Kvet slezu a fimóza. Môže to mať aj negatívny účinok?

polyana
31. aug 2012

ahojte, chcem sa opýtať, či ste niektorá skúšala kúpanie v sleze pri zúženej predkožke. Môj syn má 5 rokov, má ju zúženú velmi. Mali sme isť už minulý rok na operačný zákrok,ale nakoniec nám ho zrušili- lebo sme nemali potrebných 15kg aby mohol isť na anestézu. V našej nemocnici totiž operujú -len ak má dieťa spon15kg, nie sú vybavení pre menšie detičky. A teraz som sa dočítala, že vraj ten slez velmi pomáha a uvolnujte predkožku. Ale nikde som nenašla. či to môže mať aj nejaké iné účinky. Dva dni som mu totiž už robila sedací kupel , a včera sa mi zdalo,akoby mal konček pipíka nejaký červenší. Nesťažuje sa , ani ho to pri piškaní neboli. Ale doteraz to takto nemal. Tak neviem, či to mohol spôsobiť ten kupel???

matricia
12. sep 2018

@tul1p aha

matricia
12. sep 2018

@oxana1212 minuly rok v lete, potom sme macali v repiku, a v novembri sme boli s pruhom zas, ale urcite radsej uspat dieta. Teraz vidim, ze to zase zacina prirastat, ale vytahujeme pri kupani.

punkreas534
9. okt 2019

@polyana Ahoj 🙂 Na žiaden Slez sa nepreukázali žiadne nežiaduce účinky čo som čítala 🙂 A môj ročný syn mal zospodu silné zapáli kvôli tej fimoze a hnisave bodky sa mu tam robili a odkedy sme vyskúšali Slez tak nemá žiaden zápal a už po prvom kúpeli v ňom sa konečne pekne vycikal bez bolesti 🙂 Jednoznačne odporúčam,tam si nechá aj predkozku pekne stiahnuť lebo to utlmuje 🙂

anda2
9. okt 2019

U nás zabralo,aj krém s hustú si spravím a pravidelne to robiť, každý deň a za 4 mesiace sa uvoľnila predložka,ide ti ale pomaličky ale výsledky sú

mariaki
23. nov 2019

Neviem či to sem patrí. Ak by niekto potreboval, nám zostali 3bal. Slez maurský-kvet kvalitný byl. čaj. V bazári to mám.

sandris22
18. feb 2020

@spirit16 Dobry den, viem ze je to stary prispevok ale chcem sa spytat ci ste ten macerat aj riedili este vo vani s vodou alebo len cisty macerat dali? Dakujem

mariaki
18. feb 2020

@sandris22 ja som tak robila že dala do hrnca cca 5l vody a do toho kvety 1 hrsť a nechala 24hod na chladnom mieste. Pred použitím zohriala na sporáku aby bolo trošku vlažné čo vydrží malí, vybrala kvety a naliala do menšieho lavóra. Potom v ňom sedel asi 15-20min.

sandris22
19. feb 2020

@mariaki Dakujem za radu 😊

mariaki
19. feb 2020

@sandris22 ostalo nám ešte z toho čaju ak by ste potrebovali 😉

sandris22
23. feb 2020

@mariaki zatial mam dakujem 😊

ankami
15. jún 2020

@mariaki dobry den.chcela by som sa spytat,tie kvety slezu (mame z lekarne slez lesny) ste zaliali studenou vodou?a zohrievalo sa to az ked sa isiel maly kupat?

spirit16
16. jún 2020

ano dajte cez noc macerovat do studenej vody a zahrejete to len na uroven do 30 stupnov, predtym, nez to date do vane. Dolezite je, ze to nesmiete varit, ozaj iba zohriat a nie v mikrovlnke...

zuza_bluza
29. júl 2020

Listy slezu nie su ucinne? Ma to byt kvet?

stulrajterova
29. júl 2020
nikusa789
2. nov 2020

@janamorho Prosim vas, ako ste to doriešili? My máme ten istý problém 😣

stulrajterova
2. nov 2020

@nikusa789 ak budete krémik potrebovať..kludne mi napíšte

jarmi111
17. dec 2020

@ada_dca prosim Ta , ako ste naloniec dopadli? Sme na tom presne tak isto , ako keby tam mal
Skrtiaci opasok a vyzera to ako presipacie hodiny

moniita525
17. jan 2021

Prosím vás slez nebadany list je dobré?či aké ste kupovali dakujem

stulrajterova
17. jan 2021

@moniita525 kvet je na to.

obsahuje ho krem...ak mate zaujem, mozem dodat

ada_dca
18. aug 2021

@jarmi111 Dobrý deň, pardon, už na túto stránku moc nechodievam. Nám len urológ povedal, keď mal malý 5 rokov, že veď stiahnuť sa to dá, aj keď je to tesnejšie. Že riešiť to bude, až keď by problém pretrvával aj v puberte. Syn má teraz 10 rokov. Kúpele sme od tých 5 rokov už nerobili. Problémy nemal. Len teraz už je to "veľký chlap" a je to pre neho citlivá téma, ale nesťažuje si , že by mu to robilo problémy. Tak uvidíme asi až v tej puberte.

sarahh09
11. apr 2024

@darzneba prosím vás môžete mi poradiť ako postupovať.
Treba syna kúpať každý deň? Máme ten istý problém.
Ďakujem

mariaki
12. apr 2024

@zuza_bluza treba kvet slezu. Ja som kupovala na jednej stránke, ale už sa nepamätám ako sa volal. Boli to pekné fialovo modré kvety.