Kúpele pre dieťa, ktoré užívalo 8x antibiotiká za 4 mesiace

maja099
6. jan 2014

Ahojte maminky. Od septembra máme večný problém - choroby. Začala chodiť do škôlky, ale ochorie aj keď tam nechodí - napr. teraz cez sviatky. Za 4 mesiace 8x antibiotiká /zapálené priedušky, priedušnica, pneumokok v nose, strašne dráždivé kašle/ a aj popri tom menšie choroby - sople, kašeľ... Imunita je podľa mňa úplne na bode mrazu. Boli sme aj na alergo - zistená alergia na roztoče, plesne. Uvažujem nad kúpeľnou liečbou. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti? Myslíte že by to v našom prípade prešlo cez poisťovňu? Som už zúfalá. ☹

veriiii
7. jan 2014

@maja099 no, to si ozaj nemuasela ist na odborne vysetrenie, ked vas tak kvalitne vysetrilli 😕 .aspon nejaky vyter alebo co mohli urobit..

maja099
autor
8. jan 2014

@veriiii vytery mala spravene, mala pneumokoka. kontrolny vyter ok a potom zas choroba

maja099
autor
8. jan 2014

@j93375 kašlať na prácu úplne až tak nemôžem, keďže z výplaty žijeme a aj na tých lekárov niečo potrebuješ. u imunologicky sme boli, dala kvapky na alergiu a na kontrole povie co dalej. cize nie je to len o tom ze cakam co bude. takzie sme sledovane aj na koznom, AE je momentalne v super stadiu.

jandi
10. jan 2014

Mala som s dcerou obdobny problem, okrem alergii, atopicka, ma vrodenu nizku imunitu, po silnych antibiotikach v nemocnici nam skoro skolabovala, taka bola z nich anemicka. Vtedy som povedala dost. Lekarka, ktora ti predpise za takyto kratkz cas tolko antibiotik nemoze byt dobry odbornik, to len moj nazor. Na jednej strane antibiotika potlacaju zapal ci nicia bakterie a na druhej strane nasledne znizuju imunitu a yas nastupi dalsi problem a yas antibiotika a dieta sa dostane do takeho kruhu. Nam na bakterie napr.pneumokokz lekarka ani ant.nepredpise, pocka ci sa dieta z toho dokaze samo vlizat, lebo ako hovori, po antibiotikach tie decke kolektivne bacile aj tak znovu dostane. Takze pokial nezvysite imunitu, nedavat do kolektivu, inak to nezastavite. No a co som urobila ja, ked som povedala dost? Prestala som chodit na imunologia a odmietla pchat dietatu chemiu na zvysenie imunity, ktora ho zas len oslabovala, a uplne som zmenila vyzivu, stravovanie, ziadne potraviny co znizuju imunitu, (teda nepriamo, napr.tie prekyslujuce oraganizmus), napr. oblubene cukry vylucit, vela zeleniny, ak nechce mixovat polievky, treba aby nevidelo co tam je a pod. tak ako pise csikike No a pri alergikovi minimalzovat alergeny, je to tazke, ale co myslis v takej skolke je kolko tych roztocov? a kazdy alergen oslabuje telo dietata....

hanulica258
22. jan 2014

moj maly byval zasto chory a uz maval paniku z nemocnice, tak som sa na odporucanie znamej zacala vypytovat u detskej lekarky ze co a ako je to vlastne ohladom vybavovania kupelov. S poistovnou sme problem nemali a ja som si za pobyt priplatila. Boli sme vo Vysokych Tatrach kupele Lucivna...tie som si vybrala sama, lebo su v pohode moderne zrekonstruovane a aj procedury sa mi pozdavali. Neviem ako je to s ostatnymi kupelmi, ale co som citala na forach tak nie je to bohvie co. My sme tam boli obaja spokojny, taku sukromnu dovolenku bez tatika sme si spravili 🙂

marika282
22. jan 2014

my sme kupele este neskusali, ale mne malej pediatricka odporucila na imunitu enzymy a konkretne na to je liek Wobenzym, ktory ich obsahuje. je to sice trochu nakladnejsie, ale zase dieta berie mensie davky, takze to nie je az take strasne. ide o to, aby to bralo dlhodobo a vybudovala sa mu lepsia imunita. ale na to davkovanie sa opytasj radsej v lekarni, zalezi od veku a hmotnosti dietata.

jenny2009
17. mar 2014

................ davam synovi za mesiac uz 4 atb, som z toho nestastna, dvoje vybral uplne zbytocne, vobec neviem ake tomoze mat nasledky, ale schudol, vyzera bledo, kruhy pod ocami .................. neviem ci davat viac probiotic alebo ci vobec nieco pomoze

hanulica258
18. mar 2014

My mame vyborne skusenosti s kupelmi Lucivna,. presne tymto sme si presli.. casto chory, zapaly, kasle, sople, viac doma ako v skolke. no zacarovany kruh.. neuveritelne. stale navsteva lekarky, antibiotika.. stale nieco.. a to sme sa snazili mat maximalny prisun zdravej stravy, ovocia, zeleniny, prechadzky po cerstvom vzduchu.. potom som od znamej pocula prave o tychto kupeloch a pytala som sa na to lekarky.. ta nam ich tiez odporucila a teda chvalabohu.. po pobyte v Tatrach sa nam upravilo dychanie, zlepsila imunita.. pobyt pre malu nas nestal skoro nic.. a nanajvys som bola spokojna aj s ubytovanim.. ziadne stare komunisticke zariadenia, ale nove, pekne, ciste.. mily personal, animatory, kupelne procedury zamerane prave na dychacie problemy.. urcite odporucam pozriet si ich stranku www.tkl.sk

kveta
18. mar 2014

@jenny2009 Co takto zmenit lekara? Berie vobec atb vhodne na jeho diagnozu?

jenny2009
18. mar 2014

@kveta no isto nebral spravne ☹ sme v UK a tu mozem robit mudr aj ja zial ☹l tie 4 te dostal v privatnej kliniky od polskej orl odbornicky zial musi ich vybrat uz ma zapal na prieduskach co mu stieklo z nosa, kedze tento nebol dobre lieceny, uz som z toho na prasky ale o dva tyzdne letime domov tak snad tam ho daju do poriadku, az tu si clovek uvedomi ze nase zdravotnicto iba nema prachy ale inak je ok

domca3333
22. nov 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

určite si choďte dať predpísať kúpele, to je najlepšie riešenie zmena prostredia urobí veľa ... my máme perfektnú skúsenosť s Lučivnou, naozaj sme boli spokojní. Určite odporúčam, v rámci tých ostatných slovenských kúpeľov je Lučivná určite naj. A okrem toho, ten pobyt veľmi pomohol 🙂.