Mali ste dieťatko s hydrokékou?

silvinka
14. mar 2008

Babule nie ste niektora mamicka dietatka ktoremu operovali resp. diagnostikovali hydrokelu ? Chcela by som zistit nejake informacie ohladom tohto "ochorenia"

lienka55
3. aug 2009

margita operacia trvala 1hod. ale nam este robili aj vajicka.Plus ta predpriprava a prebudzanie sa.8hod. pred operaciou sa nesmie papat a 4hod.sa nesmie nic pit.Rezy mame styri ale vo vasom pripade to bude asi jeden.Zatial nam ich este dost vidiet,sme mesiac po operacii.Po operacii bol maly v pohode ale horsie to bolo doma ked mu uz neucinkovali lieky proti bolesti,mal neskutocne bolesti,strasne mi plakal.Ale je to individulne,kazdy to zvlada inak.
Prvy den vas prijmu,na druhy operuju a na treti prepustaju.Ale myslim,si ze je to dost skoro,pretoze ako som vysla z nemocnice maly dostal take bolesti,ze som nevedela co snim, plakala som aj ja,bolo to dost cerstve.Myslim si,ze by si ich tam mali nechavat dlhsie.

loluska7
5. feb 2010

Ahojte skvele mamicky mojmu 5mesacnemu syncekovy zistili vodnu prietrz teda hydrokelu a na buduci stvrtok ma operaciu ☹ .Dost som z toho na prasky ved viete prve dietatko tak sa strachujem aby vsetko dobre dopadlo.vzdy ked ho rozbalim tak sa v duchu pomodlim aby ten den prisiel co najskor pretoze sa mu to zvacsuje kazdym dnom.prosim o informacie vas mile damy ktore mali ten isty problem a napisali mi nieco viac o tom a hlavne ma utesili, ze vsetko bude ok.Dakujem velmi pekne.Lenka

lienka55
6. feb 2010

loluska mne tiez maleho operovali ked mal 5mes.,sice nie na hydrokelu.Neboj sa taketo male deticky to zvladaju vynikajuco,dostane lieky od bolesti a ked nie tak si vypytas.
Nam sa operacia hydrokely odlozila dva krat pre chorobu a operovali nas az na treti termin.Cize odkladalo sa nam to 7mes.Nevidela by som ,ze by sa nam to enormne zvacsovalo.Ako sa to vam zvacsuje?
Inak tiez som sa bala ked sa nam to stale oddalovalo aby mu to neprasklo.
Drzm palce,a neboj vsetko dobre dopadne.Nas tento rok caka uz tretia operacia,takze musime byt silne uz len kvoli nasim detom.

petuskaxfun
10. mar 2010

aj ja som sa dnes dozvedela ze nas +m.syncek ma hydrokelu ale povedali nam ze sa to vstrebe ale teraz co tu citam tak ma vystrasilo ☹ je to fakt take nebezpecne???

lienka55
11. mar 2010

ak ho lekari pravidelne sleduju tak vedia co je najlepsie.

erika107
14. mar 2010

Ahojcek

loluska: bud kludna mojmu malemu operovali hydrokelu ked mal 2 mesiace presne 6.10. o polnoci trvalo to hodku a pol ta operacia aj sprebratim potm sme ho odviezli do izbicky tam bol pripojeny na monitoroch ... maly to bravurne zvladol ani nevie ze takke nieco ma zasebou 🙂 jazvicku uz skoro nenni ani viediet ...
my sme boli viacejkrat na pohotovosti co sa mu to nafuklo a bala som sa lebo maly je predcasniacik ci sa nemoze nieco horsie stat... tak dr. povedal ze ho hned zoperuju aby sme tam nechodili kazdy tyzden 🙂 ...pred operaciou dosiel za nami anesteziolog nam vsekto vysvetlil a spytal sa ci mu maju dat injekciu aby potom nemal bolesti po operacii tak som povedala ze hej ... V NEMOCKE sme lezali 3 dni a isli sme domov 🙂

NEBOJ SA O MALEHO ONI SU VELKY BOJOVNICI 🙂

zuzenka
18. apr 2010

Ahojte, aj môj malý má hydrokelu, doktorka povedala že by sa to malo vstrebať, máme prísť na kontrolu až v septembri, ale mne sa to zdá že sa to zväčšuje, má to aj toška modré. Mám ísť k inej urologičke? Môže to mať nejaké následky ak sa to zanedbá?

janicka.m
21. apr 2010

ahojte, nasmu malemu zistili hydrokelu uz ked bol v brusku (bolo to vidiet na sone), narodil sa s tym a trvalo to mozno 8 - 9 mesiacov a vstrebalo sa to uplne. na kontrolu sme mali prist len v pripade, ze by sa to zvacsovalo alebo keby to trvalo aj po 1. roku.
zuzenka, na tvojom mieste by som radsej isla 😉 nic tym nepokazis. vsak ked dr. povies, ze sa to zvacsilo a aj zmodrelo, tak vas iste neposle prec...

lienka55
22. apr 2010

zuzenka aj ja si mylsim,ze by si mala ist,urcite to nie je v poriadku ,ked to meni aj farbu a zvacsuje sa to. 😉

shaarka
16. jún 2010

ahojte, obnovujem tuto temu... nas 6 tyzdnovy teusko ma hydrokelu tiez, pravedpodobne od narodenia, na oboch vajkach 😢 zistujem statistiku spontanneho zmiznutia ochorenia, ale ako vidim, prognoza nie je dobra... 😖 😔

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzulienka28
27. okt 2010

@alkapeto mohla by si mi prosim poslat link na stranku kde je fotka pripadne info o VIP izbe? Ja som to hladala ale nenasla som o tom nic. Neviem ci mam zlu www stranku. Jedna sa o Detsku fakultnu nemocnicu na Kramaroch (Limbova ulica). V decembri nas caka operacia hydrokely a ja by som bola radsej so syncekom na jednej izbe. Pripadne ak mi vie aj niekto iny poradit, budem rada. Vopred dakujem za info.

pia22
28. okt 2010

Dievcata vylepsim statistiku, nam hydrokela vymizla, zistili ju hned po narodeni, pol roka strasili operaciou a teraz v roku je prec🙂

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mici1979
18. nov 2010

Ahojte chcela by som sa opýtať či niekomu lekárka povedala že má podkladať vajká aby sa tá tekutina vstrebala. Moj malý má 2 mes. a chirurgička mi povedala, že mu to mám mesiac podkladať a potom mám prísť na kontrolu a uvidí sa či sa mu to vstrebe. Díky

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valika_val
22. nov 2010

@pia22, super, gratulujem a dik za pozitivne spravy 🙂
@mici1979 ako to myslis, ze podkladat vajka??

moj teo (o tyzden ma 7 mes.) ma na pravom vajku vyraznu vodu, je velke, ale na lavom mu to takmer zmizlo. na sone este bola vodicka, ale minimum.

mici1979
26. nov 2010

@valika_val Lekárka mi povedala že mu mám dávať do plienky pod vajká napr. nejaký šulček z plienky aby ich mal vyššie aby mu nevyseli lebo že potom sa tá tekutina lepšie vstrebe ale podla mna je to hovadina lebo som to malému skúsila a dopadlo to tak že po minute začal kričat lebo to mal namiesto pod vajkami na zadočku🙂)) takže som s podkladaním skončila☹

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mici1979
26. nov 2010

@martinka17 Ďakujem snáď sa to vstrebe samé len dúfam že ma lekárka nesprdne že som nerobila to čo mi nariadila aj ked to je podla mna totálny nezmysel.

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
waitinka7
19. jan 2011

Moj maly ma tiez hydrokelu na vajicku, hrozi nam operacia. Ja by som to ani nevedela, len urolog na vysetreni povedal, ze ma v jednom vajku vodu. Takze jedno ma trosku vacsie od druheho, ja by som si myslela, ze je to normalne, ved vajka nebyvaju rovnake, ci ano?

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
waitinka7
20. jan 2011

@martinka17
1-dňová chirurgia stačí? Teda potom nemusíme byť v nemocnici 3 dni, ako som pocula (alebo niekde cítala)?

zuzenka
20. jan 2011

Aj náš malý má hydrokelu, tiež som čítala že v Nitre to robia na jednodňovej chirurgii. Len by ma zaujímalo, prečo tam to spravia za deň a v nemocnici musíme byť 3 dni. Boli ste už niektorá na tej jednodňovej chrirurgii? A boli ste spokojné? Nás operácia neminie, len to zatiať odkladám lebo som tehotená.

martinka17
20. jan 2011

@waitinka7 nemusí byť 3 dni...mne to potvrdil urolog, aj kámoške tak operoval syna...ideš, 3 hodky u lekára a domov 😉 Je to hlavne plytká narkóza 😀

waitinka7
20. jan 2011

@martinka17
Ok Martinka, a odkial ste? Ja som z L.Mikuláša a mne urolog vravel, ze ma posle do Martina. Ale mne by to tiez vyhovovalo na jednodnovej chirurgii, len taka u nas asi ani nie je.

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
waitinka7
20. jan 2011

@martinka17
nenaslo nic, ale ak by sa dalo, sli by sme do Dolneho Kubina, je to moje druhe bydlisko a na jednodnovej chirurgii mi robi znama sestricku....takze to by bolo este dobre

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz