Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kvapky do očí pre novorodenca

martina374
23. nov 2014

Ahojte neviete mi niekto poradiť nejaké kvapky alebo účinný babský recept na oči novorodenca ked sa mu vzdy tvorí taký hnis v kutiku oka. Čo na to zaberá? Diky za rady.

chikitka
23. nov 2014

ahoj, babsky recept neviem, ale my sme s tym sli k doktorke, ked to neprechadzalo, resp. som to spomenula na poradni najblizsej, ze sme doma davali ophtalmoseptonex ci ako sa to pise a to nezabralo ( nie je to na hnisajuce oko ucinne) a doktorka nas poslala na preplach ocneho kanalika. je to minutova zalezitost, aj ked pre rodicov vraj celkom stresujuca. potom mu predpisali nejake kvapky antibioticke tusim a po tyzdni bolo dobre. uz sa to nevratilo... lepsie ist k odbornikovi, ako to doma zbabrat, oci su predsa len citlive... 😉
@martina374

katrinka8
23. nov 2014

@martina374 - ahoj, my sme na to mali ocuflash - sú to kvapky z očianky 😉

pribinak
23. nov 2014

Babsky recept pri novorodencovi? Tomu hovorim odvaha! Vacsinou pediatri na take male mnozstvo hnisu davaju Opthalmo-septonex a ked to neprechdza poslu ta na ocne

abbey1
23. nov 2014

@martina374 Ak sa dojčíte, skús mu kvapkať materské mliečko do oka. Často to pomáha, odporúčajú to aj pediatri. Poraď sa aj s pediatričkou. NIe vždy je hneď treba lieky. Často to chce len čas, aby sa kanálik a očko prečistila. Niektorí oční lekári odkladajú preplach kanálikov až do ukončeného 3.mesiaca. Ešte som zabudla na masírovanie očného kanálika, i to pomáha. Pediatrička ti bude vedieť poradiť a ukázať.

jakubik
28. nov 2014

My sme skúsili všetky kvapky a maste z lekárne a nakoniec pomohlo materské mlieko, škoda, že som to nevedela skôr

Tu začni písať odpoveď...

Odošli