Má môj 20 mesačný syn zápal priedušiek?

vladkabalazova
28. apr 2022

Ahojte pred týždňom z ničoho nič môj 5 ročný syn začal kaslat teplotovat bola som snim v pondelok u dr.a je vraj zahlieneny tak inhaluje ambrobene a isonisoprine užíva a druhý menší syn ochorel od neho je tomu už 3 dní ale dnes mu začalo hrozne piskat na priedušky a moc sa bojím inhaluje tiež ambrobene a užíva isonisoprine čo myslíte vy?

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@vladkabalazova prosím vás poraďte mi čo by mu mohlo to pískanie trocha prestať aspoň do rána kim snim nepôjdem k doktorke kúpila som im aj proeduskovy čaj okrem toho majú sipany materina duska baza čierna a ešte k tomu mu potieram prsny balzam na hruď kúpila som aj inhalator aby k tomuto nemohlo dôjsť že sa skorej uzdravia a nechápem bojím sa mám obavy že ma zapal priedušiek

mima1
28. apr 2022

Na noc daj fenistil kvapky. Moj tym teraz presiel. Zapal priedusiek Dr dala atb a uz je celkom fit.

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@mima1 aha dobre dám teda

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@mima1 a do nemocnice ste nemuseli ísť??dúfam iba aby nemal zapal priedušiek a ak aj ano čo je pravdepodobne keď mu píska že mu predpise ant.a že sa doma vylieči lebo mám inhalator čo som pred nedávnom kúpila starsy sa tiež sťažuje že ho bolia priedušky

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@mima1 a neuškodí mu to tie kvapky?lebo inhaluje ambrobene a vincentku akurát pred hodinou inhalovala a plus k tomu užívajú isoprinosine

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@vladkabalazova deťom nebolo nič najprv začal starsky pokaslavat na druhý deň ho ako zrušiť od kašli a malý tiež tak isto večer začal pokaslavat na druhý deň ráno kašeľ riadny neviem ako a z čoho takto otrasné ochoreli

gabika128
28. apr 2022

@vladkabalazova ten fenistil určite daj. A zajtra ku Dr nech popočúva a dá ATB ak treba. Ak by sa stav horšíl tak na pohotovosť.
Starší na jesen doniesol so škôlky RSV vírus, ten spôsobuje aj zápal pľúc a tiež môže byť ten nástup rýchly. Starší ho prešiel iba s kašlom a klasickym sirupom od kašľa, teplota 1 deň. Mladšia mala kašeľ a zápal pľúc.

mima1
28. apr 2022

V nemocnici sme neboli. Par mesiacov nazad sme boli no to mal uz zapal pluc. Fenistil mozu. Ale rano isto dr

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@mima1 dala som mu fenistil 12 kvapiek zatiaľ.mu už nepiska

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@mima1 ano určite pôjdem

mayka730
28. apr 2022

@vladkabalazova môžu mu chrčať hlieny to neznamená že ma zápal priedušiek ..ak je zahlieneny ..mojej chrcali aj “zapiskli”hlieny aj 10dni v kuse u doktora som s ňou bola 2x a nemala zápal ..učíte nestresuj .🙂 prajem skore uzdravenie ani s tým inhalovanim to nemusíš preháňať neboj tak ako to prišlo tak aj choroba odíde 🙂 len nie hneď človek by chcel aby sa detičky vyzdraveli ihneď poznám to …;) chodte k dok.nech urobí crp nech ho ešte popočúva

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@mayka730 ďakujem krásne áno naisto pôjdeme k DR.v pondelok keď som bola so starsym synom tak ho popocuvala zobrala crp a nemá zapal ale dnes sa sťažoval na priedušky že ho to boli strašne pri kaslani ja sa modlíme a dúfam že menší nebude mať zápal a aj keď áno tak mierny a aby sa doma vyliečil čo najskôr a aj starsy už aby boli zdravý

simik19
28. apr 2022

@vladkabalazova skuste bravcovu mast natriet na hrudník, mne sa to velmi osvedcilo 🙂

luciat38
28. apr 2022

@vladkabalazova môj syn to tiež mal, pískalo mu,mal len 9 mesiacov vtedy...museli sme ísť do nemocnice, tam zistili, že ma vírusových typ bronchitída, takže inhaloval. Keby mal bakteriálnych tak sa podávajú antibiotika. Určite odporúčam ísť k doktorke,čo najskôr,aby sa to podchytilo, kým to "neprejde" až do zapalu pľúc. Detičky pri bronchitíde akoby dýchajú bruškom,nie "hrudnikom" a majú rýchlejší tep. Veľa zdravia prajem..

vladkabalazova
autor
28. apr 2022

@luciat38 ďakujem krásne