Mali vaše deti rotavírus? Ako to prebiehalo u vás?

anna12399
19. apr 2021

Ahojte môj 2.5rocny syn má rotavirus . Aké mali príznaky vaše deti ? Ako ste to zvládli ? Boli ste v nemocnici ? Dostali ste to aj vy od nich ? Poraďte prosím

jaja1979
19. apr 2021

@anna12399 Ahoj, dcéra skončila až na infúziách v nemocnici, ale po troch dňoch sme boli doma. Domov to priniesla bratovi, ale s tým sme to už zvládli doma. Ja s mužom sme to našťastie nechytili. Držím palce... Treba len zavodnovat, aj keď len po lyžičkách...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anna12399
autor
19. apr 2021

@jaja1979 áno dávam mu veľa aj keď nechce tak striekačkou . Dnes sme boli u doktorky zajtra musíme zas . Už nemá ani tak hnačky ale má vysoké horúčky . Ako dlho vás to držalo ?

anna12399
autor
19. apr 2021

@viestta a potom už bolo dobré ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rik01lulaka
19. apr 2021

My sme mali slabé bolesti bruška a hnačky, dr to liečila ako virózu, inak behala po dome a hrala sa so sestrou. Po týždni sa mi nezdal zápach stolice a zaniesla som ho na rozbor a tam sa potvrdil rotavirus.

jaja1979
19. apr 2021

@anna12399 zopár dní, už si presne nepamätám, ale dávala sa potom dokopy ešte asi mesiac, strašne slabo jedla... Ona bez toho bola slabý jedák..

simik131
19. apr 2021

@anna12399 my ho máme teraz. Dcérka má 3 roky, ma i covid, i rotavirus z nemocnice doniesla,takže sa tam vrátila, bola na infúziách, zvracala, hnackovala, teplotu mala až do 39.2, ale to vraj z covidu. Teraz je už týždeň doma, no má najprísnejšiu nemliecnu diétu, veľmi slabo papá,s pitím to tiež nie je žiadna sláva. Nevládze chodiť, stále sa pýta len spať...

rozovykon
19. apr 2021

@anna12399 ahoj moja dcérka tým dosť trpela, nedala som ju zaockovat v tom pol roku čo som trpko olutovala....vacsinou to boli hnacky, teplota ale raz to bola nejaka svina, ze sme skoncili až v nemocnici na infuzkach, vysoke horucky, hnacka, potom uz voda a zvracanie ale take že hrozne (pritom moja nevracala pred tym nikdy) boli sme tam asi 4 dni, nakoniec som to chytila od nej, tiez teplota, a hrozna únava. NIkdy sa mi do nej nepodarilo dostat kuliška - rehydratačný roztok, proste jej nechutil, smectu mi nevypila až keď bola staršia ale horko ťažko. Keď už ho ma treba dbať na príjem tekutín, dieta....

kamagma
19. apr 2021

Aj my v nemocnici asi 2dni a potom som to dostala ja. Ale dostala sa z toho rychlo. Najhorsie boli hnacky a to ze nechcela vobec pit.

arcanne2
19. apr 2021

Náš ho mal keď mal rok, mal hnačky, až skolaboval,boli sme 3 dni na JIS. Bolo to strasne polroka som ho dávala dokopy

miskakyska
19. apr 2021

tiež sme skončili so synom v nemocnici,ked mal rok a pol ☹ strašne prehánky,vracanie,horúčky..nestíhali sme doplňať tekutiny,ostal malátny..ako handrová bábika,hned sme brali aj veci do nemocnice...tiež sa z toho dlho dostával

1katka
19. apr 2021

S obidvoma dcérami sme dokopy štyrikrát skončili v nemocnici na infúziách. Boli strašne dehydrovane aj napriek snahe dostať do nich čo najviac vody. Vtomto prípade pomáhajú jedine infúzie. Raz sa nakazili manžel tiež sme mu volali sanitku a raz som sa nakazila aj ja keď sme boli v nemocnici a nič iné mi nepomohlo len tiež infuzky sú to hrozne vírusu a to sme mali aj adeno aj noro vírus.

lubi40
20. apr 2021

@anna12399 moje nastastie nie, dala som ockovat. Ale kamoskina dcera skoncila 2x v nemocnici

jaja23
20. apr 2021

Náš malý to zvládol doma, je zaočkovaný. Priebeh nič moc, hlavne vysoké horúčky. Našťastie ho to držalo tak 2 dní najhoršie. Držím palce.

1gabriela13
20. apr 2021

@anna12399 ja som dcéru zaockovala a predsa to chytila. Bez príznakov. Prišli sme nato az z predoperacneho vyšetrenia.

zuzka38
20. apr 2021

@anna12399 skoncil v nemocnici presne na svoje 1. narodeniny, horucky cez 40 a nonstop vracanie, neudrzal v sebe ani lyzicku vody ani MM.. v nemocnici tyzden, nie ja som to od neho nedostala

anna12399
autor
20. apr 2021

2 dni boli také zle že mal čelí deň hnačky aj teploty ale od včera večea nemal ani teplotu ani hnačku aj viera lepšie veľa pije už aj niečo malé zje . Ešte to nemáme potvrdené odniesli sme stolicu ale doktorka si tak myslí . Myslíte že to môže mať aj taký lachsi priebeh ? Stalo sa vám že sa dietatku zlepšilo a potom sa zas pohoršilo ?