Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcem rodiť cisárskym

teruska501
6. feb 2013

Dobry vecer chcela by som vediet vas nazor mam uz 5 rocneho syna a teraz som tehotna som v 5 mesiaci a chcela by som ist na cisarak no neviem ci je to dobre rozhodnutie mozte sa k tomu vyjadrit......dakujem 🙂

hruska82
6. feb 2013

@teruska501 A preco chces cisarak???

kalifa28
6. feb 2013

@teruska501 ja mam za sebou dva. tento sposob porodu je pre mna prijatelnejši ako prirodzený porod. takže som spokojná 🙂 prirodz. porod by som nechcela za nič na svete...

piacere
6. feb 2013

@kalifa28 pokiaľ si nezažila prirodzený pôrod, tak ako môžeš takto striktne hodnotiť? 🙂

@teruska501 prirodzený pôrod je v prvom rade oveľa prijateľnejší pre dieťa ako cisársky, takže pokiaľ na to nie je vážny dôvod, tak neblázni 😉

slady
6. feb 2013

jej toto ma zaujima, preco nechcete prirodzeny? ja mam za sebou dva, jeden prirodzenejsi ako druhy, a s cisarskym nemam osobnu skusenost, tak ma to zaujima

mauzi
6. feb 2013

pre dieťa jednoznačne najlepší je prirodzený pôrod.... ak nie sú komplikácie nie je dôvod na cisársky hoci by to možno bolo "pohodlnejšie" 😔

xlucia
6. feb 2013

@teruska501 a dovod???

slady
6. feb 2013

ako vravi piacere, po prirodzenom sa rychlejsie zahojis, a pre babatko je to lepsie 🙂

luzu0506
6. feb 2013

Mne robili cisarak pred dvomi tyzdnami a pravda je taka ze keby som mohla prirodzene tak jedine tak...

slady
6. feb 2013

@kalifa28 preco?

dorenika
6. feb 2013

aj ja by som rada vedela ze preco nechces normalne rodit?bojis sa bolesti?lebo ak ano tak moja mam rodila sestru normalne a brata sekciou (ja som neni jej bio) a po sestre bola do 4 dni fit ale pri bratovy ju este po roku bolila jazva 😖 ja si myslim ze prirodzeny je predsa len PRIRODZENY a vacsina (viem ze nie vsetky) kocky to zvladnu tak to priroda zariadila takze ak niesi rizikova tak nevymyslaj je to predsa zbytocna operacia brucha

kalifa28
6. feb 2013

@piacere je vela vecí, ktoré človek nikdy nezažil a vie, že by ich určite zažit nechcel... napr. amputácia nohy, tažke popalenie, a taaaaaaak dalej.... proste nezažila som ho a ani nechcem.... prečo? to je snad moj problem a moja vec 🙂 ja neradím mamičke, nech ide na sekciu... ja píšem svoju skusenost.

zuj
6. feb 2013

myslim, ze relevantne by bolo ak by povedali svoj nazor mamicky, ktore maju za sebou oba porody, jeden prirodzeny a druhy cisarsky, tie to budu asi najlepsie vediet porovnat...

saska.t
6. feb 2013

@teruska501 nikdy, ked som videla zeny po cisaraku ako sa trapili podaktore aj mesiace mali bolesti a same povedali, ze nikdy viac, ja som rodila 14 hod ku koncu som si dala pichnut epidural, za 2 hod po porode by som kludne mohla ist bezbolestne po svojich domov... okrem ineho sami lekari tvrdia, ze pre dieta je to omnoho nebezpecnejsie ako klasicky porod, ten ich pripravi na zivot mimo bruska 😉

kalifa28
6. feb 2013

@slady mám panicky strach z nastrihu a šitia... teda už nie, nakolko viem, že mi podobne sadomaso už nikdy nehrozí 🙂

slady
6. feb 2013

@kalifa28 prepac za otazku, iba ma to zaujalo 🙂 viem celkom presne preco by clovek nechcel rozsiahle popaleniny alebo amputaciu nohy, ale keby mi niekto povedal ze nechce vyhrat milion alebo stretnut lasku svojich snov uz by som sa nad tym asi zamyslela - pre mna to bola skor pozitivna skusenost ako negativna 🙂

minusa
6. feb 2013

@teruska501 moj prvy porod bol velmi tazky, dva mesiace po som poriadne nesedela 😝 a teda ked som druhy krat ostala tehotna, tak som bola rozhodnuta, ze inak ako cisarsky neprichadza do uvahy .... snazila som sa vybavit ho cez vsetkych moznych znamych, ale kazdy lekar mi to vyhovoril a teda dohodla som sa s porodnikom, ze ak to bude pre mna neunosne a malo by to byt ako prvy krat, tak sa to ukonci cisarskym ... nakoniec som bola velmi rada, ze som rodila prirodzene, s prvym porodom sa to nedalo porovnat, mala sa zacala pytat na svet sama a porodila som velmi rychlo a normalne som si to "uzila" 😀 uz na druhy den po porode som v pohode sedela, chodila, nic ma nebolelo ... 😉 drzim palce

dorenika
6. feb 2013

@kalifa28 to sa robi iba na slovesnku a v cechach ako nabeziacom pase,tu v uk ta pani hovorila ze za niekolko rokov sa robil nastrih len par krat a v rakusku to tiez nerobia 😉

piacere
6. feb 2013

@kalifa28 nástrih nie je pravidlom už ani na Slovensku 😉 Rodila som prvé bez nástrihu (v Košiciach...) 🙂

billam
6. feb 2013

Ja mam teda len cisarak za sebou - pri spinalke a dávala som sa dokopy tyzden...30 hod.má nechali ležať bez pohybu, potom ma doslova učili chodiť...doteraz /6 rokov po porode/ si necítim nic okolo rany...môžu mi tam pichat spendlikmi, necítim nic....cisarak je podla mna oveľa, oveľa horší spôsob rodenia...a navyse - zle sa chudne po cisaraku - ta rana veľmi boli.

dasaa
6. feb 2013

ja som bola cisarsky je jasne ze 2 dni som mala bolesti ale je to normalne po cisarskom.Co sa tyka bolesti tak po 2-ch dni uz neboli take bolesti ale uz len slabsie .V nemocnici som bola 5 dni a po piatich dni som sa citila v pohode.Po tyzdni co som bola doma aspon v mojom pripade som sa citila super fungovala som tak ako pred tym.Doteraz nemam ziadne problemy a ani bolesti.Vsetko zalezi podla zeny u niektorych to trva dlho kym sa daju dokopy alebo maju bolesti kde je jazva

dahra
6. feb 2013

Ja som si najprv prezila laparotomiu - odstranenie vajecnika s cystou a mám jazvu ako po cisárskom. Bolelo ma to dobré dva týžne napr. pri vstávaní z postele a to som sa nemusela o nikoho starať. Keď som sa pred porodom prveho dopocula, ze pojdem na cisarák, (mala som obrovské brucho a gynoska chytila hysák, že normálne urcite neporodím), tak som sa domov dovliekla zhrozená, že zasa to isté. nakoniec som rodila spontanne, dost ma nastrihli a sitie bolelo, ale do týždna som bola viac-mej fit a bolelo to len pri sedení, kým ten rez parádne bolel pri vstávaní, sadaní si, otácaní, teda určite by som nemenila. Som rada, ze som rodila spontanne. nebolo to najlahsie, ale ten pocit, ako krpec ide von, hlavicka, pliecka, to si viem zivo vybavit ....naozaj by som nemenila.

martinkatinka
6. feb 2013

Uvedomte si jednu vec, to či budete rodiť tak alebo tak, o tom nerozhodujete vy, ale LEKÁR!!!!! Keď nemajú dovod na CR, neurobia ho, jedine, že by ste ich podplatili....
Nikoho neodsudzujem, ale jednoducho to nechápem.... mne sa začal spontánny, respektíve vyvolávaný a keby nebol ohrozený život dieťaťa, tak na CR ma jednoducho nedajú.... nastala situácia, že iné riešenie nebolo..... a bohužiaľ, bolo to pre mňa strašné, mala som veľké komplikácie....
V živote som zažila fyzickú bolesť a verte mi, tie kontrakcie boli celkom znesiteľné, ale tá bolesť rany, to bol iný level!

zivika
6. feb 2013

@teruska501 ja som si v podstate zazila pri jednom porode oba sposoby, kedze som najskor zacala rodit normalne, ale ukoncit porod museli cisarskym (maly sa skrizil) a dufam, ze druhe pojde len prirodzene...nemala som sice ziadne komplikace, vsetko prebehlo super, rana sa krasne zahojila, ale bola som smutna som videla ako maminy, ktore porodili normalne behali okolo svojich babatiek a ja som sa ledva postavila...takze u mna jednoznacne vyhrava prirodzeny porod, sice velka bolest, ale za par dni si ok...pri cisarskom sice bez bolesti, ale po nom bolesti pri kazdom pohybe minimalne mesiac...

dafy
6. feb 2013

@teruska501 zrejme prvé dietatko si normálne rodila a zrejme to bol horor ked druhé chceš cisárskym 😀 ked máš známeho Dr ktorý ta zobere na cisarák tak nevidím v tom problém 😉 ja som bola na cisársky lebo som musela ale druhe ked sa zadarí by som chcela normalne rodit aj ked teda niektore tvrdia ze ak som rodila prve cisarskym tak aj ostatne tak musíš 😕

teruska501
autor
6. feb 2013

No ja som mala prvy porod prirodzeny a dost som trpela tak mam strach ist rodit preto chcem cisarsky ......

moon1979
6. feb 2013

@teruska501
ahoj, ja mám za sebou jednu sekciu, onedlho ma čaká druhý pôrod, ale čo i len pomyslenie na to, že znova si lahnem na operačný stôl ma desí ... sekcia je riadna operácia, možno to berieš tak, že však sa nechám uspať, všetko prespím, zobudím sa a mám to za sebou, ale never tomu ... ja som najprv rodila prirodzene, prežila som 26 hodín v kontrakciách, ktoré sa dali naozaj prežiť, keď správne dýchaš a robíš úlavové "kroky" ... ale keď ma po tých 26 hodinách dali na operačku a to prebudenie potom ... uff ... nehovoriac o rekonvalescencii, o tom, kolko trvalo, kým zo mňa vyprchala narkoza, o tom aká som bola nemožná a ubolená a vstávať ku krpcovi bolo naozaj ťažké dosť dlhú dobu, prechádzky dosť dlhé obdobie len tak nakrátko, lebo som sa rýchlo unavila a to fakt nepatrím k takým ľudom, čo majú nízky prah bolestivosti, dosť toho znesiem, no toto bola silná káva ...
ako som písala, onedlho ma čaká druhý pôrod, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude znova sekcia, ale všetko jedno mi naozaj nie je ...

teruska501
autor
6. feb 2013

Znameho Dr mam tak trochu ma to upokojuje.....

ivec16
6. feb 2013

juj ja som si tiez kedysi myslela, ze cisarsky je pohoda, a rozmyslala som ci pojdem rodit cisarskym ak raz pojdem rodit... nanestastie som mala podobnu operaciu (len maternicu mi nerozrezali, ale zato sa potrebovali dostat az pod nu, takze myslim, ze sa statocne pohrabali) a uz nikdy viac v zivote by som sa nedala rezat.... a uz vobec nie dobrovolne, a ak sa mi raz podari mat dieta, isto budem bojovat za prirodzeny porod.... som 9 mesiacov od operacie a stale sa necitim ako predtym, jasne uz je to relativne v pohode, ale stale to nie je ono, nesla by som naozaj pod noz, ak to nie je nevyhnutne... je to operacia a nie je to sranda, moze sa ti jazva zapalit, mozes dostat infekciu, mozes mat potom problemy s mocenim (mna konkretne este 9 mesiacov po zakroku, boliava pri malej potrebe mocovy mechur), nehovoriac o tom, co je dobre pre dieta a pre dieta je najlepsie ak nie su komplikacie, prirodzeny porod...

slady
6. feb 2013

@kalifa28 aha vidim, nestihla som precitat pred odpisanim tvoju odpoved smerovanu mne konkretne, chapem 🙂

lenka1108
6. feb 2013

@teruska501 uz som to tu pisala vela krat.mam za sebou aj prirodzeny aj cisara a poviem ti ako vravim kazdej ktora sa ma opyta : RADSEJ 10 TAZKYCH PRIRODZENYCH AKO 1 CISARAK !!!!!!!