Stále choré 3-ročné dieťa

ada_12315
22. okt 2023

Ahojte idem sa opýtať ci niekto nemal podobnú situáciu.
Mam 3 ró ňu dcéru ktorá za posledný rok brala antibiotika už asi 6-7x aj pred 2 týždňami jedne brala a znova kašle. Chodí do škôlky. No a teraz stále ma problém s kašľom a všetko jej to ide na priedušky čiže záver u doktorky je stsle bronchitída. Boli sme aj u imunológicky ci nemá náhodou oslabenú imunitu všetky výsledky jej vyšli dobre len roztoče mierne zvyšné. Predpísala jej lieky na imunitu ktoré berie teraz už 3 mesiac ale nevidím žiadnu zmenu aby jej pomohli. V septembri začala a to už je od septembra 3x chorá a brala 2x antibiotika. O vybratí mandlí krčných doktorka nechce ani počuť a ani na krcnom jej nikdy nič nepovedal doktor pri tom ich ma zväčšené aj keď je zdravá.
Tak ak na niekto s niečím podobným skúsenosť prosím o rady keďže mam doma 5 mesačné dieťa a všetky choroby ma s nou hneď. Ďakujem

pribinak
22. okt 2023

Nosná mandla? Endoskopia?

kleopatra114
22. okt 2023

Atb dáva doktorka po riadnom zvážení ? Lebo aj tie oslabujú imunitný systém . Skúste pozrieť nosnú mandlu , hoci nám vybratie nepomohlo , ostatne deti pociťujú zlepšenie .

66simonka66
22. okt 2023

Ahoj, akurát som aj ja zakladala diskusiu, naša dcérka nastúpila od septembra do škôlky a stále chorá, vždy dostane zápal stredného ucha a vyšiel jej už dva krát pozitívny výter na pneumokoka, stále hnisavy zápal stredného ucha, od septembra mala na 3 týždne antibiotika a po týždni znova dostala antibiotiká lebo zasa zápal stredného ucha.😭😭😭😭 tiež som zúfalá a to nebývala ani chorá kým do škôlky nechodila, len také bežné prechladnutie. Teraz 2x v škôlke po týždni a stále chorá.

simona20201309
22. okt 2023

@ada_12315 nestačí dat lieky, sirup a koniec. Treba inhalovat, veľa veľa čajov, mastit priedušky, nám veľmi pomáha kúpeľ s tymianovym olejom (just), ...A hlavne podchytiť chorobu okamžite na začiatku. Nečakal co z toho bude, hneď pri prvom kychnuti zvýšiť C, variť čaj, inhalovat ...konvicku už máme kúpenú, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo ani mne, ani dcérke. No mam v plane aj konvickovat.

Ďalej, v akom prostredí žijete? Aká ste rodina? Ak je dieťa v neustálom strese, výrazne to oslabuje imunitu. Deti ktoré zažívajú stres sú častejšie choré. Chodíte pravidelne von? Je dostatok čerstvej zeleniny a ovocia? Neje príliš veľa sladkosti?
Moja tiež ma pomerne dosť často soplik, sem tam kasel, ale antibiotika brala za 4r len jeden krát- angína.
Ja si myslím, že chorobe sa nevyhneme, ale môžme ovplyvnit priebeh.

simona20201309
22. okt 2023

A ešte dodám- pri prvom priznaku, že niečo na ňu lezie, automaticky ostáva doma, neprijmame žiadne návštevy.

simona20201309
22. okt 2023

@ada_12315 a ešte sa opýtam. Poriadne ju doliecis? Tak ze tie lieky doberie a necháš jej čas na rekonvalescenciu? Mam veľa kamosiek, čo ma dieťa 40tky, ale o 2 dní idú do madaraska na kúpalisko, lebo sak zaplatené.... A tiež sa diví že sú stále chori

bublinka1426
22. okt 2023

@ada_12315 kazde dieta je v tom veku chore. vacsinou.....a pokial nevie riadne smrkat a taha do seba vzdy bude mat chytene priedusky ....

barbr
22. okt 2023

Náš syn mal takto bronchitidy od malička, do prveho roka mal tri krat bronchitidu, vzdy chytil sople od staršej dcéry a skoncilo to s atb, dokonca 2x aj v nemocnici. Doteraz, už ma 5 rokov, musime davat pozor na kazdy sopel, lebo mu to hned vsetko zateká a ide na priedušky. Okrem bronchitid máva aj laryngitidy. Pri prvom náznaku riesim hned inhalator, inhaluje vincentku. Priorita bola naucit ho cim skor fúkať nos, ked to vedel asi od 3 rokov, zacali sme preplachovat nos konvickou. To robíme stale ako prevenciu ked je v kolektíve, ci sople ma ci nie. Inak do skolky chodil kvoli tomuto velmi máličko prve roky. Nastastie mohol byt u starkej tak tam casto bol aj ked bol zdravy, nemala som nervy na to aby hned po vyzdraveni chytil po troch dnoch v skolke zas sople a znova ten istý kolotoč. Minuly rok na jesen ked mával sople sa zacal sťažovať aj na bolesť usi, na orl bolo doporučene zmenšenie nosnej mandle, takze teraz v lete absolvoval aj to. Teraz po nástupe do skolky mal sople ale po zmenšení mandle sme to vyriešili rychlejsie a bez pamyconu ci unifloxu. Len s konvickou. Treba na tieto bronchitidy davat pozor, moze sa z toho rozvinúť astma. Nas ma nábeh aj na to. Chodime na alergológiu, robili mu testy no ziadne alergie mu nevyšli aj ked v lete sopli vyslovene z toho ze mu nieco vadi…. V lete sa snažíme ist k moru aspon na dva tyzdne, tento rok boli obaja na liečení v Lucivnej, kedze dcera je tiez alergik. Ja verim ze tym, ako bude rast sa to bude zlepsovat.

barbr
22. okt 2023

A este som zabudla, od septembra do maja davam denne detom vit.D, pri náznaku choroby zvýšené davky céčka.

lenka098123
22. okt 2023
roja01
22. okt 2023

Velmi pomaha davat rano a vecer po lyzicke rakytnikoveho sirupu ci od Weledy alebo od Justu. Od septembra az do jari nasledujuceho roka a to kazdy den. Prirodny vitamin C posilnuje imunitu. Robi to vela mamiciek a pochvaluju si to.

tana85
22. okt 2023

mate v skolke prenasaca, niekoho kto to nepreliecil a siri to dalej. my sme takto mali moraxellu v prvej skolke, 2-3 dni v skolke a zase, plakala som uz. prestupila do inej skolky a odrazu moraxella zmizla. uprimne, si na md, nechala by som si dieta doma, vzdy poriadne preliecila a az potom davala len na doobedie. po atb sa telo spamatava dalsi tyzden. davas denne probiotika? imunita ide z criev. u nas sa choroby zlepsili az ked sa deti naucili fakt dobre smrkat a zacali sme konvickovat. robim vsetko, aby mali deti vsetko, co posilnuje imunitu, napriek tomu dcera je taka jemna kvetinka, je nachylna na vsetko, co ide do hornych dych.ciest.

migynka
22. okt 2023

@lenka098123 Prvykrat o nom pocujem... mate s nim dobre skusenosti? Dakujem

ada_12315
autor
22. okt 2023

@simona20201309 abo doberie lieky všetky co ma a aj 2 týždne bola doma po chorobe
No a chorobou týždeň chorá týždeň doma

ada_12315
autor
22. okt 2023

@bublinka1426 práve že ona vie veľmi dobre smrkat sople co sa každý čuduje ze ako to vie dobre výfukat na svoj vek

stanulienkat
22. okt 2023

Skolkari su stale chori. 1 tyzden v skolke a 2-3 doma. Dokola. Je to bezne, deti si stale nieco prenasaju.

ada_12315
autor
22. okt 2023

@roja01 vyskúšam každá dobra rada sa zíde

ada_12315
autor
22. okt 2023

@tana85 áno poriadne ju stále do liečim snažím sa ju po chorobe hneď nedávať do škôlky a berie vitamín C aj probiotika ešte týždeň po antibiotikach

stanislavicenka
22. okt 2023

@ada_12315 a preco si davala dieta do skolky, ked mas doma babatko? Najlepsi rok s mojimi detmi bol, ked som bola s obomi doma, aj ked staraia mohla ist do skolky. A naco?
A k tej chorobnosti:mne nasa pediatricka odporucila liecitelku. Poslala ma k nej so synom, ktoremu nezabrali atb na liecbu streptokoka, a mal ho aj po kontrolnom vytere. Necjcela mu pchat dalsie antibiotika. A skutocne mu to pomohlo. Bylinkarka mu namiesala nejaky sirup, a pomohlo mu to. Odvtedy sme u lekarky neboli.
Ale stiahni ho zo skolky, sama sebe robis starosti. Ak mas na mysli, ze skolka ho socializuje, tak vedz, ze nebyvate v jaskyni na samite 50km od vsetkych ostatnych ludi

stanislavicenka
22. okt 2023

@ada_12315 este k tym probiotikam, treba ich striedta, a brat minimalne mesiac po dobrati antibiotik. To bola rada pediatricky mojich deti.
A tiez detom davam skoro celorocne vitamin D, pretoze v lete ich natieram. Ked vidi , ze nieco nanich ide, tak zacinam difuzovat, s tym kalobu, k soplom nakrajanu cibulu k posteli, a inhalivanie

ada_12315
autor
22. okt 2023

@stanislavicenka v poriadku ďakujem za radu 🙏

ada_12315
autor
22. okt 2023

@stanislavicenka áno do škôlky ju hlavne dávam preto lebo sa hanbí nechce chodiť ku nikomu od kedy chodí do škôlky pomohlo jej to v tom ze nepotrebuje len mama mama ale nemá problém ísť aj ku krstnej alebo a inými deťmi sa hrať von

ada_12315
autor
22. okt 2023

@stanislavicenka liečiteľku vám originál vaša lekárka odporučila ze aká alebo ste si ju našli sama? všetko nové co som neskúsila a pomáha skúsim veľmi rada

stanislavicenka
22. okt 2023

@ada_12315 presne o jednej ma poslala lekarka mojich deti.
Este tej hanblivosti, u dospeleho cloveka respektujeme, ak je introvert. A aby bola smelsia, to nie je o tom hodit dieta do kolektivu, nech plava. Ale o vysvetlovani, a hlavne o priklade. A od3 rocneho dietata, ktore dokonca riesit aj to, ze uz nie je same cely vesmir rodicov je pochopitelne, ze je na vas naviazane. Toto treba pochopit. Dieta s amuselo vyrovnat s touto situaciou, ked ste mu hovorili, ze pride babatko, ze bude mat surodenca ved pre neho, a jeho avet je to naivacsia zmena v jeho malom zivote, ktoru si pri tych slovach nevedelo rpedstavit, a tym padom malo strach. Moja dcera sa pocas mojho tehotenstva stale vaic priputavala ku mne, vyvrcholilo to to ttym, ze som nemohla ist ani smeti vyniest, a pocas pobyhtu g pirodnici preplakala 4 dni, a spala v kychyni na.podlahe, odmietal kazdeho. predstavte si seba ,ako ste vnimali najvacsiu zmenu vo svojom zivote, a tou bolo narodenie dietata. Pre dieta je to 100krat viac, a este aj nieco neuchopitepne, co si nevie predstavit,ako to bude.
A aj toto moze byt rrakcia na to, ze nie je s vami. 3 roky zila s vami, na koho ma byt naviazana, ked nie na matku. Postupne dozrie, a pohne sa of vas, je to normalne. Ale je to rozhodnutie vase. Moja optika na toto je jednoducho takato

tana85
23. okt 2023

@ada_12315 tak len pevne nervy. mame susedov, co maju deti v jasliach od 1 roka a chore su mozno 1-2 do roka, tyzden doma a dovi, naspat do skolky. oni nepochopia, ze neberieme deti napr.na mikulasske divadlo, co mame v obci, viem ze by tam naisto ochoreli. casom to prejde, ja uz len cakam ten cas lebo dcera je druhacka, jej sa len ten priebeh zmenil, nie je to take dramaticke, ale vlecie sa to :( drzim palce, nic netrva vecne