Čo pomôže dcérke, ktorá má laryngitídu?

Zodpovedané
29. mar 2019

Dobrý deň,

dcérka má laryngitídu a v noci mala záchvat. Naša lekárka má tento týždeň dovolenku. Dcéra má štekavý kašeľ, je zachrípnutá. V noci nevedela dýchať, tak sme sedeli pri otvorenom okne. Používame zvlhčovač a inhalujeme Vincentku. Okrem toho jej dávam Fenistil a Calcium.

Čo môžem ešte dať dcérke, aby sa jej polepšilo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z liekov všetko dávate dobre. Dajú sa ešte podávať Rectodelt čipky pri záchvate, sú však na predpis.

Pri laryngeálnom štekavom kašli prvá pomoc chladný vzduch určite áno. Keď však dcérka bude mať laryngeálny záchvat, nebude vedieť efektívne dýchať - je určite potrebná návšteva pohotovosti, kde dcérku buď "nainhalujú" adrenalínom, alebo podajú intravenózne lieky, to väčšinou už vyžaduje hospitalizáciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas