Lymská borelióza. Máte skúsenosti s touto chorobou?

chrustik62
30. jún 2011

Ahoj milé mamičky.
Koncom apríla som nášmu Šimonkovi našla pod kolenom kliešťa a tým to všetko začalo. Asi po dvoch týždňoch sa mu na tom mieste objavil červený fliačik, ktorý so zväčšoval a aj sa mi sťažoval na bolesť v kolene ☹ . Fliačik sa rozšíril po celom obvode kolena a po troch dňoch užívania antibiotík pekne zmizol. Aj krvné testy mal negatívne, tak som sa aj potešila, že to bola len nejaká obranná reakcia tela 🙂 , až kým sme nešli po mesiaci na kontrolne odbery. Testy boli pozitívne a pani doktorka mu diagnostikovala Lymskú boreliózu 😢 . Nasadila mu ďalšie antibiotiká na tri týždne. Teraz už len musíme dúfať, že zaberú a hodnota klesne.
Niečo o tejto chorobe som si vyhľadala na nete ale rada by som poprosila o vaše skúsenosti s touto chorobou a predovšetkým s jej liečbou. Za odpovede vopred ďakujem.

gajdy2
15. apr 2015

Ak by ste mali trošku času, prosím vyplňte dotazník k práci. Ďakujem https://docs.google.com/forms/d/1UWwakIIzef7dGH...

mirkavh
8. aug 2016

@lucenecchata a vam to pomohlo? Dakujem

lucenecchata
24. aug 2016

Ano,protilatky vzdy ostanu v tele ale uplne maly pocet...

mijo53
24. aug 2016

@oliinka je to dosť, lebo pozitívna hodnota je už asi pri 22 či 24? nepamätam, tiež som mala 220 a to bola katastrofa

mijo53
24. aug 2016

@amdeis a to si počas 2 rokov nemala žiadne bolesti, lebo mne zistili po pol roku a už som skoro nemohla chodiť, postaviť sa z postele, vystúpiť na autobus, klby na prstoch mi opuchli, hodnotu som mala 220

amdeis
24. aug 2016

@mijo53 boleli ma trochu bedrove klby, ale to bolo nic oproti tej smrtelnej unave, ktoru som mala a velke bolesti hlavy. Ale k Dr. som sla kvoli objavujucemu a mmiznucemu flaku raz na jednej nohe, raz na druhej. Boli z toho jelen doktori, lebo pri borelioze to ma na jednom mieste a mne to striedavo mizlo a objavovalo sa inde.

sodarik414
27. sep 2016

@lucenecchata Dobry vecer.Mozem sa opytat ked mam uz nasadene antibiotika tak mozem popri tom brat tie lieky ako vy?Uplne ste sa z toho dostali.Lebo kazdy hovori ze to je uz dokonca zivota.Tak mam strach.Vopred dakujem za odpoved.

lucenecchata
28. sep 2016

@sodarik414 ziadne antibiotika pri tej liecbe nesmu brat.ptotilatky v organizme ostanu ale velmi male ciast.

sodarik414
29. sep 2016

@lucenecchata Takze po vysadeni atb si to mozem nasadit na doliecenie alebo uz radsej nie.Ci sa mam poradit s nejakym odbornikom?Dakujem pekne.

lucenecchata
4. okt 2016

Ja som vysad.antibiotika a liecila som sa s tymto metodom

sodarik414
6. okt 2016

@lucenecchata Dakujem pekne☺

marissenka
20. okt 2016

@oliinka ako ste dopadli ?brali ste antb?náš malý mal tiež za uskom a potvrdilo sa to....

oliinka
20. okt 2016

@marissenka ano brali sme ich dlhsie a uz sme ok

marissenka
20. okt 2016

@oliinka my sme 3 tyzdne..potom bol odber ok,..len sa mi zacal stazovat na bolesti hlavy..vasu nebolela?boli sme uz aj u neurologa,ten nic nezistil. 😒

oliinka
21. okt 2016

@marissenka bolela aj bolieva

erulka77
29. okt 2016

@mijo53 ja som mala 947

tara
2. nov 2016

Dievčatá, ako dlho mizne fľak po borelióze. Mne sa po ATB trochu zmenšil a opuch už nemám žiadny. Ale stále tam ostáva viditeľná asi polovica fľaku....je to normálne?

ekyna
2. nov 2016

ja som mala boreliozu 10rokov dozadu. Chytila som ho v Bratislave, v parku na pokosenej trave, ale musim podotknut, ze aj ked som ho mala na nohe len dve hodiny, dost som donho rypala, kedze som najprv nevedela ze je to kliest. Az ked zacal hybat nohami... a zrejme vypustil co mal. Po dvoch dnoch cervene koliesko, nastastie, lebo nie kazdemu sa to spravi, isla som na infekcne. Odber mi nerobili, pretoze borelioza v krvi nie je hned, ale az po niekolkych tyzdnoch. Dostala som atb na dva tyzdne a ze to boli tie najhorsie ake som kedy mala. Koliesko sice zmizlo, ale bolo mi z nich neskutocne zle od zaludku a nehovorim ako mi znicili imunitu. Pol roka som chodila na pichanie bielych krviniek do zily, aby sa mi imunita dala do kopy. Prekvapive je, ze ked mi robili po niekolkych tyzdnoch krvne odbery, tak mi nenasli protilatky na boreliozu, takze sa vlastne ani nevie ci som ju mala alebo nie. Nastastie nasledky nemam ziadne...teda dufam, ze sa uz neprejavia. Okrem strachu z kliestov :D

tara
2. nov 2016

@ekyna Ja som podobne na tom ako ty. Nieco ma ustiplo v septembri, ale kliest to nebol. Najprv len taky stipanec ako od komara a asi o dva tyzdne koliesko cca 7cm. Potom na dva dni flak vybledol a o dalsie dva dni bol vacsi, asi 12cm. Tak som rychlo utekala na infekcne. V pondelok som volala o vysledky a vraj negativne a ze to necakali, kedze stipanec bol ako z knizky. Zatial beriem ATB 9.den a mam pokracovat dalsich 11 dni a znova prist na krv. Takze borelioza sa nepotvrdila, ale ATB mam vraj preventivne uzivat. Preto sa pytam aj na ten flak, ktory ostal, aj ked je trocha svetlejsi a odpuchol....

ekyna
2. nov 2016

@tara ja som pocula uz o pripade, kedy maly chlapec dostal boreliozu po postipani komarom

sodarik414
12. máj 2017

@lucenecchata Dobry den.Ten drugs imun,regalen a vironal treba brať v jeden mesiac a všetko spolu?A po jednom mesiaci k tomu ten čaj a striebro alebo uz len caj a striebro.Ďakujem.

nikijur
14. sep 2017

Prosim vas je toto priznak boreliozy? Postipal.ma v lese nejaky komar.alebo muska a takto mi to spuchlo na nasledujuci den dva tyzdne to trvalo kym to bolo lepsie ale stale mam v mieste vpichov dva flaky akoby modriny....mam ist na krv a zisit ako na tom som lebo krv mi vralu asi tyzden dva dozadu ale len kvoly preventivke od postipania presli takmer dva mesiace

violet77
14. sep 2017

@nikijur urcite bez k dr, zoberie ti krv a spravi vysetrenie na boreliozu. Myslim ze krv pri preventivke nestaci, treba priamo na borelu.

violet77
14. sep 2017

@nikijur mne brali do dvoch ampuliek krv. Jednu na borelu a jednu na preventivku.

marissenka
14. sep 2017

@nikijur a zväčšuje sa to?Alebo mizne a objaví sa zas? Videokamery sa dá až po mesiaci,až nie dvoch ževraj zistiť z krvi.

marissenka
14. sep 2017

bože to čo.mi mobil zas napísal??
@nikijur teraz až čítam,že ťa foto je z dvoch dní po vpichu...To asi nebude borelka,ale nikdy nevieš.daj si vziať krv.drzim palce

nikijur
15. sep 2017

@marissenka to bolo hned po ustipnuti vyse tyzdna sa to liecilo kym sa to vstrebalo teraz.mam take flaky akobymodrinypresne v miestach ustipnutia

mimida
21. nov 2017

Pridávam moju skúsenosť s boreliózou. V júni sa mi objavil fľak erythema migrans a ďalšie príznaky. Spolu som brala ATB 5 týždňov v kombinácii - tri druhy plus iné lieky podľa pokynov dr. Ďurovskej. Zároveň som konzultovala s viacerými lekármi. Rozhodla som sa nepokračovať v ATB liečbe. Pokračujem alternatívnou liečbou. Ja som sa totiž cítila psychicky veľmi zle kvôli tomu, že beriem toľko atb a s výhľadom, že budem tie ATB brať možno roky. Nebola som s tou liečbou vnútorne stotožnená. Bála som sa, že mi ešte viac uškodí. Psychika ovplyvňuje veľa. Preto si myslím, že hoci možno niekomu dlhodobá liečba antibiotikami pomôže, verím, že mne by nepomohla. Momentálne sa cítim dobre. Fungujem normálne, rodina , práca. Mravenčenie, tŕpnutie, zášklby svalov, ani bolesti už nemám. Denne používam ako antibiotikum oreganový olej, vitamíny a iné esenciálne oleje. Plus sauna a lymfodrenáž.

7trisha7
28. aug 2018

@miskakyska stará konverzacia, ale čítam si teraz o tom keďže pre mňa to je aktuálne... veru to "ževraj" je na mieste, lebo ja som kliešťa mala naozaj pár minút a z krvi mi borelioza vyšla :( takže 24h že musí byť prisatý je naozaj iba "ževraj" .. otras tie hnusné kliešte achjaj