Malá má stlačené prsty na nohách. Čo s nimi?

miska40
9. mar 2011

Ahojte mam taky mali problem .Mam dcerku ktora ma 2 rocky na nozickach ma akokeba stlacene prsteky na nohach boli sme aj u ortopeda no ten my povedal aby som jej prsteky lepila leukoplastom striedavo.To by bolo v poriadku ked to ma zalepene je to ok akonahle jej to odlepim znova sa jej to da na kopu som z toho nčstastna ak vie daktora z vas porade my prosim .Dakujem

mihriban
9. mar 2011

Ahoj... ja si myslim, ze z toho vyrastie. Pamatam sa, ze moj synovec mal take srandovne stlacene prsteky na nohach, ako keby na preskacku 🙂 jeden do hora, jeden dolu.... vyrastol z toho, ani to nijako neriesila segra

ali27
10. mar 2011

@miska40 ahoj, tak my mame to iste.... boli sme aj u ortopeda, nakazal samozrejme ortopedicke kvalitne topanky a zatial nic viac neriesit, maximalne masaze chodidielok a tiez tie leukoplasty. ale malej to nedavam, cakala som ze ked zacne chodit, tak sa jej ta nozka nejako spravi, ale zatial nic. nestazuje sa, ze by ju boleli nozky v topankach. tak ju nebudem trapit. v neskorsom veku sa tieto veci vraj daju operovat. tak az raz jej to bude vadit, ze ju tlacia prsteky v lodickach 🙂 alebo bude mat nejake ine problemy, tak jej lekari pomozu, alebo sa to mozno samo upravi.... mala ma postaveny druhy palcek cez treti na oboch nozkach a dalsie podla toho ohnute smerom k palcu. a je to asi dedicne, ma to moja babka. hovorim si, su aj horsie veci...

miska40
autor
10. mar 2011

@ali27 Ahoj som rada ze si sa my ozvala a ake prosim ta mam davat malej masaze ved ja malej kupujem len kvalitne boty a vobec nechapem preco sa jej to spravilo

ali27
10. mar 2011

@miska40 nasa to ma od narodenia... a tvojej dcerke sa to urobilo az neskor?
tie leukoplasty musis lepit asi nejaku dlhsiu dobu, aby to malo efekt.... kym si prsteky same nezvyknu ako maju spravne stat a rast.
co sa tyka tych masazi, tak jednoducho rozmasirovavat pravidelne kazdy den nozku smerom od paty ku prstekom. aby si postupne uvolnovala slachy...

miska40
autor
10. mar 2011

@ali27 ja som to zbadala ze tie prsty idu dako na seba ked mala asi 7mesiacov mala sa my narodila malinka mala len 1,90 takze v brusku mala dost miesta pokusim robit masaze uvidim aky to bude mat efekt a samozrejme lepit viem ze to potrva urcity cas kym sa to napravi papa

timusi
10. mar 2011

Ahoj. Myslím, že sa netreba báť. Ja som navštevovala so staršou dcérou ortopéda 2 roky. Niekto tu písal o operácii - to na upresnenie je len v krajnom prípade(myslím).Mne sa dcéra narodila s vytočením nožičiek v členkoch do vnútra. Samozrejme jej pršteky utekali, kopili sa na seba. Cvičili sme vojtovú metódu, rehabilitácie a nakoniec ako pár týždňovému bábu jej dávali sadrovú dlahu na jednu nožičku(2x) a neskôr nám robili v BB plastové dlahy na suchý zips. Až by toto nepomohlo, hrozila operácia. Našťastie bolo všetko v poriadku. Dcéra má už takmer 10 rokov, pršteky v poriadku(tým sa vlastne extra nevenovalo). Určite by som doporučila ortopedickú obuv, nám značne pomohla. Tiež je asi vhodnejšia taká, kde je fixovaný aj členok- nožička si lepšie udrží prirodzenú polohu vrátane prštekov. Určite by som nedávala nízke topánočky, aj v lete sme mali sandalky s fixovaným členkom.

sandri
27. máj 2017

@miska40 ahoj, mamnabatko s podobnym problemom. Stvrty prst na oboch nohach ma zahnuty pod treti. Zlepsilo sa to tvojmu dietatku casom? Dakujem.

laurita285
27. máj 2017

ja to tak mám doteraz, aj prsty zahnuté a nemám z toho žiadnu životnú traumu ani zdravotný problém :D

sandri
27. máj 2017

@laurita285 dakujem za tvoj prispevok. Neprekaza ti to pri chodzi a v topankach? To su moje jedine obavy. Lebo tym, ze ten stvrty prstek sa vsuva pod treti (je vykriveny v klbe) tak ten treti je vyssie ako ostatne prsty.

laurita285
27. máj 2017

@sandri nie, ani v lodičkách ani v ničom. Som fakt 100 % bez ujmy odhliadnuc od môjho chlapa, ktorý sa kde tu občas na nich pobaví a napráva ich 😂

sandri
27. máj 2017

@laurita285 dakujem ti! Ai prvy clovek, ktory ma takyto problem, nikde som sa o tom nic nedocitala, tak si ma potesila. Maly je chalan, takze lodicky nehrozia 🙂