Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Laryngitída u 9 ročného syna. Poradíte?

viera
29. máj 2015

Dobry,
syn ma 2.den laryngitidu.Ma hrozny duty suchy kasel(az to trha usi).... ☹ Dostal na to zlty TRIFED.Viem, ze ma pit vela tekutin aj tak by som mu chcela pomoct nejakym prirodnym sposobom...Myslim nejaky caj,alebo zeleninu alebo ovocie, co by viac pomohlo??...(Zevraj napr. cesnak by vobec nemal, ked ma laryngitidu, zevraj to drazdi)..Bylinky??...Alebo nejaky prirodny recept(prikl.cibulova polievka) na to aby to co najskor odislo.Dakujem.Viera

eeffka
29. máj 2015

laryngytida je stekavy kasel, ak myslis toto. Treba mu dat kalciovy sirup za lyzicu 1x denne a olejovy zabal na krk, na latku, kapesnik, vlozku olej, nahriat v MW zabalit do satky a uviazat okolo krku, ked vychladne vymenit.
+ nad postelou sa robieva tzv mokry stan, mokre plachty aby bol vlhky vzduch, pre lepsie dychanie

Ak by mal zachvat ale je uz velky tak to nebyva take dramaticke ako u malých deti sa dava dychat chladny vzduch ( v zime balkon, teraz by to bol mrazak)a rectodel cipky

sisaha
29. máj 2015

na laryngitidu je najlepsi calciovy sirup, stoptussin a fenistil kvapky. Calciovy mozes takemu velkemu dat 2x denne cajovu lyzicku, 2-3x denne stoptussin a fenistil tiez myslim 2x denne podla vahy a veku

amadora
29. máj 2015

veľmi odporúčam jazvečiu masť natierať na hrudník. studenú masť (ja ju zvyknem len v poháriku dať do teplej vody nachvíľu nech sa lepšie natiera) natrieť na hrudník až po hrdlo, na to igelit, vreckovku a elastickým obväzom jemne obviažem hrudník. nám to neskutočne pomáha. koľkokrát skúšame všemožné lieky a bez výsledku ale toto nám zabralo vždy

ajkava
29. máj 2015

Nám napr. dr. poradila aj čokoládu alebo niečo sladké. Vraj to spúšťa hlieny. S dcérou som si laryngitídy užila až až. Inak je dobré dávať aj nejaké lieky na alergiu okrem vyššie popísaného.

enka81
29. máj 2015

moj syn ma 8 a laryngitídy opakovane. V prvom rade nasad Calciovy sirup, ten je fakt dobry, potom kym sa spustia hlieny podavaj antitussikum - Stoptussin, alebo Sinecod, je tam ta ista ucinna latka a nam pomahaju len tieto. Dalej zvlhcit vzduch, vetrat, aj tesne pred spanim vyvetrat. V noci pocas zachvatu mu daj napit tekutiny, otvor okno a vetraj. V pripade, ze si podala vsetky lieky a v noci si uz nevies rady, mozes dat este jednu davku alcioveho sirupu, vasinou su tieto stavy 2-3 dni, potom prechadza do produktivneho kasla, to je u lahsie. Vtedy ale zmen antitussika za expectorancia.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli