Malá máva celodenné štikútky. Čím to je?

tamarka1
25. máj 2009

Ahojte maminky, nemate niektore podobnu skusenost? Moja mala, 19 mes., mava celodenne stikavky. Proste zacne vacsinou podvecer a potom stika na druhy den od rana, kazdu chvilu, aj 9 krat do vecera. Boli sme aj na rtg branice, ci ju nema zle klenutu, ale nastasie vsetko je v poriadku. Lekarka mi vravi, ze to nic nie je, ale mna to dost znepokojuje... Mava to tak dva, tri krat do mesiaca.
Dakujem za rady

janinah
26. máj 2009

to je dlho, u dospelých sa pri takých prípadoch podáva jeden liek,tak možno aj u dieťatka by sa niečo malo podať

veroduan
26. máj 2009

ahoj, môj malý /23mesiacov/ mal ako malinký viackrát za deň dosť silnú štikavku, úplne ho mykalo celého, máme aj tichý gastroezofageálny reflux, tak to sa pripisuje tomu..
ale teraz to už máva zriedka...tak asi sa z toho vyrastá.. 🙂

bubba
26. máj 2009

ja som to mavala cele detsvto bolo to hrozne ked to zacalo a nemohlo to skoncit to nielen ze ma uz z toho bolela branica ale aj po psychickej stranke som to znasala velmi zle ekdze to bolo velmi iritujuce....ani nevem kedy mi to prestalo a stikam raz za uhorksy rok ale presne tak ako kedysi...cely den sa toho nemozem zbavit.a nechapem preco mama somnou nesla k dr ked tak nad tym uvazujem 😅

tamarka1
autor
26. máj 2009

janinah aky liek, doktorka mi nic nenavrhla... normalne ste ma vyplasili... my po gastro stranke sme uplne v poriadku... ale aj mna to znepokojuje... len nechcem malej sposobovat bolest z nejakych mozno uplne zbytocnych vysetreni, chodime k velmi uznavanej destskej lekarke, a snazim sa jej doverovat, myslim, ze keby mala co najmesie podozrenie, ze by nas poslala na vysetrenia, ale vravi, ze to nic nieje...
mozno k nej este predsa len zajdem, ak sa to bude zhorsovat

cicenko
26. máj 2009

ahoj maminky, ckanie je sposobene podrazdenim nervu vagu, bud je to, ked je dieta prepapkane, ale niekedy aj pri neurologickych diagnozach...ale nas maly ckal uz v brusku, ked mu bola zima, ked som sa po natierani bruska neprikryla...teraz cka aj ked je mokry... 🙂

denisocka
27. máj 2009

my sme čkali vela kvloli refluxu - slabemu

tamarka1
autor
27. máj 2009

denisocka a ten reflux sa Vam zrejme prejavil este ked ste boli mlainky, nie??? Mohla by to mat zrazu az teraz, jej to zacalo tak od 15 mes. Reflux je, ked vracia spat mliecko alebo potravu, nie? Ale jej vobec nic po tejto stranke nie je... co to znamena skryty, alebo slaby reflux??

tamarka1
autor
27. máj 2009

tak maminky uz som si vsetko precitala o refluxe, tak som v obraze... uvidim, ako to bude prebiehat u nas dalej a podla toho sa rozhodem, ci pojdeme na gastro...

katka.m
28. máj 2009

Aj môj má raz za čas taký deň, keď štikútka. Ale nie cez noc.

tamarka1
autor
28. máj 2009

Ahoj katka, ani mala nestikutka v noci. Ako casto to mava, myslim do mesiaca a kolko krat za den stikutka? Dakujem