Mali aj vaše deti len málinko kiahni?

inguska3
10. máj 2014

Mame kiahne tri dni-vyhodili sa len dve,zevraj to moze byt kvoly tomu,ze berieme imunor-povedala doktorka...ale dcera je riadne chora,sople,kasel,bolesti hlavy,teplota...citala som,ze sprievodne javy su ako pri chripke....ale chcela som vediet ci aj vase deti mali takto malinko kiahni??? Dakujem

sonazitnanova
10. máj 2014

Dobry den ano kludne moze mat dieta aj malo kiahni moj starsi syn mal hadam 5 dokopy a mladsi ked to dostal tak mal vsade ono to moze byt vekom starsie deti nemusia mat vela aj mozu 🙂

vianne
10. máj 2014

moze byt...syn mal v lete kiahne...vyhodili sa mu 3 vyrazky na cele, mal telploty do 39 °C, cca 2 dni, bol apaticky...potom sa mu vyhodili etse asi 3-4 na rukach, dlaniach. boli sme aj u koznej, povedala, ze teploty a vyrazky vcelku svedcia pre kiahne. ale kedze bral ribomnunila a terapiu od alergolociky, vraj deti s imunoliecbou mozu mat len velmi slabe priznaky...takze mozu to byt kiahne.

saska.t
10. máj 2014

ano moze byt,ale slaby vysyp moze znamenat,ze si nevytvori imunitu na cely zivot,kedze Virus neprebehne "plnohodnotne "
takze po par rokoch moze opät chytit kiahne...tiez som mala 2x a moja Mama po 50 rokoch tiez-chytila od mojich deti....

elka123
11. máj 2014

Ahoj.Tiez som pocula,ze slaby vysyp moze znamenat,ze sa mozno raz vratia.Co si myslim moze a nemusi byt.Moje deti mali v jeseni kiahne.Najstarsia mala asi 20mini bodiek po tele,mladsia mala "normalne" a 4mes.babo malo az 0,5cm pluzgiere.Takze si myslim,ze u kazdeho to prebieha inak.V tom case deti nebrali ziadne vit.na imunitu.

babulina
11. máj 2014

Dcera mala tiez len 5 kiahni,za to syn asi 200, kedze po nom ich znovu nechytila a to boli doslova nonstop spolu tak snad uz ich zase nedostane

kajkamiskamartinka
11. máj 2014

tak ja mám tri dcéry najstaršia bola obsypaná celá stredná dostala len dve kiahne a najmladšia tiež celá vysypaná

tenerifka
11. máj 2014

Mladsia mala asi 4-5 vyrazok, bez horucky ci inych priznakov. Starsia bola cela obsypana, mala celkovo neprijemny priebeh s horuckou, a pred mesiacom(po 8.ich rokoch od kiahni) dostala pasovy opar(co je tiez zapricinene virusom kiahni), tak to bude asi individualne

ajdika
11. máj 2014

ahoj, u nás doma postupne mala dcérka kiahne (mala ich dosť), na to ich dostal manžel, ten bol na tom strašne, mal ich všade, vysoké teploty...a nakoniec ich dostal aj syn, ale tiež mal do 5 kiahní, hnisavý len jeden, aj to nič moc. Ja som ako malá mala tiež len presne 4 kiahne, a teraz som ich nedostala znovu, takže to vôbec nemusí byť, že sa musia vrátiť. Ale doktorka si pri synovi dala k diagnoze otáznik, kedže ich mal tak málo.

dahra
12. máj 2014

No moji obaja mali v januari podobne, syn len zopar, mala trochu viac aj vacsie, ale bez teploty a svrbenia. Pamatam si, ze takto to prezila moja 10 rocna segra, kym ja o tri roky starsia som lezala bodkovana v horuckach 3tyzdne. Ked mali moje deti kiahne nechytila to. Najlepsie je na tom moja mama, ta tvrdi, ze kiahne nikdy nemala, ale nechytila ani pri nas, ani ako ucitelka medzi detmi za cely zivot. Domnievam sa, ze ich prekonala vo veku 4 rokoch so svojou vtedy polrocnou sestrou, ktora je dodnes poznacena jazvičkami. asi si pri nej a tych starostiach ani nevsimli, ze starsia to ma tiez. 🙂 Inak pred par rokmi mala pasovy opar, to znamena, ze tie kiahne prekonala a ten virus "ulozeny v mozgu" a prejavil takto.

jankako
12. máj 2014

No aj moja mala asi 10 ks,ani nie.na ruke pár a pár na ramene.ale príznaky žiadne.ale že ked sa dieťa málinko osype,može dostať znovu.