Liečba rastovým hormónom u 14-ročného chlapca

maminabobo
6. apr 2023

Ahojte. Čaká nás liečba rastovým hormónom, máme už testy za sebou, kde sa potvrdil deficit. Čakám ešte na výsledky MR mozgu. Len sa to celé (diagnostika) ťahá už pol roka a bojím sa, či už nebude neskoro a či liečba zaberie. Zároveň ma zaujímajú vaše skúsenosti s podávaním hormónu...v kom veku ste liečbu podstúpili, ako dlho trvalo podávanie, čo to obnáša, prípadné vedľajšie účinky a koľko vaše deti podrástli. Môj syn bude mať teraz 14 rokov, má 150cm, a za posledný rok nič nenarástol. Na druhej strane mal predtým ako sme si to všimli tráviace ťažkosti, schudol 10kg, ktoré v priebehu roka nabral späť, ale opäť stojíme...veľmi zle jedáva, mali sme vyšetrenia , gastroenterologička zistila poruchu mikrobiálnej flory tenkého čreva, liečba via-menej žiadna....Dúfame, že keď sa pomôže rastu, začne aj lepšie jesť, že mu bude chutiť ako iným pubertiakom....Ďakujem za prečítanie a za vaše skúsenosti a príbehy.

anjelicek26
6. apr 2023

Ak nema uzavrete rastove strbiny, tak chlapci rastu aj do 17 rokov...ale ano kazdy den zavazi... moj ma o dva mesiace 13 a ma 148 cm a je brutal maly proti kamaratom. On ale deficit nema... podla mna poruchu vstrebavania criev rastovy hormon nejako nevylepsi, len bude hladnejsi...uvidite este... pridaj sa do skupiny nase dieta rastie pod 3 percentilom... su tam viacere deti, co beru rastovy hormon...

maminabobo
autor
6. apr 2023

@anjelicek26 dakujem za odpoved, pozriem tú skupinu