Kúpele Marína Kováčová - postrehy a skúsenosti

laurika26
7. mar 2015

Ahojte, rada by som získať informácie a skúsenosti od ľudí (mamičiek), ktoré absolvovali kúpeľnú liečbu s detičkami. My nastupujeme tento mesiac, nikdy sme v kúpeľoch neboli 🙂 takže budem vďačná za info, ako tam je, aký je personál, prostredie, atmosféra, na čo nezabudnúť s praktického hľadiska,.... čo vás napadne. Ďakujem 🙂

cuceravalucy
17. apr 2016

@kurci ano tak ako laurika pisala. A wifi je pri vytahu ;)

jajkar
27. apr 2016

@kurci ahoj 🙂
ak budeš mať otázky napíš ... som tu 🙂

kurci
29. apr 2016

Aj ja.....

inguska13
29. apr 2016

Nam vcera prislo z poistovne ze nam schvaluju pobyt.do akeho casu nan teraz zavolaju z kovacovej?

cuceravalucy
29. apr 2016

@inguska13 este dlllllho 🙂 nam prisla odpoved z poistovne na konci februara a este nic. Minule sme cakali vyse 8 mesiacov.

inguska13
29. apr 2016

@cuceravalucy to vazne???ja som si myslela ze zavolaju tak do mesiaca a ze si aspon termin dohodneme...my aj tak skor ako v novembri nemozeme..a mame tam narok ist len raz do roka?a ako je to ked chodime aj do dunajskej luznej?poisttovna nam to preplati aj tak?nemusi tam byt nejaky odstup?

laurika26
autor
29. apr 2016

treba tam zavolať a popýtať sa, dá sa s nimi aj dohodnúť ...

qidko
29. apr 2016

@laurika26 ahoj ja som bola v Marine ubytovana a co sa tyka personalu super ludia boli tam mamicky s detmi uzastny pristup a najlepsie natom je ze vsetko mas pod jednou strechou nevyhoda su schody ale boli izby aj blizko k proceduram pre vozickaroch prajem vam prijemny pobyt a hlavne zlepsenie zdravotneho stavu

cuceravalucy
30. apr 2016

Raz do roka a rozostup medzi luznou a kovacovou nemusi byt. Tak tam teraz zavolaj nech ti uz daju termin na novemner. Oni posielaju pozvanku cca 2 tyzdne pred nastupom.

inguska13
30. apr 2016

@cuceravalucy dakujem...skusim tam zavolat.

jarmilazel
5. máj 2016

Dobrý deň, maminy
moja dcéra 15r. bola po dva roky v Turčianskych, tam to teda pozná. Teraz dostala Marínu v Kováčovej a nechce tam ísť . Je tu niekto, kto tam mal na pobyt väčšie dieťa , teda už bez rodiča? Ak áno, ako ste boli spokojní s liečením, s prístupom? Aké majú možnosti ísť tam niekde von? kultúra, šport a pod? Strava ?

jajkar
6. máj 2016

Ahoj aj som tu síce so 7r dcérou, ale deti cca nad 10 rokov sú tu samé, a je to úplne v pohode. Sestričky sa im venujú a dávajú pozor aby sa najedli, chodili na procedúry, a do školy. Poobede s nimi chodia von, na ihrisko, prechádzku, na chodbe hrali aj spoločenské hry, každý pondelok je kino s filmom a stredu rozprávkou, nedeľu je diskotéka, a pomedzi to niekedy ešte dajú program. Strava je tu super, skoro ako domáca, dve večere, čaj a biela káva, ovocie na desiatu, olovrant jogurt, puding, tvarohovník, makovník alebo pod. keby si ešte chcela niečo vedieť tak napíš.

patricia2005
6. máj 2016

@jarmilazel ja som bola s dcérou naoddelení, kde boli staršie deti samé. Sestričky sa o ne starali, jedlo je tam dobré, škola, školský klub, vychádzky, diskotéka uja Paľa. Bolo milé vidieť ako v deň príchodu mnohé deti plakali, lebo tam zostávali samé a po pobyte pri odchode sa tam objímali hlúčiky plačúcich dievčat a chlapcov, keď smútili za novými kamarátmi...

jarmilazel
8. máj 2016

@jajkar môžu mladiství pacienti nad 15rokov ísť samostatne aj mimo zariadenia? Kam sa dá ísť v Kováčovej? Nejaká kultúra a pod. ?

jajkar
8. máj 2016

@jarmilazel vychádzky majú povolené samostatne iba po dohovore a podpísaní rodičov ... väčšinou tie deti sa skupinkujú a všetko robia spolu, a poobede chodia von na tenisové ihrisko alebo prechádzky, ale väčšinou aj s asistentkou. Ale tie decká sú také v dnešnej dobre, že keď asistentka s nimi chce ísť niečo robiť, tak oni nechcú a vysedávajú na chodbe na wifi s telefónmi a tabletmi. Hrajú karty, aktivity, sú tu každý týždeň kino, disco .. tak majú čo robiť. Doobeda majú procedúry , poobede školu alebo naopak, tak zas nemajú toho voľného času moc.

jarmilazel
8. máj 2016

dcéra je už stredoškoláčka, tak by mala mať viac- menej prázdninový termín, a aj keď by to presahovalo do školského roka, tak oni tam už nemajú školu :D Jedine, že si bude individuálne študovať, čo treba.

jajkar
9. máj 2016

@jarmilazel jáj, tak jasné .. stredná škola tu nie je 🙂

inguska13
10. máj 2016

Dnes som volala do kovacovej a o termin..a som nevedela ze to mi nedaju..povedala ze dva tyzdne pred nastupom mi zavolaju..ale ze skor ako v novembri to nebude..

27meginka
9. jún 2016

Aj my mame schvalenu ziadost do KOvacovej a ako som sa tu docitala budeme dlho cakat 😀

veronikast
21. júl 2016

@inguska13 Ahoj, aj mne povedali presne to isté, tak sa tam asi aj vidíme. 🙂 už si tam niekedy bola?? my ideme prvýkrát a mám trošku obavy z toho.. nevieš či je možné, aby ťa na víkendy púšťali domov??

cuceravalucy
21. júl 2016

@veronikast nas volali v maji ako nahradnikov ale rehabilitovali sme inde, tak ze az po prazdninach. Na vikendy sme chodievali domov minuly rok.

inguska13
22. júl 2016

@veronikast aj my ideme prvykrat a som zbedava.co a ako to bude..mesiac je dlha doba..ale zvladneme to 😉 tak mozno sa vidime 😉 a dufam ze sa bude dat ist domov..

jarmilazel
1. aug 2016

dcéra už kúpele absolvovala, no oproti Turčianskym v mnohom horšie v Maríne... :(

veronikast
19. aug 2016

@jarmilazel Ahoj, a v čom horšie?? Ja som chcela ísť s malou do Turčianskych, ale neschválili nám to ..

bica
20. aug 2016

@cuceravalucy Dobrý deň prajem viete mi povedať nejaké info ešte ohladom Kováčovej ideme tam prvý krát. Poprosím skorej ktoré máte detičky do 2,5 roka ďakujem

jajkar
20. aug 2016

@bica a čo by si rada vedela?
Bola som tam 3 mesiace, ak nebudeš si platiť samostatnú izbu, budeš s ďalšou maminkou na izbe, väčšinou s dieťatkom približne rovnakého veku. Strava je tam super, personál taktiež, pomôžu v čom môžu, fyzioterapeuti sú milí, vyjdu tiež v ústrety, do bazénov potrebuješ čiapku, viac menej športové oblečenie, osobné veci a uteráky sú samozrejmosťou, na každej izbe je už wifi, na chodbách TV, zober si rádio malé na izbu. Inak je tam super, hlavne keď sa zoznámiš s mamičkami, vymeníte si postrehy a nápady, my sme tam boli super partia, pri lúčení sme až plakali. Ak máš nejaké otázky, napíš.

bica
20. aug 2016

Ahoj tak ja budem na 3 lôžkovej izbe aspoň to.viem kedže idem.s dvojičkami sama len chcela som vedieť aspoň vybavenosť izby a pokroky. Ďakujem za odpoveď

laurika26
autor
21. aug 2016

@bica vybavenosť podľa mňa veľmi úboha, mne tam izby prídu staré komunistické, nijako nezmenené, aspoň ja som bola na takej izbe. (vhodné na pionierský tábor)
Ešte aj skriňu so šatstvom som mala na chodbe. Na izbe boli iba perináče a postele.

bica
21. aug 2016

Och tak to uplne úbohé len preto deti tam musim nejak zabaviť takže ani telka. Aspoň , že vymysleli tablet. Mesiac a takto no uvidime. Deti aspoň mali v strave zahrnute aj dojčenske mlieko či treba svoje doniest. A nejake potraviny na blizku či i len kde kúpiť plienky. Ďakujem

anika23
2. sep 2016

My sme boli minulý rok, čakali sme 4 mesiace, termín sa dohodnúť nedá.
Vybavenie i keď staršie, ale na tú chvíľu v pohode, až na tie postele, kde cítite každú dosku. Personál, sestričky aj lekárky sú milé. Ale dieťa by som tam samé nenechala, aspoň teda také, ktoré má problémy s pitným režimom, jedením a adaptáciou.
Sestričky síce volajú deti k jedlu a strava je super, ale nestoja a nekontrolujú každé dieťa, koľko zjedlo, koľko vypilo, pri tom počte detí to ani nie je možné. Často sa stalo, že deti boli na procedúre, napr. v bazéne samé, síce nie stále, ale len niekoľko minút. Ale zato sme tam boli my mamičky ako doprovod, alebo dospelí pacienti.
Ihrisko je celkom pekné. A snažia sa deťom robiť aj nejaký program, napr. vystúpenie Cmoríka a Haricha, ukážka z práce požiarnikov, MDD - súťaže a darčeky, vystúpenie s Červenými nosmi... v areály je možnosť opekania, čo sa nám veľmi osvedčilo ako zmena pre deti. Po odbornej stránke a čo a týka procedúr určite patria medzi špičku.
Dcére bolo vykrivenie chrbtice po mesiaci viditeľne zlepšené, čo potvrdil aj ortopéd z 21° zlepšenie na 13 ° , a to je to najdôležitejšie.
Tak veľa pekných chvíľ počas pobytu a aj zlepšenie zdravotného stavu.