Laryngitída. Máte niekto skúsenosti? Ako postupovať?

sisika
3. nov 2006

Prosim prosim,ma niekto skusenosti s opakovanou laryngitidou?
Prvy krat sa dcerka dusila,boli sme v nemocnici ked mala 9mes.Teraz sa jej zachvat zopakoval,podala som jeje Rectodelt cipok,stale mame zvlhcovac pusteny a davam jej kalcium sirup. Ako jej este mozem pomoct,ako predidem opakovaniu? Je to nakazlive/mohla to niekde dostat ako virus?

krenzelak
1. mar 2018

@marienocka89 tymianovy kremík

kondaska1
15. mar 2018

Maminky tak dnes v noci to chytilo aj nas, prvy krat v zivote, taka som bola vystrasena ze co sa deje. Spat som davala zdrave dieta a po 2 hodinach sa isiel zadusit. Takze mame fenistil, kalciovy sirup, nonstop potvorene okno a zvlhcujeme. Akurat ten kasel je hrozny, taky hrncovy, dunivy akoby prieduskovy ze kopec soplov tam ma, ale sopel pritom nema ziaden. Na ten kasel mu mam davat co? Jedna dr ze stoptusin, na pohotovosti ze mucosolvan, ze to zavisi od toho ci vykasliava. Ale ja to posudit neviem, sople nema, pred 12 hodinami bol zdravy ale ked zakasle tak akoby total zahlieneny, ani hovorit nemoze iba tak chrapti chudacik, tak teraz akoze vobec neviem 🙁 ma 3 roky

zuzkamargit
15. mar 2018

@kondaska1 kym nevykasliava tak poriadne vlhko, tak stoptussin, u nas to trvalo tak 3-4 dni, kym sme menili sirup. Posledne 2 roky ma u nas miesto uz len smrekovy sirup. A ten davame pre kazdom kasli

gabikula
15. mar 2018

nám veľmi pomáha k tomuto všetkému aj teplý olejový zábal na krk. Trochu obyčajného oleja z kuchyne zohrejem v miske - najrýchlejšie v mikrovlnke. Namočím doň klasickú vložku, priložím na hrdlo a previažem klasickou bavlnenou plienkou. Len treba dať pozor, aby ten olej nebol príliš horúci, aby sa neobarilo dieťa. Na kašeľ sme prvý deň nikdy nedávali nič, až keď trochu zvlhol, tak zvykneme dať solmucol. A čo najmenej rozprávať, plakať, šetriť si hrdlo. + vitamín C.

senta_sofia
15. mar 2018

@kondaska1 ak kasle z pozatekanych hlienov, tak ma asi skor vlhky, stoptusin tlmi drazdivy kasel, ale zaroven nebrani vykasliavaniu, ak len odkasle, ze ho nenuti kaslat stale, tak skor by som sla cestou niecoho cisto na vykasliavanie, resp. rozpustanie hlienov, skus napriklad sinupret, ten je bylinkovy.

kondaska1
15. mar 2018

@senta_sofia praveže ja neviem ci kasle zo soplov, lebo cez nostek nejde ziadny, ale pocujem ked zakasle akoby to v nom klokotalo. boli sme znova u dr a dala nam ditustat, že vraj ma suchy kasel, tak uvidim či to trochu pomože, lebo kasle nonstop
@gabikula obklad davam, dakujem

senta_sofia
15. mar 2018

@kondaska1 ci sa mu chudakovi nieco nepridruzilo... pocuvala ho dufam

kondaska1
16. mar 2018

@senta_sofia hej pocuvala ale ako na potvoru nezakaslal, ale pocuvala ho dlho. Dnes v noci celkom ok, len chudak taku horucku dostal v noci. Ale aspon sa uz nedusi. Ja tomuto nerozumiem, odkial toto nabral...

senta_sofia
16. mar 2018

@kondaska1 to je virus, cize hocikde, moj syn mava laryngitidy vzdy ako sa mu pustia sople, ma asi chudak taku uzunku trubicu, ze staci mensi opuch a katastrofa je na svete, ale inak to moze ist ruka v ruke s niecim inym, uvidis za par dni, ked aj teplota vyskocila, ci telo zabojuje alebo sa z toho vykluje nieco ine

deniss111
28. nov 2018

Mamicky,prosim poradte,alebo ma aspon upokojte..Od piatku ma dcerka zatekajuce sople,v sobotu bola tazka.noc,nedalo sa vobec spat,lezat,len pri okne ju drzat.v nedelu na pohotovosti povedali ze laryng,dnes u nasej dr mi to potvrdili a dala nam kortikoidy,lebo mala od nedele chuda zaxhripnutq..ale co ma trapi este viac,ze ked ide spinkat cez obed,vidim ze chce,aj si lahne a uklada sa,potom zacne zurit a mame zachvat zurivosti trvajuci cca 45min..neviem ju upokojit nijak...moze to suvisiet s touto chorobou?

peta3456
16. dec 2019

Ahojte je dobre na laringtidu keď dieťa je vonku v koči a spí bez cumla?

kondaska1
16. dec 2019

@peta3456 ano chladny vzduch mu urcite prospeje, nebude ho dusit, cumlik neviem ci ma nato vplyv, asi ani nie, hlavne ze dycha chladnejsi vzduch

peta3456
16. dec 2019

Mala my ma 9 mesiacov a posledný mesiac je my stále chora uz druhý krát ma laringtidu. Niejake vitamini na imunitu myslíte že by pomohli celkovo aby nebola chorá tak často? Niečo poraďte na imunitu dieťatka.