@iwesska ďakujem Vám za názor, som si len potrebovala utvrdiť svoj názor, ktorý sa stotožňoval s tým vašim 😊

marca12
19. aug 2019

@kaluzka Do rakuska ano, na slovensko urcite nie 😀

Sorry za sprosty humor,ale urcite by som nesla na kupalisko po ockovani

siska53
19. aug 2019

@kaluzka pockala by som.. mohli ste pockat s ockovanim.so septembra..

patka06
19. aug 2019

@siska53 prečo čakať? Očkovania tiež riešim cez prázdniny ...aby kvôli tomu nechýbala dcéra zo školy

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
20. aug 2019

@patka06 moji boli ockovani pocas skoly a nemuseli vynechat.. vlastne.. chodili este do skolky, po ockovani som.ich tam.normalne zaviedla.. a uz neboli tak teplo, ze hmby v priapde nebodaj zapalu nesmeli na slnko a pod. Ale to ber len ako moj nazor.

patka06
20. aug 2019

@siska53 u nás doktorka odporúča v deň očkovania ostať mimo kolektívu ...škola, škôlka
Ak by to tak aj nebolo ...ordinuje od 8mej ...kým by nás vybavila aj keď by sme boli prvý v poradí ...tak už dcéra zo školy mešká, preto to stále riešim cez prázdniny,rovnako ako všetky návštevy lekára ...alergológia, zubár atď