Máte skúsenosť so zvyšenými svalovými enzýmami?

benesa
30. sep 2014

z krvy nám zistili zvyšene svalove enzýmy...posielaju nás na neurologicke vyšetrenie a sono mozgu...podla toho čo som prečitala na nete len tak tak by to mohlo znamenať aj svalovu dystrofiu...doktorka sice povedala,že su tie hodnoty nizke,svalova by to nemala byť,ale aj tak mam strach.dakujem za rady

janickacrazy
30. sep 2014

No tažko odpovedat, ked si neuviedla kolko má dieta rokov a aké vysoké tie hodnoty vyšli. Pri svalovej dystrofii bývajú hodnoty naozaj vysoké, aj 50násobne alebo 100násobne vyššie ako majú byt, takže to asi nebude, ked ti doktorka povedala, že sú nízke. Svalové enzýmy možu byt zvýšené aj dočasne po prekonaní nejakého ochorenia, chrípky alebo vírusové ochorenie s teplotami, nebude to aj váš prípad? Ak chceš, napíš mi do IP alebo daj namiesto otázky diskusiu.

cloenia
1. okt 2014

Ahoj,aj mojej dcerke robili vysetrenia a tiez mala zvysene svalove enzymy,lekarka sa ma pytala,ci som malej nahodou nedavala jest vela mäsa v poslednej dobe,lebo ze aj z toho zvyknu vystupit vysledky enzymov.Tiez som mala strach,boli sme u neurologicky a ziadna svalova dystrofia sa nepotvrdila 🙂.Drz sa a nemysli na zle veci......

vvia
1. okt 2014

My sme mali opakovane boli sme asi vsade. Hodnoty nozke a teraz presli mesiae a netusim ako na tom sme. Ale co sme sa dozvedeli bolo ze moze to byt z poinfekcneho stavu zo zleho odberu zo stresu ori odbere.... Ak vyjdu ostatne vysetrenia ok tak vlastne nic. Mne neurolog povedal ze nikto mi v takom malom veku (mala rok a pol ked sme to riesili) neda odpoved 100% pri tak mallej odchylke., ale svalovu dystrofiu nik nepotrvdil ;) Prestali sme sa tym trapit. Drzim prsty nech neurologicke dopadne dobre! 🙂 preco vam brali krv na svalove enzymi?

jbakos
12. aug 2016

Ja som bol na EMG asi 3x potom na jednom fakt neprijemnom. Robili mi rezonanciu mozgu a miechy a potom brali lumbalnu punkciu. Podozrenie bolo bud skleroza multiplex alebo als. Na.stastie ani jedno.
Ahojte vyvijam pomocku pre svalovych distrofikov. Povodne som to robil pre OZ, ktore sa rozpustilo. Program pre pomocku dvam uplne zdarma pre vsetkych a verim ze pomoze. Zariadenie na sledovanie oci stoji 199€ bez postovneho. Ak chcete pribliznu predstavu ako sa ovlada, tak ukazku najdete tu: https://jbakos.sk/?p=48 Do konca bududeho tyzdna zverjenim komplente informacie.

ps: povodne som ho zacal programovat kvoli sebe lebo ma strasili ze mam als, ale to nemam nastastie, potom som v tom dalej pokracoval lebo cena pomocok je astronomicka. Ak mate dotazi kontaktujte ma na: jb@outlook.sk

e3v3a3
12. máj 2020

Ahojte. Baby aj môjmu malému zistili zvýšené svalove enzymy. Zajtra ideme na neurologiu. Ach jaj mam veľký strach, malý ma dva rocky

veronika1603
12. máj 2020

@e3v3a3 on koľko zvýšené? Ma nejaké probelmy?

e3v3a3
13. máj 2020

@veronika1603 s ld ma 6,46 s CK 3,9 a s ckmb 0,73 výsledky pecenovych testov budú dnes. Malý začal minulý týždeň krivat, ale dávala som mu 4 dní nurofen a už sa mi zdá ze nekriva

veronika1603
13. máj 2020

@e3v3a3 môj mal tekto výsledky keď mal rok... A nič mu není. Ak ti to pomôže

e3v3a3
13. máj 2020

@veronika1603 môj mal všetky hodnoty zvýšené, ale pečeňové testy mal dobre. Dnes sme boli na neurologii a Dr povedala ze to na svalovu dystrofiu nevidí, tak dúfam ze už bude dobre

veronika1603
13. máj 2020

@e3v3a3 držím palce... Tiež som sa veľmi bála. Len mi nejde do hlavy to krivanie....budu vám sledovať hodnoty?

e3v3a3
14. máj 2020

@veronika1603 áno budú sledovať hodnoty v auguste ideme zase. On už nekriva, dávala som mu tri dni nurofen a prešlo to. Dr hovorila ze to vyzerá keď nurofen zabral že mal nejakú virozu alebo zápal kĺbu, že vtedy ani crp nemusí ukázať.

veronika1603
14. máj 2020

@e3v3a3 držím palce aby to tak bolo😊

becyn97
7. apr 2023

@benesa Ahojte, viem ze to je stary prispevok, ale dufam ze mi viete pomoct.Synovi pri odbere krvi zistili zvyseny svalovy enzym (Laktatdehydrogeneza -9,69) +pecenove testy mal trochu zvysene (AST: 0,94) Lekarka nas posiela na neur.vysetrenie, velmi sa bojim aby to nebolo nieco vazne:(
Syn mal pred odberom teploty 2-3 dni,moze mat z toho zvysene hodnoty?Lekarka mi nechcela nic povedat do telefonu,a mam strasne nervy..Dakujem❤️

pstrap
16. aug 2023

@becyn97 Ahoj, ako ste dopadli na tej neurologii? Ja chodím so synom od narodenia k neurologovi. Teraz má rok, ešte nestvornozkuje, nesedí, boli sme už aj na odbere krvi. Tiež som zvedavá, čo nám povie neurologicka na výsledky, nejaká hodnota tam bola zvýšená.

veronika1603
16. aug 2023

@e3v3a3 ako ste dopadli?dúfam že ok

e3v3a3
17. aug 2023

@veronika1603 ahoj, áno všetko bolo v poriadku. Pečeňové testy mal v poriadku