Mali ste dieťa v Psychiatrickej liečebni v Kremnici?

nana1976
29. okt 2016

Moja dcerka ma 11. Rokov. Od pobytu v letnom tabore,kde niekolko krat zasebou vracala a nebola jej poskytnuta dostatocna opatera trpi uzkostami a strachom z vracania. Skusili sme psychologov,psychoterapiu,psychiatra,liecbu...nic sa nelepsilo az sa dcerka sama rozhodla,ze pojde na liecenie. Trha mi to srdce... Budem rada ak mi napise niekto s podobnym problemom a aj o tom, ake ma skusenosti s liecebnou v Kremnici. Dakujem.

loginexistuje
29. okt 2016

neviem teda ale kvoli strachu z vracania by som dieta do kremnice nedala. Nestalo sa v tom tabore aj nieco ine?

nivea777
29. okt 2016

@nana1976 aj ja mam strach z vracania a nevidim dovod preco by som to mala riesit.. niekto ma strach z pavukov a ja neznasam zvracanie a budem robit hocico aby som negrckala

nana1976
autor
29. okt 2016

Stavy ktore dcera ma sa uz nedaju vydrzat. Nemoze kvoli tomu chodit do skoly,ked ma ten ,,svoj,, stav zacne ju chviet,kruti jej ustami,ma nervozitu v zaludku,bije jej silno srdce..je to stav uzkosti ktory z toho vznikol.. Prosim len mamicky,ktore mate s niecim podobnym u svojho dietata skusenosti reagujte,lebo kto to nezazil a neprezil so svojim dietatom nepochopi. Dakujem...

miriam11
29. okt 2016

@nana1976 nedavala by som ju tam. Od leta je krátka doba, skuste ineho psychiatra. Neviem odkial ste, ale toto vam niekto z odbornikov doporucil? Mala by som to v zalohe ako uplne krajne riesenie... Chce to vsetko cas, rozpravat sa, co sa stalo ( to iste robite) Je este moc mala na liecenie a okrem ineho by som sa bala, aby to v nej nezanechalo stopy nejakej menejcennosti a tahalo sa to s nou po cely zivot. ( tym nenaznacujem nic, ze ludia trpiaci akoukolvek psych. chorobou vratane fobii su menejcenni). Len mladi ludia a zvlast v jej veku su citlivi na svoju osobnost. Fakt skuste hladat dobreho odbornika, ktory pride na koren veci.

miriam11
29. okt 2016

@nana1976 na uzkostne stavy u deti su lieky a hlavne terapeuticke sedenia,ktore zaberaju cca po 4 az 5 mesiacoch. Mate nieco z toho uz za sebou? Liecenie - len v krajnom pripade...

loginexistuje
29. okt 2016

@nana1976 od leta je velmi kratky cas na to aby zabrala liecba a terapie neviem ci ma to dostatocne kvalifikuje to ze om tam mala dieta ale ak je to len tak ako popisujes este by som to zvazila a to fakt same dieta tam chce ist?

nana1976
autor
29. okt 2016

@nivea777 mate strach z vracania,ale pravdepodobne Vam to nenici zivot a neznemoznuje kazdodenny zivot,cinnosti ktore mate rada..toto je aj psychiatricka diagnoza a s nou spojene take stavy uzkosti a depresie,ze nemozte nic...

sagatka
29. okt 2016

Mam pracovne skusenosti s detmi,ktore boli v psych.liecebni a su psych.chore.a myslim si,ze by ste neurobili dobre.nemicnica je nemocnica...su tam deti s roznymi dg.skuste najst dobreho terapeuta.s uzkostami sa da vela urobit.neda sa to ale za par tyzdnov

nana1976
autor
29. okt 2016

@miriam11 ano mame za sebou to co pisete

nana1976
autor
29. okt 2016

@loginexistuje dcerka sa sama rozhodla,ze chce ist na liecenie,ze nevladze,chce to urychlit,chce byt co najskor vyliecena

nana1976
autor
29. okt 2016

@miriam11 doporucila nam to jedna velmi dobra psychiatricka. Dcerka berie lieky a aj chodime na,sedenia. Je velmi inteligentna,mala same jednotky,vzdy bolo vsetko v poriadku..Sama sa chce ist liecit..Bojim sa o nu

loginexistuje
29. okt 2016

@nana1976 a teraz co berie ake lieky ono to trva nez sa nastavia a na terapiu k psycho chodi

Ja teda neviem tam to neni liecenie to je nemocnica so vsetkym co k tomu patri

miriam11
29. okt 2016

@nana1976 je to ťažké, co preziva dcera a pre vas mozno horsie, lebo chcete spravit vsetko, aby ste jej pomohli. Lieky ani sedenia jej absolutne nepomahaju? Treba vymenit lekara, terapeuta, nech zmeni lieky. Tu skutocne pomoze cas a opakujem vyborny psychiater a terapeut. Nieje lekar, ako lekar. To taktiez viete. Prajem vela trpezlivosti a pevne nervy.

katkalubkova
29. okt 2016

@nana1976 tazko sudit, ako su vyssie napisane nazory. Kazdopadne pre nieco lekar urcil, aby dcera na liecenie isla. Nepoznam odelenie ake je, ale uzkostne stavy su hnusne. Vy sami viete ake mala dcera stavy a preco tam sla, a preco ste sa tak rozhodli. Nechapem co to za debili boli v tom tabore, ked vam ju skor neposlali domov, snad tam nebola cely pobyt az dokonca, ked mala problem.
Mimo temu, si myslim, ze dcera mala pravdepodobne uz skor problem a v tabore to, len vypuklo. Posledna kvapka do pohara... Oni ju budu ucit, ako ten strach poslat do "prdele", cele to bude odznievat asi dlhsiu dobu. A take kecy ako su vyssie, ze aj dotycna tu ma niekto strach z vracania a neriesi to, by som nebrala na vedomie. Panicky strach a uzkost liecit treba. Drzim palce

alexandraalexandrova
29. okt 2016

Nemala som dieta v psychiatrickej liecebni, ale mala som tam kamarata a poznam dalsich ludi co boli na takomto lieceni ( nie v kremnici ) a urcite by som sa liecebni vyhla oblukom. Liecebna jej vobec nemusi pomoct, moze u nej vyvolat este dalsie negativne emocie. Dcere by som skusila vysvetlit ze taketo veci sa jednoducho nedaju vyliecit za tyzden dva, ze to chce intenzivnu a ldhodobu terapiu, mesiace, mozno aj roky, kym sa toho zbavi a dovtedy by som konzultovala so pschiatrickou zmenu liekov, lebo ak jej tie co berie teraz nezaberaju, treba jej nasadit ine. teda neviem ako dlho ich uz berie, ale liekov je mnoho a nemusi kazdemu sadnut hned ten prvy...
Inak som mala tiez ako 12 rocna atky stav ze som sa pytala sama do nemocnice, lebo som bola vycerapana hnackami a vracanim a oni odo mna chceli este aby som im odovzdala moc a neslo mi to tak som povedala ze chcem tam ostat a spat. Jasne ze hned na druhy den mi doslo ze to bola blbost a chcela som ist domov...tak male dieta nedokaze posudit co vsetko ta liecebna prenho znamena, vidi mozno len tie pozitiva, ale ono nie je o tom ze tam par dni pobudne a bude jej lepsie...treba jej to vysvetlit, lebo bude lutovat sama, ked ju tam date...
Drzim palce

nana1976
autor
29. okt 2016

@alexandraalexandrova dakujem za vas nazor..

loginexistuje
29. okt 2016

@alexandraalexandrova presne tak nechapem ze niekto odporuci pri panike a uzskosti kremnicu kde bude zopar tyzdnov bez kontaktu s rodicom a v prostredi podobnom tomu kde to prepuklo a s detmi s inymi stavmi a diagnozami

nana1976
autor
29. okt 2016

@katkalubkova dakujem vam velmi pekne za nazor. Vy jedina,ste ma najviac pochopili. Takto to presne citim aj ja, ale mam o nu velky strach. Bojujem s tym a neviem si predstavit, ze ju neuvidim doma tak dlhu dobu. Ano, je to pravdepodobne tak,ze to po tom zazitku v tabore len vypuklo a driemalo to v nej uz dlhsie. Povedala to aj psychiatricka. Netusim z coho. Z dcerkou mame velmi dobry a doverny vztah, je to nase vytuzene dieta..zijeme v usporiadanej rodine. Som z toho nestastna. Sama sa rozhodla a v stredu tam ma nastupit. Bojim sa...

loginexistuje
29. okt 2016

@nana1976 tak uz potom asi neni co riesit ked v stredu nastupuje to uz asi skor balite no ved uvidis ci to pomoze alebo nie

nana1976
autor
29. okt 2016

@sagatka mozem vediet v akej oblasti pracujete?

lauricka
29. okt 2016

do ziadneho takehoto zariadenia by som dieta nedala ani nahodou, neverim im vobec, skuste vyhladat rozne skusenosti s liecebnami na Slovensku, niektore su doslova hororove. Nikdy by som nenechala dieta ani v nemocnici same, keby sa akokolvek dalo, ani stareho cloveka bez dozoru v nemocnici, ci ustave, su slabi, zranitelni a neviete, co tam s nimi robia. Toto by som sa pokusila liecit ambulantne u psychiatra. Dajte tomu cas a hladajte radsej ine cesty.

nana1976
autor
29. okt 2016

@loginexistuje este stale je predsa cas povedat nie...

loginexistuje
29. okt 2016

@nana1976 tak neviem ako ste dohodnuty ale ak ma termin tak asi ano pribal jej aj tasku so sladkostami maju to odlozene v skrinke a obcas maju dovolene si dat moze mat aj svoju plysovinu jednu do postele papuce topanky von a hygienicke veci jaaj a este skolsku tasku s vecami oblecenie nepotrebuje ziadne

Oblecko v com pride vam vratia mozno bundu jej ponechaju max ale aj tak bude prve tyzden dva v pyzame

sayurinka
29. okt 2016

Ja sama som si prešla čimsi podobným v období puberty. Od 13tich mi začali problemy so žaludkom, stale mi byvalo zle, doma boli problemy, bola som vystresovaná. Navracala som sa teda poriadne a odvtedy pri pomysleni alebo pocite že by som mala vracať chytám paniku. Na začiatku to bolo také ako opisuješ ty u svojej dcéry, trpli mi ruky, kutiky ust, bušilo srdce, skrucalo končatiny....prišli taketo zachvaty a ja som bola cele noci doslova v utrpnom stave, nedalo sa mi pomôcť, rodičia boli bezradní. Nakoniec mi diagnostikovali na neurologii tetániu, nasadili magnezium a kalcium. Nezaberalo. Stale horšie. Skončila som na sedeniach u psychiatra a psychologa, nasadili mi okrem inych liekov aj diazepam. No hrôza ako som vyzerala, ako nadrogovaná, chodiaci zombík. O rok na to som skončila na psychiatrickej klinike (nie kvôli tomu, utekala som z domu atď) ale aj tak musim konštatovať, že tam svoju dceru nedávaj. Je to pakáreň, ako nejaký hrozný tábor, samá depka. Bola som tam, videla som, zažila. Vážne nie. Čo sa mňa týka moja "tetania", zachvaty, uzkosti a aj cely strach z vracania mal pôvod hlboko niekde inde konkr. v rodinnych problemoch atď....momentálne som 4 roky zdravá, bez zachvatov a šťastná, hlavne vďaka tomu, že som našla pričinubproblemu a vyriešila ju resp. odstranila.
Veľmi želám tvojej dcére aby sa z toho čím skôr dostala, buďte jej oporou a načúvajte. Ono niekedy deti v tomto veku niektore bolesti a problemy skryvaju a dusia tak hlboko, že je pre nich veľmi ťažké dostať ich na povrch. Prajem všetko dobré, držte sa!

nana1976
autor
29. okt 2016

@sayurinka boli ste teda v Kremnici? Je to tam naozaj tak zle? Psychiatricka,ktora je tam aj orimarkou

sayurinka
29. okt 2016

@nana1976 nie, v kremnici konkretne som nebola

nana1976
autor
29. okt 2016

@sayurinka pokracovanie: psychiatricka,ktora je tam primarkou mi hovorila ako je tam dobre,ako to urychli jej liecbu ako sa tam bude mat dobre...

nana1976
autor
29. okt 2016

@loginexistuje mozem vediet ake vy mate skusenosti s touto diagnozou a konkretnou liecebnou( nemocnicou).. Ked viete co si tam zobrat a tak? Dakujem

loginexistuje
29. okt 2016

@nana1976 bed som vyssie pisala ze mam prime skusenosti u svojho dietata priamo z tejto nemocnice v kremnici a poznam viacere maminy co tam tiez Mali deti moj tam bol jun jul Tento rok

loginexistuje
29. okt 2016

U nas je uzskost Len pridruzena diagnoza nie hlavna tam SA liecia deticky s poruchami spravania pokusy o samovrazdu Poruchy prijmu potravy schizo auti atd vseky mozne diagnozy a problemy nebudem tu pisat diagnozy mojho syna hoci napisem ze ma ja uzskost ale ta je minoritna oproti zakladnej diagnoze