Mal aj váš novorodenec pruh na pupku?

honey61
23. sep 2012

Synovi sa asi urobil pruh na pupku, mate s tym niekto skusenost??? zmyzne to same alebo sa to riesi chirurgicky....

marisenka
23. sep 2012

Pruh treba dat oper\ovat cim skor lebo len tak nezmizne.Prave naopak sa pri zatazi alebo placi,kaslani bude len zvacsovach.Ja osobne mam s tym skusenost.Takye treba ist cim skor na chirurgiu.Asi som Vas velmi nepotesila ale je to tak bohuzial.Marisenka

katka1981
23. sep 2012

Obidve bratove deti, dcerka aj syn pruh mali, a preslo im to same. Kamoskina dcerka mala silny a tiez sa jej to same zlepsilo. Podla mna je to individualne a treba aby to posudil chirurg, popripade viaceri.

mimikas
23. sep 2012

Moj malý mal tiež pruh a sam pupok sa mu vtiahol, akú mu zosilnivali brušné svaly tak sa mu aj pupok zmensoval a teraz ho ma už normálny. Nám na chirurgii povedali že aj sa tí dá pupok vtlačiť a je tam akoby vzduchová bublina je to v poriadku, problém by bol len ak by ten pupok bol tvrdý, nedal sa vtlačiť a dieťa by velmi plakalo. Ale väčšinou sa tieto hernie hoja samé.

jarus74
23. sep 2012

chod na chirurgiu ,chirurg vie predsa kedy co pomoze niekedy staci naozaj len prelepovanie ale ak je to v horsom stadiu treba operovat ja som bola tiez so synom nie je to narocna operacia v nemocke si max3 dni nam operovali naraz na pupku a na vajicku...netreba cakat chod na vysetrenie kym to nebude horsie ...

ludka140281
23. sep 2012

presne to ma kamaratkina dcerka ma teraz dva roky a o par dni idu na operaciu...kludne jej napiš(lussyanna) je tu na mk

luci29
23. sep 2012

Moj 6-mesacny syn ma tiez pupocny pruh od 4. tyzdna. Konzultovali sme to na detskej chirurgii, kde nam to kazali prelepovat naplastou typu Omnipor od Hartman alebo Betapore a to tak, ze zatlacim pupcek a prekryjem ho kozou v okoli pupceka, az vytvorim take "zvrasnenie", a prelepim. Je to ucinne, narozdiel od metody, ktoru doporucuju pediatri, a to napr. prelepovat do kriza a vlozit na pupcek pod naplast napr. mincu!!! Synovi sa uz pupcek takmer na 100% vtiahol, a to ho mal tak velmi vyklenuty, ze som neverila, ze sa to niekedy napravi bez chirurgickeho zasahu. O dva mesiace ideme na kontrolu, dufam, ze poslednu.

tynamartina
24. sep 2012

môj malý mal tiež pruh a iba mu to lepili a upravilo sa mu to samé takže je to individuálne podla závažnosti

timka2
22. júl 2013

moja ani 2 mesačná dcéra má tiež pruh na pupku ☹ , mám ísť na chirurgiu, lepim jej na pupok mincu, doteraz som jej dávala ten malý vrchnáčik z kojeneckej fľaše ako mi povedala detská lek. no minca zaberá lepšie; ukľudnili ste ma že sa to vie zahojiť a nie stále treba zákrok 🙂

ribelina
22. júl 2013

Moja neter to mala, skoro do 9 mesiacov, nosila to prelepené a nakoniec netrebalo žiadnu operáciu.

nicebaculka
22. júl 2013

moja mala ma pruh od vtedy ako sme prisli z porodnice... nuz nevstrebalo sa jej to takze nas tento rok v oktorbri caka operacia

yuriko
22. júl 2013

Ja som ako dieťa mala pruh. Operovali ma keď som mala 10 mesiacov.

althejka
22. júl 2013

Syn tiez mal pupcek vonku,ale upravilo sa to casom same bez prelepovania 🙂 ked prestal plakavat z kolik, pekne sa vtiahol

misakubackova12
24. sep 2019

Dievcata ja mam 14 mesacneho synceka a od narodenia ako mu odpadol kyptik na pupku sa mu pupok nestahoval pekne detska doktorka mi kazala pupok lepit leukopurom a vatou🙄 a nepomohlo mu to tak nas poslala ne chyrurgiu tam nam povedali ze uz len operacia lebo sa mu to uz nestiahne strasne sa bojim uz teraz ideme 4teho oktobra boze chudacik