Rotavírus u 22 mesačnej dcérky

nelly652020
23. mar 2022

Ahojte mamičky, moja 22 mesačná dcéra dostala rotavirus. Od pondelka zvracia, teraz zvracia len vtedy keď pije alebo niečo spapa. Ako dlho u vás pretrvávali ťažkosti? Zvládli ste to doma alebo ste skončili v nemocnici?

martinka13
23. mar 2022

My sme skončili v nemocnici. Malý mal 2,5 roka. Pokiaľ neudrží v sebe tekutiny je to problém. My sme šli na pohotovosť po 12 hodinách zvracanie. Už bol dehydrovany.

aschkimka
23. mar 2022

@nelly652020 my sme to cca pred týždňom prekonali. Ale zvraciala 1x za deň a mala 2x za deň úplne riedku stolicu, zvracanie za 2 dni prešlo, dcéra bola na umelom bezlaktozovom mlieku, má 1r2m, všetko mliečne treba vysadiť, nechať len bezlaktozove a jesť ryžu,zemiaky,zeleninu a maximálne banán alebo banánové jablkové presnidavky. Hnackovala ešte asi 5dni a až potom to prešlo, ale vodu pila úplne v pohode. do nemocnice sa ma ísť ak by neustále vracala, hnackovala a neudrazala v sebe ani vodu. Doktorka nám odporučila nekadex, probiotiká.

bimbambim
23. mar 2022

Zvládli sme to doma.Dcera to mala v predškolskej triede .Skončili sme na pohotovosti chceli nás poslať na infekčné len sme ich ukecali že počkáme po víkende.Ale s tým ze ak sa zhorší máme ísť hneď .Ale zvládli sme.to.doma škôlku potom od pondelka zavrela hygiena.Dcera prekakala celú noc nestíhala som ju riadiť potom to schytal syn a potom my.

nelly652020
autor
23. mar 2022

@bimbambim a vy ste to ako zvládli? Myslím vás dospelych

nelly652020
autor
23. mar 2022

@aschkimka ďakujem krásne za odpoved a za radu 🙏🏼 A vy ste to nedostali?

bimbambim
24. mar 2022

@nelly652020 my sme.dva dni.hnackovali a ja som pokiaľ sa dalo som spala.Dalo sa to zvládnuť oproti deťom to bolo celkom fain.Najhorsie bola dcéra na Tom a syn ten veľa zvracal aj teplotu mal.

aschkimka
24. mar 2022

@nelly652020 nie absolútne, ale moji rodičia čo s ňou boli, raz zvracali a to je všetko, asi nemala taku nálož