Kúpele pre dieťa, ktoré užívalo 8x antibiotiká za 4 mesiace

maja099
6. jan 2014

Ahojte maminky. Od septembra máme večný problém - choroby. Začala chodiť do škôlky, ale ochorie aj keď tam nechodí - napr. teraz cez sviatky. Za 4 mesiace 8x antibiotiká /zapálené priedušky, priedušnica, pneumokok v nose, strašne dráždivé kašle/ a aj popri tom menšie choroby - sople, kašeľ... Imunita je podľa mňa úplne na bode mrazu. Boli sme aj na alergo - zistená alergia na roztoče, plesne. Uvažujem nad kúpeľnou liečbou. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti? Myslíte že by to v našom prípade prešlo cez poisťovňu? Som už zúfalá. ☹

aliza
6. jan 2014

@maja099 atopicky ekzem ma priamu spojitost s cukrom. Cim viac cukru, tym vacsia reakcia. Takze by som sa zamyslela, ci tie sladkosti predsa len nestopnete. Nie je to tazke, len nekupit.....ver mi, viem, o com hovorim. Namiesto toho kup ovocie, semienka, oriesky (ak nema alergiu, ja mam AE, ale orechy napriklad mozem, najma brazilske, kesu a pod. ), dalej susene hrozienka su dost sladke a zdrave.
Cukor celkovo naburava imunitu a u vas je uz asi dost narusena....zacala by som tiez najprv u tej stravy, pridala probiotika, mastne kyseliny (omega 3,6,9)...domov si kup cisticku vzduchu. Kupele ho preliecia, ale pridete domov a za par dni je to naspat. Zmenit treba aj periny, matrac....zrusit koberce, ak mate. Antihistaminika berie? ten drazdivy kasel nemusi byt virus, ale alergia, najma ak mate potvrdenu alergiu na roztoce a plesne. Ono to je prepojene, ekzem a dychacie cesty. Jedno sa neda liecit bez druheho 😒 . Vela deti/ludi s AE maju neskor problemy napriklad s astmou.

luba41
6. jan 2014

pokial som dobre čítala, tak exem môže byť najpravdepodobnejším prejavom alergie na BKM..pri alergii na BKM môže byť súbeh alergie aj na iné živočíšne mlieka, soja a pod..takže skúsiť vynechať aj kozie a všetky produkty z hocijakého mlieka .. napr. https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko/ , https://www.modrykonik.cz/atopicky-ekzem/ a všetko s tým môže súvisieť-aj alergie, aj choroby... takže najprv hladať príčinu a potom liečiť..
@maja099

jonas17
6. jan 2014

@yanielka to nie je dobrý prístup, že sa možeš aj na mihalnice postaviť. ani riešenie, že sa s tým zmieriš, že nezje. moje dieťa si iné veci na tanieri nevie ani predstaviť, pretože vie, že zelenina sa je, ked som hladná. a máme milion druhov zeleniny, tak ponúkam také, ktoré jej chutia. a k tým sladkostiam len toľko, moja dcéra ich nejedáva, nepozná kinder a iné, nikde si to nepýta, tiež chodíme medzi deti a na návštevy a može to tam byť. a ked dostane od niekoho nejaké sladkosti, tak si ich ukladá do skrinky v detskej kuchynke a majú pre ňu taký význam, ako plastová zelenina na hranie..to ako by tvoje dieťa sedelo v debničke so zeleninou, dá si? nedá...u nás je to podobné so sladkosťami...a že moje dieťa neje zeleninu, by ma veľmi trápilo, by som sa to pokúšala riešiť a nezmierila sa s tým...ja som nepočula, že by otec za roky chovania zajacov, či sliepok povedal, že jeden zajac, či jedna kura, nechcú trávu, že im nechutí...podobne je to aj s deťmi, samí rodičia ich naučia stravovacím zlozvykom a potom sa čudujú...ešte ma také napadlo, že ked položíž pred dieťa na obed šalát a ono ho nezje, tak čo urobíš? čo mu dáš k obedu?

@maja099 ked dieťa nesprávne je, tak sa to u neho raz prejaví, u niekoho v troch, u niekoho v 14 tich rokoch. opakujem sa, ale človek nemože ostať zdravý, ak neje ovocie a zeleninu..to akoby si do auta tankovala nekvalitnú naftu a tešila, že už 10 kilometrov sa nič nestalo a stále idete...o pár dalších kilometrov to už taknemusí byť...

@j93375 do troch rokov dvoje atb je dosť, s tým by som sa nechválila 😝

j93375
6. jan 2014

@jonas17 2 atb do 3 rokov je dost?....ty kde zijes, sa zobud, 2 zname prisli v decembri s porodnici uz s chorymi novorodencami, sa zobud, taketo fanaticke reci mam najradsej, maja099 ty si z jej reci vela nerob, taketo mam najradsej, prisla si po radu, a ty sa tu budes ohanat ako si nevieme ustrazit ze je ovocie a zelenina su najzdravsie, predstav si ze to vieme, mne uz odpisovat nemusis, prirovnat deti k zajacom, no chod mi dakde, si myslis ze ked maja099 vysadi sladkosti, tak ae jej vymizne?....no ha-ha asi tazko, takych mudrakov ako ty tu uz bolo, keby to tak bolo,tak jasne ze nikto ae nema, a dieta si vylieci sam.

jonas17
6. jan 2014

@j93375 si predstav, že nespím 😀 a to, že sa dieťa vyliečilo stravou nie je žiadna novinka pre toho, kto číta 😀 a ked je pre teba novorodenec s atb norma, tak prosím, ja poznám deti, ktoré zdravo jedia a nemusia brať atb ani 4-ročné 😉 a k tomu vyliečeniu AE, no ked mama rozmýšľa tak ako ty, je jasne, že svoje dieťa nevylieči, povie si, že to nejde a hotovo, zmieri sa s tým...
p.s. neprirovnávam deti k zajacom, čítaj poriadne a hlavne, nevybuchuj, lebo sa ti prekyslí organizmus 😀 😀

pribinak
6. jan 2014

My sme boli v Stobarovom ústave a bola som totálne sklamaná, škoda peňazí. Omnoho viac nam pomohol pobyt pri mori, ci nam potvrdila aj imunologicka
Ak si napr z Blavy alebo iného veľkého mesta, kde je Imunologia, tak neočakávaj v Srobarovom ústave žiaden zázrak co sa diagnostiky týka. Urobia ti tie iste testy co aj na Imunologii napr v Blave, procedúri sú velmi nariedko, akože skoro žiadne a ceny majú teda fajne
Navyše, moja dcérka tam dostala hnacku, pred našim príchodom malo hnacku pól oddelenia, kde sme boli, deti aj dospeli, a mali tu drzosť mi tvrdiť, ze sme si to priniesli z domu. Samozrejme sme tam boli uz nejaky ten den a ked som povedala, však tu hnackovalo pól oddelenia, tak sa len vyhovárali na všetko možné, sestrička ked dcére merala teplotu, tak mi nechcela ukázať teplomer a ked som sa sťažovala, tak este boli aj s doktorku zdute
Fakt som bola velmi sklamaná a to nejdem hovoriť o tom, ze izby sa nezamykaju, sú tam aj romovia z osady a ich deti sa "zatulaju" aj do tvojej izby a všeličo si chcú požičať
Ďalšia fajnovka je, ze tety upratovačky začínajú upratovať o 6.00 a to štýlom, ze vozíkom narazia do dverí a tak si otvárajú dvere a je toho viac
Ak si z veľkého mesta, máš Imunologiu po ruke, prachy radšej investuj na dlhší zájazd k mori

demo
6. jan 2014

@maja099 ak ma atopicky ekzem, tak prvotnym problemom bude strava. U deti do 3 rokov je spustacom AE takmer bez vynimky potravinova alergia. A neriesena potravinova alergia je prvym krokom k dalsim alergiam, inhalacnym a pod. Z toho co pises sa obavam, ze k inhalacnym alergiam uz vykrocila. Skus to stopnut. Stopnut znamena:
1. najst ktora potravina jej nerobi dobre a dosledne ju vylucit. Na to pouzi eliminacno-expozicny test, ktory bude ale organizacne narocny, kedze uz je v kolektive.
2. Kozie mlieko je pre atopika bohuzial uplne nevhodne. Ako kazde zivocisne mlieko.
3. Teraz neviem, ale tusim si pisala, ze nema rada ovocie? Skus jej ho do jedla nejako prepasovat. Do kase varenej v rastlinnom mlieku rozmixuj jablko, hrusku a pod. Toto je bohuzial problem aj v rodinach, kde sa ovozel jedava na kila. Ktovie cim to je. Zmente stravu cela rodina, var co najzdravsie, jedzte vela ovocia a zeleniny. Pozitivny priklad je klucovy, urcite sa to zmeni, ale mozno to potrva.
4. vit. C (napr. z DM praskovy), vigantol denne nejake 4 kvapky v obdobi bez slnka, v lete co najviac na vzduchu a slnku aby sa D vyrabalo same, PROBIOTIKA
5. zvazte ci mate dobru pediatricku a ci su tie ATB nutne. Robi vzdy CRP, vytery? alebo dava ATB len tak pre istotu. Lebo take dr. naozaj existuju a skodia detom. Naduzivanie ATB nici crevnu floru a to same o sebe je spustacom dalsich a dalsich zdravotnych problemov

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

yanielka
6. jan 2014

@jonas17 tak ti blahozelam si "super" matka! ak vravis, ze tvoje dieta nikdy nezjedlo sladkost a nikdy ani nezje klames samu seba, ale ja uprednostnujem zdrave, laskyplne a vyvazene prostredie pre moju rodinu pred fanatickym uprednostnovanim vsetkeho najzdravsieho na svete. Zelam ti vela stastia!

maznacik007
6. jan 2014

@pribinak to vazne? ja teraz zvazujem ze ci by sme sli do srobarovho tento rok ...min. sme boli v Lucivnej ..len uz mi tam bolo dlho a neni tam skolka ... ani na par hodin nic... tak som rozmyslala nad srobarovym no ale ten tvoj popis ma dobre zmiatol ... a izby si tam nezamykas? a to ako kde mas potom take veci ako notebook, fotak a tak ked chodis po procedurach?

zuzanockamt
6. jan 2014

@jonas17 myslim, ze takuto kritiku chcu pocut vsetky mamicky, ktore sa trapia so zdravotnym stavom dietata ☹ ☹ ☹ ... syn ma od jula uz 4-te ATB, posledna dg - atypicky zapal pluc - hranicny nalez ... tak si mozes kopnut aj do mna

zuzanockamt
6. jan 2014

@jonas17 take aktualne pre teba a danu situaciu 🙂 😉

jonas17
6. jan 2014

@zuzanockamt dakujem, najlepšie je , ked ti niekto povie radu, kopnúť si do neho, netreba si priznať pravdu, že do detí pcháme piate cez deviate. ja som napísala zakladeteľke, aby to skúsila aj inak. ja mať tak choré dieťa, a niekto mi toto poradí, tak to aspon skúsim, ved nič za to nedám..a možno to pomôže...ako čo si chcela počuť? že daj sirupček, daj atb a uvidíš, bude to dobre? dieťa z toho vyrastie? nevyrasstie, len to bude horšie...a k tomu peknému citátu, ja svoje dieťa takto krmim, varím aj do školky, chodím aj do roboty, tak viem, že to nie je ľahké variť po nociach a vymýšľať vždy iné jedlá, aby malo dieťa pestrú stravu..a ver mi, nepotrebujem si do teba kopať, ja som len napísala svoje skúsenosti...a nemusíš to čítať, či dokonca sa mnou riadiť, fakt nechápem, čo si chcela počuť? 😕

sendy182
6. jan 2014

@maja099 ahoj bol by u vás problém navšíviť šrobárov ústav osobne?......ja by som tam pred tým zavolala.....objednala sa......tam ti vezmú krv, výteri, vyšetria reflux ...neskôr možno kožné testy......porozprávaš sa s lekárkou.....aspoň budeš vedieť čo je vlastne tvojmu dieťaťu....či má poruchu imunity alebo slabšiu imunitu alebo alergiu......možno nasadí liečbu.....možno ponúkne kúpele.....fakt doktorka je milá ochotná...pozorne počúva.....proste veľká spokojnosť......pouvažuj o predĺžení rodič. príspevku zo zdravotného dôvovu.....možno cez zimu dieťa do kolektívu nedávať......časté prechádzky....vzvlčovať vzduch......dýchacie cvičenia......správna hygiena nosa.....držím palce.....je pravda že je to aj o strave.....no nie celkom......každé dieťa je individuálny jedinec a ja poznám dokonca jedného čo je zdravý ako buk má 5 rokov a denne vypije skoro celé mlieko.......studené 😀 😀 😀 😀..............kravské...... 😀 😀 😀 😀.........

jonas17
6. jan 2014

@yanielka dakujem, tá zlosť v tebe je veľmi láskyplná, len tak pokračuj a "vyvažuj" prostredie pre svoju rodinu 😀

sendy182
6. jan 2014

@jonas17 ale vyrastie.....skoro každé dieťa z bežných detských chorôb vyrastie.........to ti povie aj lekár......preto sú bežné detské choroby..........áno strava je základ......ovocie zelenina.....čerstvý vzduch......no mne osobne svieži tatranský vzduch škodí....a som zpod Tatier....takže je to individuálne.....ak dieťa odmieta neakú zložku stravy tak ho určite netreba nútiť......možno ponúknuť vo varenej alebo zmixnutej podobe.......ale z toho sa tiež vyrastie.....chute sa menia po celý život 😉 😉 😉 😉

demo
6. jan 2014

inak sladkosti su jednoznacne skodlive. ak sa ich neda nejest, tak urcite je vhodne zvazovat co kupit. Najlepsie je sladkosti nekuppvat, ale doma vyrabat. Aj v doma vyrobenych a upecenych sladkostiach je cukor ale aspon tam nie je plno inych skodlivych veci. Dobre je stanovit si pravidlo, ze sladkosti nie kazdy den, ale napr. iba cez vikend. Urobit si tradiciu spolocneho pecenia - deti sa na to fakt tesia.
Je rozdiel jest denne horalky a jest 1-2 krat v tyzdni domaci kolac.

veriiii
6. jan 2014

maja099 ahoj, boli ste na ORL?lekar vam neodporucil nosnu alebo krcnu mandlu odstranit?co sa tyka tych nekonecnych ochoreni-je to zacarovany kruh-dieta sa nakazi v skolke , dostane antibiotika(nam napr dr dala antibiotika bez urobenia CRP,lebo mala zacervenale hrdlo,zachripnuta, pokasliavala,az neskor sme dosli na to,ze pricinou nebola infekcia,ale reflux..)prelieci sa a znova infekcia, deti v skolskom kolektive su castejsie chore ako nekolektivove..tie zasa mozu byt chorlavejsie napr v skole,kedze ich imunitny system sa nevytrenoval..mozno by som skusila nieco ako vytazky z hlivy ustricovej na zvysenie imunuty..antibitotika totiz imunitu aj oslabuju..

uhnakova
6. jan 2014

Ja mam osobnu skusenost, ze zdravotny stav velmi zlepsi pobyt pri mori. Pre alergikov sa hodia najviac kameniste plaze, lebo piesok zbytocne drazdi dychacie cesty. Moj manzel zas absolvoval v detstve niekolkokrat jaskynnu liecbu a vraj to tiez bolo vyborne.

katerina12345
6. jan 2014

som mamou dvoch trosku odrastenych deti 6 a8 🙂 a tymto vsetkym sme si presli,ked boli malicky,obidvaja pol roka vkuse ant...tiez som sa trapila,az mi jedna murda pani doktorka povedala...s toho musia len vyrast..vtedy som tomu neverila,ale mala pravdu 😀 musia sa zoznamit so vsetkymi bacilami a potom uz budu odolne.....teraz sme uz minimalne 4 roky nemali ziadne ant....ani neskoli ich ziadna viroza...vsetky uz mali 😀 a este k tej strave....jedia vsetko a kolko chcu...ked chcu cely den sladke,tak nech,na druhy den si sami vypytaju polievku a jablko....netreba ich do nicoho nutit,ani my dospeli nemame stale chut jest zdravo 😀 😀

yanielka
6. jan 2014

@jonas17 dakujem ja si poradim bez teba , ale sme tak trochu off topic takze sa venuj teme a nie mojej rodine 😀

maja099
autor
6. jan 2014

Ani som nemyslela akú búrlivú diskusiu tu vyvolám... Ďakujem za rady. Určite niečo poskúšam - začala som už s Cčkom a probiotikami. Menej sladkostí je podľa mňa tiež dobrá voľba. Zajtra ideme k Dr. zas a som odhodlaná trvať na CRP, alebo výteroch, keďže sama to zrejme nenavrhne. Tie kúpele tiež skúsim podať...

demo
6. jan 2014

@maja099 a hned si vypytaj recept na vigantol

veriiii
6. jan 2014

@sendy182 konecne normalny a k veci prispevok🙂

sendy182
6. jan 2014

@veriiii 😀 😀 😀

demo
6. jan 2014

@sendy182 ak bude uzivat tolko ATB tak z toho nevyrastie celkom urcite.

inull5
6. jan 2014

@jonas17 ja mám tiež dve deti, staršia má skoro 3 a antibiotiká neužívala, jeden krát mala soplík asi v roku a pol, a teraz mi niečo priniesla, zdravo papá, neje sladkosti, kojená bola do 2,5 roka. Pred 6 týždňami sa mi narodil chlapček, a den po prepustení z nemocnice sme dostali 40 stupňové horúčky a samozrejme zostal na kramároch, všetky výtery bola vraj bežná flóra a antibiotiá mu nasadili - ZINNAT čo ani u mladších ako 3 mesačných detí netestovali a čo som mala robiť? byť proti lekárovi a vziať si na zodpovednosť malého a liečiť ho sama?

jonas17
6. jan 2014

@sendy182 podľa mňa bežné detské choroby sú kiahne, mums, osýpky...sople sú z niečoho...niečo človeku vadí, preto ho zahlienuje a tomu treba prísť na koreň, že čo. väčšinou je to nejaká potravina, a potravinová alergia je spojená potom s nejakou trávou...napr. peľ. nie je riešením zotrvať pri strave, ktorá škodí a odstrániť periny, či mačku z bytu. ked dieťa s dobrou imunitou príde do školky, nachytá školkárske bacile, posoplí pár dní a je dobre. ale dieťa, ktoré neje zdravo a má zanesený organizmus, tak soplí tri týždne, kašle ešte další mesiac, potom dostane zápal priedušiek, plúc, či laryngitídu a nakoniec dostane atb, lebo mama či lekárka je už z toho nešťastná. celý proces sa potom opakuje a je to začarovaný kruh...a k tomu vyrasteniu, no nemyslím si, že 6-8 ročné deti sú odrastené, to budú až 20 ročné, a ked nebudú mať každý rok chytené dutiny, zápchy, celiakiu, vysoký tlak a akné, tak vtedy to bude dobre..

ladywitch26
6. jan 2014

@maja099 moj syn mal 1 a pol roka, ked sa zacal kolotoc s atb. prestahovali sme sa do noveho podnajmu a odvtedy to zacalo. od oktobra do februara 7x atb a 2x hospitalizovany. uz som nevedela, co mam robit. zobrala som ho na specialnu diagnostiku k pani doktorke sarossyovej a tam jej vyslo, ze ma dychacie cesty plne sporov plesni. zostala som prekvapena, lebo sme byvali v 3 roky postavenom dome a po plesniach nebolo ani chyru. no ale to neznamena,ze ked sme ich nevideli, ze tam neboli. dosli sme domov, odsunuli postele a koberec a uz sme videli par skvrniek na drevenej podlahe. muz vytrhol jednu dosku a co za smrad sa odtial vyvalil, az mi zle prislo. podlaha zvonku bez znamok,zato zo spodnej strany komplet cierna od plesne. a toto mal nas maly v plucach a jeho imunitny system s tym bojoval, nezvladal to a potom pri akomkolvek viruse,co len preletel okolo, hned ochorel. skus pozriet v dome,ci tam nemate pliesne. su velmi nebezpecne. ta pani doktorka nam poradila odstranit zdroj plesni a malemu brat koloidne striebro, mesacnu kuru. po skonceni tej kury bral atb len 1x, odvtedy ubehli 2 roky a nic mu nie je. a to je take typicke irske dieta, cize pokial vietor stromy nevyvracia, tak ciapku na hlave nechce a kludne moze aj liat vonku, jemu to nevadi. stacia nepremokave gate a bunda a bude sa clapotat aj v lejaku. 😀

jonas17
6. jan 2014

@inull5 ale ved ja nehovorím, že sa to nemože stať! ved to, čo píšem, nie je tabuľka a neplatí to pre každého rovnako ! ved ja len píšem rady, a opakujem, že ak by som ja už nevedela ako dalej, tak by som to skúsila. ved to, že nedám trojročnému dieťaťu pšenicu, živočíne mlieko, či biely cukor, ešte žiadne dieťa nezabilo..a doležité je aj céčko, déčko, probiotká a neveríííím, že sa to nezlepší...

nomna
6. jan 2014

@jonas17 ja si tiež myslím,že ovocie a zelenina je veľmi dôležita...ale musím Vám oponovať....moja malá od malička jedáva zeleninu a hlavne ovocie na kilá,odšťavujeme čerstvé ovocie a pod...a aj napriek tomu sme neustále chorý....v októbri sme boli na liečení v Tatrách,ani ten vzduch a procedúry nám nepomohli ☹ to je iba môj názor...stále sa stravujeme zdravo a nemám pocit,že by sa to zlepšovalo ☹