Mastička Triamcinolon na predkožku. Máte skúsenosti?

lucdavdan
26. júl 2009

Dobry den mamky chlapcekov chcela by som sa opytat ci ste pouzivali masticku triamcinolon pre lahsie stahovani predkoky moj maly ma 11mesiacou nema chvala bohu problemi s pipikom ale bojim sa aby nas lekarka neposlala na urologiu ked som snim bola na preventivnej tak pozerala malemu predkozku a vravela ci nema problemi pri pisani a vravela ze ak sa mu predkoka sama neuvolni do 2rokov tak nas posle na urologiu mam stoho panicky strach docitala som sa e niektore mami pouzivaju masticku triamcinolon a ze tym natieraju trosicku tu prekozku a tak stahuju postupne a ze sa im to dari nemate nejake skusenosti stymto?vopred dakujem

baklik
14. dec 2016

@masta3 nam to nechceli predpisat...

baklik
14. dec 2016

@marianna1985
predpokladam, ze mu kupele musis robit kazdy den...

marianna1985
14. dec 2016

@baklik kupem ho denne, pindika cistou vodou vysprchujem a vtedy aj natahujem

kikula333
14. dec 2016

@janula2511 ahoj áno veľmi asi po 5 dňoch sa mu povolila parádne a odvtedy umývam len čistou vodou a nezarastla mu.

kikula333
14. dec 2016

@baklik ja mam jednu doma navyše ak by si mala zaujem 😉

janula2511
14. dec 2016

@kikula333 a za kolko predate?

baklik
14. dec 2016

@kikula333 ano, mam zaujem. posli mi pls udaje do IP. dakujem.

mimijato
12. jan 2017

Mamicky.nema niektora este doma nazvys tu masticku?dakujem

baska1
3. feb 2017

Aj ja by som kúpila😉

mendy1980
8. feb 2017

@cessy dobry den aj my mame mast ale s koncovkou crm je zle ked ju pouzivame a nemame tu ung dakujam za odpoved

cessy
8. feb 2017

@mendy1980 tak potom mas krem a nie mast, ja som vzdy pouzivala mast, lepsie premasti a myslim ze lahsie prenika do tkaniva ako krem,neviem, to je len moja domnienka😉

baklik
8. feb 2017

tak my po 6 tyzdnoch len ciastocny uspech- syn ma prilepenu predkozku, na jednej polovici povolila takmer uplne, na druhej polovici takmer vobec... mastili sme rano a vecer a natahovali... 😔

camie
13. feb 2017

Uz nema nikto tu masticku??na predah

kikula333
13. feb 2017

@baklik skúste dať pauzu a potom znova 😊

mendy1980
13. feb 2017

ak sa urobi pauza v masteni ale pretahuje sa dalej ,zacne sa to same nespet stahovat alebo uz to bude stale stahovatelne mate skusenost?

adriannasvk
13. feb 2017

Nam ju predpisala doktorka,aj ked som nebol nadsena nakolko je to hormonalna mast...syn mal na nu nepeknu reakciu...pri prvom trojtyzdnovom pouzivani trosku pomohla ale ako sme ju na tyzden vysadili tak sa mu urobili vyrazky a miesto aplikovania ostalo cervene ako keby zapalene...zacali sme ju pouzivat zase a iba sa to zhorsovalo...takze masticku som vysadila...vobec neodporucam a uz vobec nie pre male deti...

rosnicka17
13. feb 2017

Ahojte žienky. Prosím vás kde by som zohnala tú slezovú mastičku? Dnes som pobehala všetky lekárne v meste a pozerali na mńa ako na blázna, že čo od nich chcem, že to vôbec nemávajú ☹ A ten Triamcinolon mi predať vôbec nechceli, že je iba na predpis.

tisa82
13. feb 2017

Myslím, že slezové mastičky majú aj v juste. Skús pozrieť tu.
http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/just/s...

Ja tú hormonálnu mastičku odporúčam, vďaka nej sme nemuseli na operáciu, drobec mal fimozu a nám veľmi pomohla. Oplatí sa ísť si k urológovi po recept.

mendy1980
13. feb 2017

slezovu masticku v lekarni prakticky nezohnat aspon u nas to tak bolo tiez som vsetky obehla a nic iba bilinky ked som si pytala triamcinolon taky mlady lekarnik hadam este len skolu skoncil mi hovori na co to chcete a ked som povedala jeho odpoved bola rezat nie mastit by som chcela jeho vidiet ako by si dobrovolne lahol pod noz s takou chulostivou zalezitostou. nuz aj takto to chodi ked sa lekarnik citi byt lekarom nie radcom.

mendy1980
13. feb 2017

@tisa82 mozem sa opytat ako to bolo vo vasom pripade zo syncekom po douzivani masticky nestiahlo sa to opet?alebo ste kuru casom opakovali dakujem za odpoved

rosnicka17
14. feb 2017

@tisa82 ďakujem. A myslíš, že by nám tú mastičku predpísala aj obvodná lekárka? Či treba až tomu urológovi? My máme zlepenú-namáčali sme v sleze-ten síce pomohol ale na pretiahnutie cez žaluď (to nám pomohlo asi po 3-ťom namáčaní 🙂 ale na tú prilepenú kožu nám to nezaberá vôbec, tak hladám mastičky, ktoré tú mamičky chvália, že pomáhajú.

rosnicka17
14. feb 2017

@mendy1980 no ja som pochodila v lekárňach rovnako ☹ Iba čaje mi všade ponúkali-tie už máme vyskúšané. A tú mastičku asi naozaj iba cez recept.

kikula333
14. feb 2017

@mendy1980ja som napr. po pretiahnuti už masticku nepoužila VZDY pri kúpaní som pretiahla ALEBO po kúpaní a keď išla trošičku ťažšie použila som olejcek.

mendy1980
14. feb 2017

@kikula333 dakujem krasne za skusenost ja som sa bala ze ked prestaneme uzivat ze sa stiahne tak budem vediet. ako na to

tomikejt
14. feb 2017

@tisa82 prosim ta, ako si to synovi natierala? Pouzivame Triamcinolon uz mesiac a zlepsenie minimalne 😞

marianna1985
14. feb 2017

@kikula333 aky olejcek prosim ta?

kikula333
14. feb 2017

@marianna1985 buď detský alebo kokosový 😊

tisa82
15. feb 2017

@tomikejt u nás bol taký postup, že obvodná lekárka to synovi chcela stiahnuť, ale nedalo sa jej to, poslala nás na urológiu. Urológ to diagnostikoval ako fimózu a už nám chcel plánovať operáciu. Predpísal nám však masť, že to máme skúsiť. Natierala som to asi mesiac každý večer. Následne na to som bola za svojou obvodnou lekárkou a vďaka tej masti, ktorá tú predkožku uvoľnila sa jej to podarilo stiahnuť ... a bolo po probléme 🙂

diana20
15. feb 2017

Neviem kolko maju vasi synovia, ale ja som tiez hrozne panikarila, lebo ked bol na prehliadke u doktora, mal rok, tak doktor povedal, ze ma prstenec a bude mat s pretahovanim pipika problem y a treba sa hned ku detskemu urologovi objednat.. Lenze ja nebyvam na Slovensku a kym som tam bola nas urolog nemohol zobrat.. Tak som nesla, zacala som mu aj rano pretahovat aj vecer a ked som sla tu ku doktorke, tak povedala, ze to je v poriadku a treba skusit zakazdym o trosku viac nez to ide a do tyzdna od vtedy sa podarilo, maly ma 16 mesiacov a ide to.. Bala som sa velmi mu to stahovat, ale aj ked ja som mala pocit, akoby sa nieco roztrhlo, tak maly nemal ziadne bolesti, nic.. Drzim teda palce, aby nikto nemusel na operaciu..

gin124
16. feb 2017

@tisa82 Webmaster fóra www.sexus.cz napsal o takových urolozích, že patří ke zvláštnímu živočisnému druhu, který se odborně nazývá HRABOŠ BODOVÝ. Za tu operaci je hodně bodů a tím pádem hodně peněz.