Malý vracal. Čím to môže byť?

jenny2009
18. nov 2009

ahojte dievcence,
mate niektora skusennost, maly sa povrackal nerobil mi to ani ako babätko takze mozte niektora namietat ze je to normalne, ale sa mi to nezda bude mat14 mesiacov, tak neviem ci sa prepapal alebo co to moze byt, inak je uplne normalne cisti si tu zuby o 106 🙂 tak neviem asi len vela jedol,lebo zaopbedom si dal vela kukuricnych tyciniek a este pol rohlika a k tomu pinguina. Tak neviem vyjadrite nazor svoj. Dakujem a pekny vecer.

tamia
19. nov 2009

ahoj, už je malý ok?
podľa mňa toho spapal vela a všetko možné do kopy, slané aj sladké... určite to bolo od toho. Ja by som určite takému drobcovi tolko všeličoho na raz nedala... ved tá kombinácia je aj pre dospeleho "zabijak"... 😉

jenny2009
autor
20. nov 2009

dakujem za odpoved, lenze uz vrackal aj dnes rano a teraz tak neviem, ci mam ist na pohotovost..........

brisilda
25. nov 2009

jenyn dufam, ze ste u v poriadku pri vracani treba dietatu doplnat tekutiny aby nebolo dehydrovane v pripade ze grca drasticky a k tomu teplotuje sup na pohotovost !
Pokial zvraca zakazdym, ked mu das nieco zjest tak mu davaj iba tekutu stravu a hlavne uprednostnuj cistu prevarenu vodu to ze nebude cely den jest tuhu stravu nevadi jeden den mu neuskodi 😉 A v ziadnom pripade mu nedavaj mliecne vyrobky.No v kazdom pripade ak sa ti cokolvek nebude pozdavat konzultuj to s lekarom

jenny2009
autor
25. nov 2009

brisilda dakujem za odpoved, konzultovala som to nakoniec s pohotovostou aj nasou mudr, vraj to nie je nic ako to je len sporadicky, idu mu aj stolicky vraj to moze mat suvis, papat mu chuti a uz je celkom ok, akurat dnes troska mliecko vrackosil, ale to bolo take normalne, je zaujimave ze ako babo to nerobil tak dufam ze to nie je zaciatok refluxu, a ty ake mas velke babato?

brisilda
25. nov 2009

jany ja mam doma 6 a pol rocneho syna presli sme si vracanim aj hnackovanim 😖 to ze dieta zvraca raz ci dvakrat dodna ta nemusi znepokojovat mojho syna aj dnes hocikedy rano napne lebo sa mu pocas noci nazbieraju hlieny 😝 cize pokial to neni drasticke a neteplotuje neni dovod na stres 😉 Mliecko by si mala v pripade ze grcka vymenit za sojove aspon ja som to tak robila 😀 ale moje chlapisko pilo od roka klasiku kravske mliecko ty asi davas este sunar 😉

jenny2009
autor
2. dec 2009

ahoj brisilda, sice neskor ale predsa odpovedam 🙂 no ja dorbca este kojim 🙂 ale uz som mu robila krupicovu kasu z normalneho mlieka , no vtedy ked vrackal som prestala a vlastne mu kase ako take prestali chutit, tak neviem ci to mohlo mat suvis,ale ja som tiez toho nazoru ze po roku deti uz normalne mlieko mozu. tak pekny vecer este prajem.

brisilda
3. dec 2009

jenny moze byt 😉 moj maly v case ked bol chorucky a zvracal tak zacal odmietat ovocie ☹ drzalo ho to az kym sme nedovrsili 5 rok 😀

zuzikmeduzik
3. dec 2009

ahojte, tak môj malý vracká dennodenne mliečko, aj keď ho zahusťujem protigrckavým, a v poslednom čase zvykne vyzvrackať aj časť obeda alebo si grcne kedykoľvek počas dňa...dúfam, že je to normál...

filomenka29
8. dec 2009

jenny2009 ja som mala tento problem akurat tento vikend, maly sa zobudil trocha sa povracal, mal aj trocha hnacku, potom bol zase ok a neskor sa zase povracal, tak som volala, ze co mam robit a doktor mi povedal, ze kym nema teplotu je to ok, mam ho pozorovat, hlavne nech vela pije, nech ho nepcham, nech je na co ma on chut a nemam mu davat ziadne mliecne vyrobky ako mlieko, jogurty, syry.... a vazne to preslo, skus uvidis 😵

jenny2009
autor
8. dec 2009

filomenka, no preslo nam to dala som mu par dni hylak a bol v pohode, mozno to bolo z tych stoliciek co mu idu asi vsetky naraz.

mishmish
15. jan 2010

ja mam dcerku, ktora ma 6 mesiacov. je na UM a plus zacali sme s prikrmami. uz niekolko dni vsak pozorujem, ze hocikedy v priebehu dna si odzvrackava a niekedy citim z jej pusinky uz natravene mliecko. neviem, ci to moze byt tym, ze sa snazi plazit a tak vela casu travi na brusku a odraza sa jak mala zabka, pricom dopada na brusko, alebo ci je problem niekde v prikrmoch. plus mam pocit, ze ju "pali zaha". mali sme predtym problem s refluxom - pridavame nutriton, ale bolo to uz dobre. az teraz sa to akosi zhorsuje. mate s tym niektora skusenosti? dakujem za kazdu radu.

zuza.m
15. jan 2010

určite to spomen doktorke .ak ste maly reflux a ešte stale pridavate tu primesiu na zhustnutie mliečka tak je dost možne že sa jej papanie vracia a potom ma kyselinu.al tiež to može byt spojene stym že sa nadrapuje na brušku skus ju davat viac na bruško ešte pred jedenim a po jedle tak skor na sedenie.

mishmish
16. jan 2010

dnes v noci sme boli hore skoro kazdu hodinu, lebo sa budila kvoli kaslu... myslela som si, ze to suvisi s tym vrackanim (ze ma potrazdene hrdielko) alebo ze sa jej mliecko vracia ked lezi... napadlo ma vsak, ci to nemoze este stale suvisiet s tym, ze bola chora asi pred 14 dnami - mala som pocit, akoby jej "hlieny" isli do hrdla a to ju drazdilo....fakt neviem co mam robit...
okrem toho zijem v holandsku a system zdravotnictva tu urcite nie je taky ako u "nas doma". doktorka ma nijako neuspokojila - vraj ju to prejde a ze ked je hore, tak jej nemam venovat vela pozornosti, lebo si na to zvykne....no co mam na to povedat?????

zuza.m
17. jan 2010

no tak ja by som sa jej venovala kolko by som vladala vychovaš užasne dieta.
no ak ti kašle može to byt pričina že sa ti budi.aj my sme teras v takom vstave.maly mal sopliky a upchaty noštek zobudil sa na to že nevie dychat a normlane trvalo kym sa nadychol s puskou,uplne som sa vystrašla lebo s anadychol tak ako keby ho niekto škrtil.a tak tiež sa celu noc prehadzoval a vykašlaval a rano plakal že ho škrabalo hrdielko.ale to by nemalo mat nič spoločne stym odgrckavanim si myslim .teda pokial nieje až tak moc zahlienena že ju to napina na vrackanie-