Kúpele Horný Smokovec

janula2511
17. feb 2015

Mamicki ako to chodiv tychto kupeloch?kolko sa plati pre doprovod na den?dakujem za info.

fialovykvietok
3. sep 2016

@bopa Určite tam zavolaj. Ja som volala v juni, a hned od jula nás dali. Ale to bolo bez sprievodu. So sprievodom to bude asi tažšie, ale volaj hned v pondelok a povedia Ti.

bopa
3. sep 2016

@fialovykvietok no lebo 22.10 má švagor svadbu, tak buď ísť pred alebo až po, len sa bojím, že čo v novembri tam budeme robiť? 🙂

zvalka
3. sep 2016

@bopa no september uz bude asi plny.zavolaj si a uvidis.kuchynka je tam s chladnickou.

sirell
4. sep 2016

@bopa Ahoj my sme boli v HS minulý rok v septembri a to čo píše fialový kvietok, tak nič z toho som tam teda nevidela, nezažila. Nerozumiem, prečo by si tam deti prali v izbe, keď tam funguje práčovňa. Je pravda že bez doprovodu tam boli vačšinou staršie deti - 9 rokov a viac. Bol tam však jeden 5 ročný chlapec, ktorý mal mamu ako doprovod ale nie po celý čas a vychovávateľky sa mu venovali. Je však na zvážení každého rodiča či tam pustí dieťa samé. Ja by som svoje dieťa ani 10 ročné nepustila samé. Ja som bola s dvoma deťmi, bývali sme v Sosne, ale videla som v Lúči izby s doprovodom, boli OK, len tam sú spoločné WC a sprchy. Dcéra tam chodila do školy takže nič nevymeškala, syn do škôlky - učiteľky milé. Syn mal tiež nemliečnu diétu lebo nemôže laktózu. Stačí to povedať pri príchode lekárke a potom aj v jedálni upozorniť aby mu dávali nemliečnu stravu - nie je s tým problém. Strava dobrá, taká domácka, Porcie jedla stačili, dokonca aj môj muž si nesťažoval - aj keď pri prvom obede si myslel že bude permanentne hladný - nebol. V nedeľu bola vždy suchá večera - obložené žemle - fakt obrovské porcie, to sme nikdy nedokázali zjesť. Manžel býval s nami, nebol problém - doplácal 19 EUR za noc+strava (dokopy sme tam boli spolu cca 7 nocí), v polovici pobytu sme sa striedali Treba sa opýtať a nahlásiť manžela pri dohadovaní termínu. Striedanie s manželom hlásiť nemusíš. Ako doprovod je tam prevaha žien, ale otcovia nie sú výnimkami. Ak lyžujete, tak sa Vám možno bude hodiť aj termín v zime - jamuár, február. Chodieva sa lyžovať do Bachledovej doliny - vozia tam deti autobusom - myslím, že kúpele majú dohodnuté aj nejaké zľavy na ski pasy. Priamo v kúpeľoch majú aj sánky Teraz už určite nebude voľný termín na september - len ak by niekto vypadol. v auguste so sprievodom obsadzovali termíny na november. Procedúry pre seba si môžeš priplatiť - oplatí sa masáž a sauna. Je tam aj fitko.

sirell
4. sep 2016

@fialovykvietok Ak by to tam bolo také hrozné ako opisuješ, nikto by ma neprinútil nevziať dieťa odtiaľ preč. Mala si sa sťažovať na vedení kúpeľov - riaditeľka je tam každý pracovný deň.

sirell
4. sep 2016

@bopa na procedúry môžeš ísť s ním, pri inhalácii mu napr môžeš čítať knižky (majú viacero na výber), do telocvične tiež a pozeráš sa ako cvičia. Ak ho dáš do škôlky (funguje doobeda), tak na inhalácie a cvičenie si ich sestričky berú zo škôlky a do sauny sa zvykne chodiť poobede, takže to už by si šla s ním napr. len ako doprovod alebo ak si priplatíš 2 E, tak aj saunovať sa môžete spolu. Vizita je raz do týždňa, samozrejme v prípade choroby ideš k dr. kedy potrebuješ, ak má dieťa vysoké teploty tak dr. príde na izbu. (v noci je tiež služba, takže v akútnom prípade zavoláš - dajú ti tel. číslo) Vezmi si zo sebou aj nejaké plastové misky (obedár) aby si si v prípade potreby (choroba, alebo ak idete na výlet a nestíhaš prísť načas na večeru) vedela zobrať jedlo na izbu.

dfgabika
4. sep 2016

@sirell nepišete sice mne ale reagujem..aj ja som prala na izbe, lebo mi nikto nepovedal že je tam pračovňa. Jedlo bolo slabe, nebolo na vyber ako v inych kupeľov z 5 jedal...za proceduri ktore som z nim absolvovala som platila napr. Sauny...v inych kupeľov sa to neplati ak ste tam z dieťatom...chodim po kupeľov...ale zase je tam krasne, vzduch na 1. Mojmu malemu nepomohol Horny, ale mne áno už rok som nebrala atb. Vylety po čerstvom vzduchu do lomnice, muzea, ku lanovkam a pod..Je tam pekne, ale proceduri napr taky bazen nebol iba ak si zaplatite a ani strava sa mi napačila. Večer pre dospeleho krupica, no tak o.k.maly vracia mlieko a ja tiez nemôžem...a hlasila som mlieko, len dokt. Povedala že netreba ked iba vracia, napr taky jogurt moze...ale nezie, lebo vyvracia...ale prostredie ozaj suprove.

sirell
4. sep 2016

@dfgabika no za tri týždne si nevšimnúť, že je tam práčovňa.... neviem kade ste chodili ale to sa jednoducho nedá nevšimnúť si. Za saunu som neplatila ani raz lebo ja som sa nesaunovala. Keď bola krupica na večeru, tak vždy bolo ešte jedno jedlo pre dospelých, bolo treba to len v jedálni nahlásiť, lebo moje deti krupicu nejedia a dostali to druhé jedlo. A zasa niektorí dospelí si radšej dali krupicu.Verím že Lučivná je možno lepšia - väčší areál, majú tam bazén, ale zasa doplatok za doprovod je skoro o 50 % vyšší. Takže za ten finančný rozdiel by sme mohli chodiť aj do AquaCity Poprad. A Tatry sú Tatry. Áno strava nie je 100 % ale dá sa.

bopa
4. sep 2016

@sirell ďakujem za odpovede na moje otázky 🙂 ono sto ľudí sto chutí, to je isto ťažko všetkým vyhovieť, my nie sme nároční, ja sa len tú stravu bojím, lebo potom máme problémy..ale keď to budem denne pripomínať, tak hádam nám nedajú nič mliečne 🙂 a pre istotu vezmem nejaké naše jogurty so sebou..a muž bol s vami 7 nocí, vy ste boli s malým, potom týždeň vy sama a týždeň muž sám..či ako to mám chápať? takže asi všetko sa dá dohodnúť..no uvidím zajtra budem volať 🙂

dfgabika
4. sep 2016

@sirell nevidela som pračovňu naozaj...bola som ubytovana v Luči...ja nehovorim že je tam zle, ale že su aj lepšie kupele...myslim v procedurach, v strave a pod...ja som nebola iba v lučivnej, tohto roku som bola aj inde nie len v Lučivnej a tohto roku to bolo po 7 x čo som travila v kupeľov+ 2x bol starši...tatry su tatry ja to viem...v lučivnej su take iste poplatky, su tam dokonca aj izby zadarmo a nemusite mať ani stravu....je tam krasne, toto nepopieram, a možno ešte tam pôjdeme do Horneho, ak nam nahodne schvali poistovňa...ale sameho by som ho tam nedala....ja mam choreho chlapca..len som napisala svoj nazor

sirell
4. sep 2016

@bopa na začiatku pobytu sme boli 5 nocí všetci - ja, manžel aj deti, potom som ostala s deťmi sama a keď prišiel manžel na striedačku, tak ešte 2 noci sme tam zasa boli všetci a potom ostal s deťmi manžel a ja som išla domov. jogurty môžete vziať, dáte do chladničky. ale ak upozorníte na bezmliečnú diétu, tak určite vyhovejú. napr. nemliečne deti vždy dostávali vývarové polievky so zeleninou a pod. Treba sledovať jedálny lístok a ak je tam niečo mliečne, tak ráno požiadať o nemliečne jedlo. Personál v jedálni bol veľmi ústretový. ja som sa tiež stravy obávala, lebo syn je veľmi náročný stravník, má vyhradené jedlá, ale nehladoval. Deti boli pobytom nadšené. Záleží na tom aký si urobíte program a samozrejme ako vám vyjde počasie.

fialovykvietok
4. sep 2016

@sirell Ano, deti si prali na izbe, lebo zistili, že ked to prali oni v prácovni, tak sa im to zafarbilo....poprípade stratilo. Všetko nájdeš v mojich odpovediach, už som o tom písala, skús si prečítat moje odovede ešte raz. Ty si tam bola ako doprovod, byvala si inde. Moja dcérka tam bola bez doprovodu, nemožes porovnavat, nie je to to isté. To je moj nazor. Čo sa týka jedla, nielen moja dcéra, ale skoro všetky deti sa stazovali. Boli skutočne malé porcie. Horný Smokovec sa neda ani len porovnat s inými kupelmi, hrôza!

fialovykvietok
4. sep 2016

@sirell Ja by som tam šla velmi rada s dcérkou, ale nebolo to možné. Všetko bolo obsadené, aj to je v mojich odpovediach napísané, len treba pozorne čítat. A kedze dcérka mala dost velke zdravotné problémy, nechcela som to odkladat a chcela som liečenie stihnut ešte počas prázdnin. Rozprávala som sa už aj s inými mamičkami, s inými detičkami, ktoré tam boli liečené, a počula som skôr negatívne recenzie ako pozitívne.

zvalka
4. sep 2016

@sirell suhlasim s tebou, moj muz aj ja som si tam pripadala ako Alenka v krajinke zazrakov, mily personal, super sluzby, ochotne aj kucharky, porcie chutne a postacujuce. za mna 1 s *

zvalka
4. sep 2016

@bopa my sme boli 4 tyzdne, a menili sme sa. da sa to, bol manzel 10 dni, potom ja 12, potom moja sestra, a na zaver este manzel 🙂

zvalka
4. sep 2016

@dfgabika ked bola krupica, tak dospeli mali vacsinou alternativu, a ine jedlo, nie krupicu..a neviem kde ste boli ubytovani, ale v smreku boli na nastenke vsetky informacie, myslim ze aj ohladom prania

zvalka
4. sep 2016

Ja nejdem do kupelov kvoli strave a bazenu, ale kvoli vzduchu, a ten je naj v HS. ten lieci najviac. a Lucivna je zial pri dialnici, tak tam su tie sluzby mozno lepsie,aj vyber jedal, ale ten vzduch je na 1.mieste. 🙂 a stretla som sa s tymto nazorom v kupeloch u vela mamiciek. boli tam take, co im schvalili Lucivnu a vybavovali si to do HS. a my sme chodili vela aj na tury, a to mal len 3roky, krasne tury, super zvladal, to mu naj prospelo na priedusky.

dfgabika
4. sep 2016

@zvalka v luči som bola z malym...a videla som všetko aj spavanie sestričky k deťom...ono je určite lepšie v smreku už by som nechcela byť ubytovana v lúči, nemali sme ani telku, bola na 3. poschodi, ale nikdy sa nedalo zapnuť, lebo nas tam bolo veľa a deti sa tam chodili hrať. Už by som nechcela isť, ale ak nahodou nam prideli poistovňa tak do luču nie, len do tych domčekov by som išla. Starši syn povedal že ak mu poisťovňa tam schvali nepojde tam. Bol tam sam a veľmi sa sťažoval. Boli ste aj niekde inde ako v Hornom Smokovci? Ak by ste boli tak naozaj by ste povedali, že je to na neporonanie z inymi kupelmi. Len take proceduri tento rok mal maly 3 - 5 na deň a ja som bola z nim ani za 1 som neplatila. Ale ja mam choreho chlapca, tie ženy čo maju deti alergikou, im to tam pomôže lebo vzduch je tam najlepši vysokohorsky, kedže sú to najvyzsie položene kupele.

dfgabika
4. sep 2016

@zvalka mi sme nemali žiadne info o prani a strave. A kedže mi tam maly bol chory až tak že sme sa vrátili zo zapaľom pľuc som to nemala ako zistiť.

zvalka
4. sep 2016

@dfgabika len co porovnavali ine maminy.my sme boli prvykrat,kedze ma 3roky. A ja by som do lucu nesla.takze ta chapem uplne. Verim,ze to tam bolo ine ako v smreku. Toto sme mali super,klud,aj cistucko.sice aj telku sme mali,ale sme ju ani nezapli..

bopa
4. sep 2016

@zvalka a tie tury a vychadzky ste si priamo tam naplanovali alebo uz vopred? Ja som v Tatrach bola naposledy ako pubertacka a moj orientacny zmysel je katastrofa 😀 takze nejake nenarocne trasy, my s krpcom nie sme moc turisti 😀 a cenovo sa mam cca ako pripravit? Nie je problem bankomat ci platby kartou? Ci radsej viac hotovosti brat?

sirell
5. sep 2016

@bopa poplatok za ubytko môžeš zaplatiť prevodom z účtu alebo v hotovosti, bankomat je v Starom Smokovci a určite aj v Tatranskej Lomnici. Výlety si plánuješ ako chceš - podľa počasia. Víkendy sú vlastne celé voľné, môžeš si objednať namiesto obeda balíček a môžete vypadnúť na celý deň mimo. Odporúčam návštevu Belianskej jaskyne, "túra" na Hrebienok, múzeum Tatranskej prírody v Tat. Lomnici, Skalnaté pleso lanovkou, prechádzky pešo do Starého Smokovca, návšteva cukrárne a pod. Kúpele cez víkendy organizujú tiež nejaké výlety a pre deti organizujú aj cez týždeň v rámci "vyučovania" napr. na dopravné ihrisko v PP - doprovod rodiča je vítaný hlavne pri menších deťoch, naši boli ešte na nejakom poľ. družstve v PP, potom mali exkurziu v Starom Smokovci na požiarnej stanici. Treba sa pýtať a sledovať oznamy na nástenke.

sirell
5. sep 2016

@zvalka moja reč, vysokohorský vzduch nenahradí žiaden bazén ani super strava

bopa
5. sep 2016

@sirell jeej, super, takze sa iste nudit nebudeme 😀

bopa
9. sep 2016

Ahojte, mali sme ist v novembri, ale niekto odriekol, tak mi volali, ci mame zaujem, tak ideme v piatok 😀 chcela som sa opytat nemate niektora zoznam veci, co ste si brali? Kludne aj ip.. ideme do Smreku, je tam aj nejaka kuchynka? Je vybavena? Rychlovarna kanvica na kavu? Chladnicka?

misa91
9. sep 2016

v smreku mi sme boli na poschodi na chodbe je chladnicka a rychlovarna konvica.

bopa
10. sep 2016

Baby ked mal maly teraz v auguste 6 rokov mame narok este na bezplatne cestovanie? Ci mu mam kupit ten polovicny cestovny?? Preukaz s fotkou nemam ziadny, to niekto kontroluje?

misa91
10. sep 2016

@bopa ked ma 6 rokov musi mat preukazku s fotografiou

bopa
10. sep 2016

@misa91 to kde mam prosim ta vybavit? Vlakom vobec nechodime, tak sa ma to netykalo

tatulienka
11. sep 2016

@bopa v starom smokovci na stanici..doneste si foto malu..