Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mastocytóza. Podeľte sa so skúsenosťami

katarinagk
9. sep 2009

Maminky, prosim, mate niektora skusenosti s takouto diagnozou? Akym sposobom Vam ju diagnostikovali? Ako sa prejavuje? Je pravidlom, ze dieta sa dostane vplyvom zvyseneho histaminu do soku, sfialovie.... ???? Prosim, ak niektora mate skusenosti, podelte sa s nimi................Za odpovede dakujem

katkazocele
1. sep 2021

@limetka713 Je to smutné ale máte pravdu, že osoba, ktorá sa stretla s Mas o nej vie viac ako bežný Lekár.

mirka2010
1. sep 2021

@siriusb moja syn ma dost vyrazny stupen mastocytozy, kludne si precitajte moje prispevky v predoslych spravach...ockovany je len prvymi davkami Hexa vakciny, odvtedy, kedze mal stale prejavy, ockovany byt nemohol, po velmi doraznej konzultacii s specializovanou lekarkou na masto, jasne povedala ze MMR ako ziva vakcina je pri mastocytoze velmi dolezite ockovat jedine v case bez prejavov a premedikovany dopredu!!! Taktiez nas nechcu ockovat normalne v ambulancii vseob.lekara, ale priamo v nemocnici pocas trojdnovej hospitalizacie...preto, ak mate co i len najmesniu pochybnost, riadne sa poradte s lekarmi, my zijeme v MT, tu lekari vsetci vedia co je masto a aj k tomu tak pritupuju...

katkari
1. sep 2021

@limetka713 MUDr. Martinaskova v PO sa tomu venuje asi ako jedina odbornicka na SR

katkari
1. sep 2021

@siriusb dala si sa ockovat Varivaxom? Ten je len proti ovcim kiahnam…a co sa tyka vakciny proti pasovemu oparu tak u nas sa pouziva Zostavax a ockuje sa nim populacia nad 50r…tak neviem

siriusb
1. sep 2021

@limetka713 nedávam očkovať rad radom, radím sa, lebo malý našťastie skoro na nič nereaguje, mmr bolo úplne v pohode, len som mu fenistil dávala. Kiahne ma napadli, lebo ide do jaslí a nemala som predstavu ako to prebieha pri tomto. No a bohužiaľ prekonať je jedno, ale ten vírus zostáva v tele do konca života a môže sa aktivovať keď je nejaké oslabenie imunity ako pásový opar a to opakovane. Tak neviem no, rozhodnutá nie som a asi nebyť toho oparu beriem to ako normálnu povinnú jazdu.
K tým lekárom ... Každý jeden čo s ním niečo riešil a povedala som, že to má, ale že reaguje hlavne na mechanické podráždenie, tak mu to pošuchal...🤦 Reku hej toto som presne chcela.

siriusb
1. sep 2021

@katkari ja nie ja som normálne prekonala ako dieťa, práve preto sa o to zaujímam, že ak sa ten vírus nedostane do tela pri kiahnach, tak potom sa ani nereaktivuje ako opar, teda vraj by sa nemal.
@mirka2010 ďakujem, áno potom ako som to sem napísala napadlo mi že použijem aj lupu🤦. Malý našťastie nemáva reakcie, aj triplaza mu vyšla ok. To mi vraveli že ak by nevyšlo dobre bude musieť byť očkovany špeciálne a len niektorými zložkami vakcíny. Má preopatrnu doktorku čiže ona prvá by odmietla, keby mala pochybnosti, aj druhý rotarix (to ešte nemal mastocytom) mu odmietla lebo mal divnu reakciu, že ak na tom trvám že má pošle k imunológovi.
Mmr aj všetky ostatné očkovania boli bolo v pohode len pod fenistilom. Navyše som dala len encefalitídu, lebo sa pohybujeme v rizikovej oblasti.

dollydo
20. okt 2021

Ahojte, stretli sa už s kombináciou mastocytoza a Covid?

babenka1984
20. okt 2021

@dollydo ano, u mojho 5rocneho- mastocytoza nereagovala 🙏

dollydo
20. okt 2021

@babenka1984 aj môj 7 ročný syn je od Pondelka covid pozitív. A post covidove príznaky ste mali?