Má niekto skúsenosti s kiahňami v dojčenskom veku?

majkahudcek
12. jún 2013

moja mala ma 3,5mesiaca,v sobotu sme boli v styku so synovcom / 9meascnym/,ktory sa vcera vysypal kiahnami,čiže infekciu už v sebe mal. My sme navyše boli v pondelok zaočkované do obidvoch nožičiek. Mám sa bať dakej rekacie? čo ak aj moja bude mať kiahne?ma niekto z vas taku skusenost?? take malemimčo s kiahnami???dakujemeem

gabinecka_
12. jún 2013

maličká by mala byť ešte chránená od teba. Nemala by to dostať. Inak aj my sme týmto prešli, že sme prišli do kontaktu s neterou, ktorá sa vysypala,ale moja to nedostala - mala vtedy asi toľko čo tvoja. Kojíte sa?

danim
12. jún 2013

moja neter bola plne kojena a vo veku 4 mes dostala kiahne od brata, ktory ich doniesol zo skolky. zvladla to vyborne. ale to oni boli spolu denne. vy ste ako dlho boli spolu ? von ci dnu ??

ivuska6
12. jún 2013

ked ich ma dostat tak ich dostane male deti to lepsie znasaju ako vedsie moj v skolke ked mali kiahne vsetky deti tak on nedostal a to ma oslabenu imunitu a take sople tie stale nanho lezu 🙂

babul83
12. jún 2013

Môj dostal ako 6mesačný , bol ešte plne kojený. Ale dostal ich od bračeka škôlkara. Znášal to oveľa lešpie ako starší.

michalag
12. jún 2013

vobec nie je pravda ze je chranena od matky, to plati len pokial je zena tehotna. Nasa to dostala ako 10,5 mesacna a dr. nam vtedy vravela ze uz mali pripady kedy mali aj 5 tyzdnovych drobcov s kiahnami
U nas to mala znasala s vysypom snad vsade s 4 dni mavala horucky a nebolo to jednoduche, ale treba si povedat ze kazdym dnom je to lepsie.
Uvidis do inkubacnej doby 14-21 dni by si mala vediet potom je uz mala pravdepodobnost, iba ak by ste sa opat s niekym stretli co ma kiahne

cerez
12. jún 2013

Neterka dostala ako 4 mesačná od svojho brášku, ktorý v tom čase chodil do škôlky. Neterka to znášala lepšie ako jej starší brat. Takže aj keď sa píše, že je dieťatko chránené prvých 6 mesiacov, toto pravidlo na 100% neplatí.

dionyzka
12. jún 2013

ako prevencia asi na kiahne nic neexistuje. Ak ich dostane budes musiet bojovat, ale zbytocne nestresuj s tymto lekari maju dostatocne skusenosti.
Skor by som sa bala ockovanie + kiahne, to by mohlo byt nebezpecne, ale klud mas 7 - 21 dni inkubacnu dobu, to ockovanie medzitym dietatko trochu uz spracuje. Horsie by to bolo zaockovat dieta a na druhy den hned kiahne.

... inak my sme dostali kiahne pri zapale pluc, 2 rocne dieta a zvladli sme to bez nemocnice. Je to velmi individualne.

aristka
12. jún 2013

zhodujem sa s tým čo píše dionyzka....ak nebola reakcia na očkovanie a kiahne majú nejaký čas kým sa prejavia ,ale môže alebo nemusí to spôsobiť ťažší priebeh kiahní,lebo telíčko je oslabené očkovaním,ale aj vekom dieťaťa,možno nejaké teplotky,ale nie je to nič z čoho treba stresovať a dr.ti to podrobnejšie vysvetlí 😉

olinkabrs
12. jún 2013

Ahoj, aj moje dievčatá dostali kiahne ako ani nie štvormesačné od bračeka, ktorý ich doniesol zo škôlky. Jedna ich dostala po asi týždni po synovi a druhá o 5 dní na to, takže jedine to bolo zlé, že sa to vlieklo a dlho sme nechodili von. Môj osobný názor je, že som rada,že už to máme za sebou🙂 znášali to úplne v pohode, nepamätám si žiadne komplikácie a boli na tom oveľa lepšie ako 5-ročný syn.🙂 Veľkávýhoda pri takých bábätkách je, že ešte nevedia "načo majú ruky", takže sa neškrabú, čo je pri väčších bábätkách horšie, ich ustrážiť. Takže podľa mňa sa nemusíš až tak stresovať. Myslím si, že pri kiahniach platí, že čím starší ich človek má,tým horšie.

sympa1
12. jún 2013

Moja dostala kiahne ako 8 tyzdnova od sestricky . Mala ich podstatne menej ako staršia dcérka , bala som sa ze bude umrncana ale vôbec, kedže sa ešte nevedela ani poskrabat . Zvládla to výborne . A mala to za sebou , odvtedy uz v škôlke každým rokom ide vlna kiahni uz ich viac nedostala . Čiže aj v takomto malom veku sa imunita spravila na cely život 🙂

saza007
12. jún 2013

Prave cakam, ci ich moja 3 mesacna dostane, syn mal pred dvomi tyzdnami 🙄
Vraj ak ich dieta dostane v takom skorom veku, tak si nevybuduje dostatocnu imunitu a potom neskor ich moze dostat este raz 😖 Ale to je asi individualne.

kingstonka
12. jún 2013

poznam dvojmesacne plne kojene , co kiahne dostalo do starsieho surodenca... ale mozno vas to obijde- ak to dostal v uotorok , tak najinfekcnejsi bol v pondelok, mozno nedelu- v sobotu to este mohlo byt ok. ( aspon z toho , co som ja vycitala o kihnach)

matozazzo
12. jún 2013

Prvykrat sme prisli do styku s kiahnami, ked mala dcerka asi 3m, bola plne kojena a nedostala ich, druhykrat ako 1,5r, nekojena a mali lahucky priebeh, ziadne teploty, dokopy 50 kiahni, ani velmi nesvrbelo, v strdu sa objavila prva kiahna a cez vikend uz chrasticky, do tyzdna jej skoro vsetko zmizlo... Je dobre dat vit. C a B alebo probiotika na podporu imunity a moznoze vobec nedostane, uvidis, inkubacna doba su 2-3 tyzdne.